Fotografia ślubna, sesje rodzinne, dziecięce, fotoreportaże.

Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
pastafarianizm
Autor Wiadomość
SensiRastaf 
Wyjadacz

Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   pastafarianizm

pl.wikipedia.org/wiki/Latający_Potwór_Spaghetti

co o tym sądzicie?

łapa 
Wyjadacz

Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   

SensiRastaf napisał/a:
co o tym sądzicie?
szkoda poświęcać choćby minutę na zgłębianie tego :!: A jeśli ktoś podchodzi do tego poważnie to żal mi tej osoby :(

Vocem 
Początkujący

Niby powinniśmy mieć szacunek do wszystkich religii, ale ta religia to chyba wyszydzanie, wszystkiego.

szczepan 
Stały bywalec

a mnie śmieszą 2 powyższe posty, jeszcze bardziej niż sam pastafarianizm. Przecież to zjawisko to jak gdyby argument ateistów. Ktoś wpadł na pomysł stworzenia religii (groteski) analogicznej do chrześcijańskiej, aby pokazać, że w tej chrześcijańskiej dla ateistów nie ma niczego szczególnego. Że wszystko można wymyślić i sugerują, że ta chrześcijańska została tak samo stworzona jak pastafarianizm. Że Bóg nie istnieje tak samo jak i nie istnieje latające spaghetii. A wy tu poddajecie w wątpliwość fakt, że ktoś może w to wierzyć bądĽ brać na poważnie ehh :wink:

Descontrolada 
Początkujący

Mimo, że wierzę głęboko w Boga, to jeśli podejść do tego na luzie, uważam, że to jest całkiem śmieszne :)
Wydaje mi się, że nie jest to dla nas - wierzących - zbyt obraĽliwe, pomijając fakt, że parodiują naszą wiarę, ale cóż im się dziwić, skoro sami nie wierzą ;P

Nie jest to oczywiście dobre, bo przecież łączy się z niewiarą, ale nie walczyłabym z tym z zaciekłością moherowej babci, chcą się śmiać, niech się śmieją ;)

Cybuch 
Stały bywalec

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Prowokacja, spontaniczna czy też przemyślana, nieważne. Spełnia swoją rolę ukazując jak beznadziejne są powszechne wierzenia, dziękuję

Alexand3r 
Stały bywalec

Już widzę ich piekło, kraina wiecznego gotowania ziemniaków i kaszy gryczanej

Rasta Janek 
Bywalec

Zdecydowanie popieram pastafarianizm, choć nie podobają mi się wypaczenia tej idei, jak zanoszenie garnków z makaronem pod krzyż na Krakowskim Przedmieściu, gdyż:

Cytat:
# Naprawdę wolałbym, żebyś nie używał Mojego istnienia jako narzędzia do uciskania, ciemiężenia, karania, patroszenia lub bycia złośliwym wobec innych. Nie wymagam składania ofiar, a czystość jest niezbędna jeśli chodzi o wodę pitną, a nie o istoty ludzkie.

Zresztą, nawet tym wielce oburzonym że ktoś wpadł na pomysł wyznawania FSM - polecam przeczytać osiem „Naprawdę wolałbym, żebyś nie” :)

Elijah_S 
Początkujący

Rasta Janek napisał/a:
Zdecydowanie popieram pastafarianizm

Nie rozumiem jak ktoś wierzący może popierać jakiekolwiek z wiary... Ale cóż, to że jesteś hipokrytą to nie moja sprawa.

Rasta Janek 
Bywalec

Dlaczego jestem hipokrytą? : >

Elijah_S 
Początkujący

Sorry, zgubiłem jedno słowo, miało być *szyderstwa z wiary.(za pozno na edit)

Rasta Janek napisał/a:
Dlaczego jestem hipokrytą? : >

A jak inaczej nazwiesz jak nie hipokryzja fakt, że popierasz szydzenie z teizmu mimo, że sam jesteś teistą (a przynajmniej nick na to wskazuje) :?:

Vocem 
Początkujący

Nick, to tylko nick.

