Fotografia ślubna, sesje rodzinne, dziecięce, fotoreportaże.

Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Wierzenia Hoodoo
Autor Wiadomość
Dżin z butelki 
Wyjadacz

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   Wierzenia Hoodoo

Hoodoo – zbiór wierzeń ludowych nazywanych także magią, występujący głównie na południu Stanów Zjednoczonych.

Pochodzenie

Hoodoo zostało zapoczątkowane przez ludność afrykańską przywożoną za czasów niewolnictwa na południe Stanów Zjednoczonych. Dlatego ich kultura i wierzenia są podstawą tej magii. Prócz nich możemy dostrzec liczne elementy chrześcijańskie, żydowskie oraz rdzennoamerykańskie. Od tych ostatnich zapożyczono formę obrządku (muzykę, przedmioty). Zarówno Hoodoo, jak i Santeria i Voodoo to religie wywodzące się z rdzennych wierzeń afrykańskich, mające swoje korzenie w obrządkach i rytuałach kultur plemiennych.

Podstawa wierzeń

Cały świat, który nas otacza jest wypełniony przez duchy. Nie widzi ich człowiek, który w nie nie wierzy. By odkryć prawdziwe życie należy otworzyć oczy i przestać tłumaczyć sobie wszystko racjonalnie. Jednym z filmów które mówią o HOODOO jest "Klucz Do Koszmaru". Hoodoo to drzwi do możliwości naszego mózgu, pozwala uaktywnić obszary, które są w nim ale o nich zapomnieliśmy. Obszary te odpowiadają za zjawiska tak zwane paranormalne. Podstawą rzucania czarów jak i doświadczenia na sobie czaru, jest wiara w jego moc. Jeśli jesteśmy zamknięci, nie boimy się, nie wierzymy w moc, to nic nam się nie stanie, ani nic nie możemy zrobić. Wyznawcy wierzą, że Hoodoo ma zastosowanie do wielu dziedzin naszego życia:
zdrowie
miłość
hazard
sport

Wiele z istniejących sposobów leczenia w medycynie ma pochodzenie z Hoodoo. Lekarze często też posługują się założeniami tej magii sami o tym nie wiedząc. Wszyscy wiemy jaki wpływ ma wiara w wyzdrowienie w czasie leczenia. To nauka Hoodoo. Wystarczy, że w coś będziemy naprawdę wierzyć a tak się stanie.

Info z wiki

Bardzo ciekawe rzeczy, jestem ciekaw co brać forumowa o tym sądzi. No i polecam wspomiany film "Klucz do koszmaru"

Mikael 
Wyjadacz

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   Re: Wierzenia Hoodoo

Synkretyzm podobny do tego, który występuje na Karaibach. Mam akurat na studiach przedmiot "Literatura amerykańskiego Południa" i zdaje się, że była na nim jakaś wzmianka o Hoodoo.

dziadek_92 
Stały bywalec

Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

Dżin z butelki napisał/a:
Hoodoo to drzwi do możliwości naszego mózgu, pozwala uaktywnić obszary, które są w nim ale o nich zapomnieliśmy. Obszary te odpowiadają za zjawiska tak zwane paranormalne.

Wydaje mi się że, można to również osiągnąć poprzez medytacje, czytałem że właśnie częste medytowanie wyostrza nasz mózg na zjawiska paranormalne.

Biofeedback 
Wyjadacz

Wysłany: Sro 07 Kwi, 2010   

dziadek_92 napisał/a:
Dżin z butelki napisał/a:
Hoodoo to drzwi do możliwości naszego mózgu, pozwala uaktywnić obszary, które są w nim ale o nich zapomnieliśmy. Obszary te odpowiadają za zjawiska tak zwane paranormalne.

Wydaje mi się że, można to również osiągnąć poprzez medytacje, czytałem że właśnie częste medytowanie wyostrza nasz mózg na zjawiska paranormalne.

i nie tylko. zadawnaie sobie bólu i orgazm mają wiele wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi.

klucha 
Bywalec

wierze w duchy, ale całe szczescie ich nie widze uffff .
Cytat:

biofeedback :

i nie tylko. zadawnaie sobie bólu i orgazm mają wiele wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi.

Oświeć Nas ^^

GrasOne 
Wymiatacz

O Hoodoo coś tam słyszałem, ale sprawa tej religii mnie w ogóle nie interesuje...

pozitive_world
[Usunięty]

sfera pozaziemska i zjawiska paranormalne?? ciekawy wątek.:)
osobiście kiedyś próbowałem sił w medytacji lecz jest to bardzo trudne i bardzo czasochłonne.
hoodoo... obiło mi się kiedyś o uszy lecz specjalnie mnie to nie przekonuje...
jak dla mnie kolejny wymysł.

bartosz.c 
Początkujący

Wysłany: Nie 02 Maj, 2010   

Hoodoo nie jest wymysłem dzisiejszych nastolatków, ani żadnym ruchem. Wierzenie Hoodoo to coś co jest rzadko spotykane. Ale nie można zaprzeczyć, że często gdy bardzo czegoś chcemy to coś się spełnia. Osobiście myślę, że to tylko zasługa naszych czynów,a nie tak jak w Hoodoo czysto psychicznych pragnień.

Dodad1 
Początkujący

Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

A może warto w tym temacie popytać znajomych? Z doświadczenia wiem, że przyjaciele są w stanie doradzić naprawdę najlepiej :)

Odpowiedz do tematu