Obczajcie, warto i skłania do refleksji, ile jest w tym prawdy? Nie wiem.
Ale skoro Bóg, nie istnieje, to nie istnieje też Szatan, a jeżeli tak to nie istnieje ani opętanie, ani Stygmaty, ale to już chyba inny temat!

http://czateria.interia.p...nia-na-wrotkach

Biofeedback 
Wyjadacz

Idiotyczne i zabawne.

SensiRastaf 
Wyjadacz

Kiedyś czytałem już o tym koniu na wrotkach. A co do pastafarianizmu to mam mieszane uczucia. Z jednej strony naśmiewają się z naszej wiary, a z drugiej strony wyrażają swoje zdanie, tak jak mówił kolega- jest to swego rodzaju argument. Nie wiem co o tym myśleć.

JungleMan 
Wyjadacz

SensiRastaf napisał/a:
Z jednej strony naśmiewają się z naszej wiary

No sorry, ale do czego innego ona się nadaje jak nie do obśmiania?

Descontrolada 
Początkujący

JungleMan, nie rozumiem Ciebie. Jesteś już od dawna na forum, gdzie jednym z wiodących tematów jest wiara w Boga, a Ty zamiast to zaakceptować i wypowiadać się w tematach, które są Ci bliższe [np. reggae], wolisz przy każdej możliwej okazji zaznaczyć, że nie tylko nie wierzysz, ale i nie masz szacunku do wierzących.

Rasta Janek 
Bywalec

Elijah_S napisał/a:
A jak inaczej nazwiesz jak nie hipokryzja fakt, że popierasz szydzenie z teizmu mimo, że sam jesteś teistą (a przynajmniej nick na to wskazuje) :?:

Mój nick to nie wyznanie wiary, a raczej dowód (być może kiepskiego) poczucia humoru. Po prostu przychodząc w miejsce gdzie są Rasta Łukasze, Rasta ze Zgorzelca i JahJózki (podobieństwo do osób istniejących rzeczywiście przypadkowe, podobieństwo do zjawisk występujących na forum zamierzone) uznałem za słuszne i sympatyczne nazwać się Rasta Jankiem.

A pastafarianizm nie wyśmiewa, tylko naśladuje. Jeśli uznajesz to za wyśmiewanie, to zastanów się nad tym jeszcze raz.

JungleMan 
Wyjadacz

Descontrolada napisał/a:
JungleMan, nie rozumiem Ciebie. Jesteś już od dawna na forum, gdzie jednym z wiodących tematów jest wiara w Boga, a Ty zamiast to zaakceptować i wypowiadać się w tematach, które są Ci bliższe [np. reggae], wolisz przy każdej możliwej okazji zaznaczyć, że nie tylko nie wierzysz, ale i nie masz szacunku do wierzących.

To nie moja wina, że religianctwo tak z Was wyłazi, że musicie wszędzie o tej waszej religii smrodzić, w każdym temacie i na każdym podforum, gdzie zdawałoby się są tematy które powinny pozostać wolne od waszej religijnej indoktrynacji i którym na prawdę nie potrzeba tych religijnych wtrętów. To się już staje nudne, na prawdę - trudno więc nie reagować, chcecie się tą religią otumaniać to się otumaniajcie, ale nie epatujcie tym na wszystkich dookoła.

Bez odbioru.

Descontrolada 
Początkujący

JungleMan, pomimo, że bez odbioru, nie mogłabym nie odpisać.
Naprawdę nie rozumiem Twojego zdziwienia i zniesmaczenia, że na RASTA roots reggae forum pojawiają się tematy o Bogu. Skoro forum nawet w nazwie ma RASTA, to będąc jego użytkownikiem powinieneś wykazać choć minimum tolerancji dla ludzi wierzących. A jeśli jej nie masz, to doprawdy nie wiem, co tutaj robisz.

maronko 
Bywalec

Alexand3r napisał/a:
Już widzę ich piekło, kraina wiecznego gotowania ziemniaków i kaszy gryczanej

hahahhaha dobre, dobre :clap:

JungleMan 
Wyjadacz

Descontrolada napisał/a:
Naprawdę nie rozumiem Twojego zdziwienia i zniesmaczenia, że na RASTA roots reggae forum pojawiają się tematy o Bogu. Skoro forum nawet w nazwie ma RASTA, to będąc jego użytkownikiem powinieneś wykazać choć minimum tolerancji dla ludzi wierzących. A jeśli jej nie masz, to doprawdy nie wiem, co tutaj robisz.

Dopóki się pojawiają w podforum specjalnie do tego przeznaczonym, to niech się pojawiają i nic mi do tego.
Jednak w innych miejscach nie widzę sensu poruszania tematu o fikcyjnej postaci z mitologii chrześcijańskiej (czy jakiejkolwiek innej).

Elijah_S 
Początkujący

Rasta Janek napisał/a:
Mój nick to nie wyznanie wiary, a raczej dowód (być może kiepskiego) poczucia humoru. Po prostu przychodząc w miejsce gdzie są Rasta Łukasze, Rasta ze Zgorzelca i JahJózki (podobieństwo do osób istniejących rzeczywiście przypadkowe, podobieństwo do zjawisk występujących na forum zamierzone) uznałem za słuszne i sympatyczne nazwać się Rasta Jankiem.

W takim razie zwracam onor, ale sam przyznaj, że twój nick może komuś coś błędnie zasugerować (wątpię czy ktoś od razu pomyśli, że to się wzięło z twojego poczucia humoru) :wink:

Rasta Janek napisał/a:
Jeśli uznajesz to za wyśmiewanie, to zastanów się nad tym jeszcze raz.

Tylko, że ich 'religia' nie powstała dla nich samych, tylko aby wyszydzić te normalne.

JungleMan napisał/a:
Jednak w innych miejscach nie widzę sensu poruszania tematu

(Pominę już tą żałosną prowokacje z drugiej części zdania)
JungleMan to forum ma to do siebie, że zawsze i w każdym miejscu może pojawić się wzmianka o wierzę, zresztą powinieneś już o tym wiedziec bo nie jestes tu od wczoraj. Jeśli nie potrafisz zaakceptować, że nie każdy tu jest ateistą to znaczy, że to nie jest miejsce dla ciebie. Pozdrawiam

JungleMan 
Wyjadacz

Elijah_S napisał/a:
(Pominę już tą żałosną prowokacje z drugiej części zdania)

No, jeśli stwierdzenie faktów nazywasz prowokacją, to faktycznie - była to prowokacja :-)

Elijah_S napisał/a:
to forum ma to do siebie, że zawsze i w każdym miejscu może pojawić się wzmianka o wierzę

Jasne. A ja mogę przeciw temu protestować bądĽ się z tego naśmiewać.

Biofeedback 
Wyjadacz

JungleMan napisał/a:
To nie moja wina, że religianctwo tak z Was wyłazi, że musicie wszędzie o tej waszej religii smrodzić, w każdym temacie i na każdym podforum, gdzie zdawałoby się są tematy które powinny pozostać wolne od waszej religijnej indoktrynacji i którym na prawdę nie potrzeba tych religijnych wtrętów. To się już staje nudne, na prawdę - trudno więc nie reagować, chcecie się tą religią otumaniać to się otumaniajcie, ale nie epatujcie tym na wszystkich dookoła.

Smrodzić to możesz w majtki. Miej szacunek bo skończysz miernie.

JungleMan 
Wyjadacz

Szacunek można mieć do czegoś, co na to zasługuje. Religia w żaden sposób taką rzeczą nie jest.

Odpowiedz do tematu