Fotografia ślubna, sesje rodzinne, dziecięce, fotoreportaże.

Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
PRAWA ZWIERZĄT.
Autor Wiadomość
Zbychowiec 
Moderator

Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

Cytat:
Mądrość w najwęższym znaczeniu to umiejętność podejmowania uzasadnionych decyzji, które w dłuższej perspektywie przynoszą pozytywne rezultaty
(fragment z Wikipedii)
obcowanie komara z człowiekiem grozi bardzo niepozytywnymi rezultatami (unicestwieniem), więc nie jest to mądrość, lecz coś jej zupełnie odwrotnego, czyli głupota
wolność to sztuka wyboru między mądrym a głupim, czyli można być wolnym głupcem tak samo jak można być zniewolonym mędrcem

Ledu 
Bywalec

Mądre słowa Zbysiu;) A w ogóle przypomniało mi się, że za dzieciaka oglądałem bajkę o stworzeniu Świata z serii "Było sobie życie" i tam wg. nich Bóg stworzył ładne zwierzęta a takie typu: pająki, kraby, muchy ogólnie brzydkie stworzenia stworzył szatan...:P I ja apropo komarów, to jestem w stanie uwierzyć, że to szatańskie pomioty!! :twisted:

Rastamanek 
Początkujący

Radku, według twojej teorii koń, który zabija pacnięciem ogona muchy, które go żrą, nie szanuje ich wolności :P ludzie to też, zwierzęta, dlaczego więc w imię praw natury nie mogę zabić komara, który wysysa moją krew?

Majki 
Wymiatacz

radek napisał/a:
zwierzęta nie walczą między sobą z powodu różnicy poglądów, tak jak czynią to ludzie.
masz racje one chcą sie tylko zjeść. Pozdrawiam z kurczakiem w ręce !
Radek. Prosze Cie nie próbuj wciskać innym swojego widzimisie.

Khaes 
Wymiatacz

Majki napisał/a:
radek napisał/a:
zwierzęta nie walczą między sobą z powodu różnicy poglądów, tak jak czynią to ludzie.
masz racje one chcą sie tylko zjeść. Pozdrawiam z kurczakiem w ręce !
Radek. Prosze Cie nie próbuj wciskać innym swojego widzimisie.

Nie wciska... Na tym forum pokazuje to co on myśli - Nie zmusza Cie byś to czytał.

denat 
Stały bywalec

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   

Majki napisał/a:
Pozdrawiam z kurczakiem w ręce !

enjoy your meal!:>

radek 
Początkujący

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   ,,unicestwienie” komara nie jest przejawem mądrośc

Zbychowiec napisał: (...)obcowanie komara z człowiekiem grozi bardzo niepozytywnymi rezultatami (unicestwieniem), więc nie jest to mądrość, lecz coś jej zupełnie odwrotnego, czyli głupota (...)

zgadzam się z tobą. ,,unicestwienie” komara nie jest przejawem mądrości.

zenon ryszard kakowski

Ledu 
Bywalec

Zbychowi chyba chodziło o to, że pozwalanie, by komar cię kąsał nie jest mądrością...Czy tak Zbychu?

radek 
Początkujący

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   komary tak jak ludzie potrzebuja coś jeść.

komary tak jak ludzie potrzebują coś jeść. pokarmem dla komara jest krew. niektórzy oddają krew innym ludziom. dlaczego nie podzielić się swoją krwią z komarami w taki sposób, aby nie doszło do zarażenia jakąś chorobą, którą mogą roznosić komary. komary też mają prawo do jedzenia.

zenon ryszard kakowski

Zbychowiec 
Moderator

Cytat:
Zbychowi chyba chodziło o to, że pozwalanie, by komar cię kąsał nie jest mądrością...Czy tak Zbychu?

w swoich rozważaniach przyjęłem założenie zaaprobowane przez radka, jakoby komar posiadał jakiś intelekt i dokonywał wyboru między tym co mądre, a tym co głupie
tymczasem komar kieruje się wyłącznie instynktem, jak ślepy goni do ciepłoty ciała, ja to widzę jako naturalną selekcję, jakiś % komarów przetrwa, złoży jaja, przyleci za tydzień nowe pokolenie, na tym polega egzystencja owadów - masowe rozmnażanie, jednostka nie ma większego znaczenia
swoją drogą ciekawe zwierzęta, jeżeli nie brzęczą Ci nad uchem w środku nocy albo nie upijają się chmarą na twojej skórze:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komar
artykuł o komarach we Wrocławiu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komar

SKAkankaRasta 
Początkujący

radek napisał/a:
komary tak jak ludzie potrzebują coś jeść. pokarmem dla komara jest krew. niektórzy oddają krew innym ludziom. dlaczego nie podzielić się swoją krwią z komarami w taki sposób, aby nie doszło do zarażenia jakąś chorobą, którą mogą roznosić komary. komary też mają prawo do jedzenia.

MYŚLĘ ŻE PRZESADZASZ PORÓWNUJĄC ODDAWANIE KRWI DO BANKU KRWI, I POMAGANIE LUDZIOM A NAWET CZASEM RATOWANIE IM ŻYCIA Z KOMAREM. CO MA KOMAR WSPÓLNEGO Z CZŁOWIEKIEM. I CO MA WSPÓLNEGO ODDAWANIE KRWI Z POZWOLENIEM NA KĄSANIE SIĘ KOMAROM :?: :?: :?: :?:

radek 
Początkujący

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   uważam, że zwierzęta mają takie same prawa jak ludzie.

co ma komar wspólnego z człowiekiem ? człowiek to wcielona w ciał materialne dusza. komar to wcielona w ciał materialne dusza. dusza ludzka i dusza zwierzęca to cząstki boga. komary i ludzie są sobie siostrami/braćmi, tak jak ludzie są sobie siostrami/braćmi. dlatego uważam, że zwierzętom należy się takie same traktowanie jak ludzi. uważam, że zwierzęta mają takie same prawa jak ludzie.

gratuluję odwagi, czyli za napisanie postu dużymi literami i za kierowanie się swoją wolną wolą, a nie zakazami.

zenon ryszard kakowski
Ostatnio zmieniony przez radek Pon 22 Wrz, 2008, w całości zmieniany 2 razy  

SKAkankaRasta 
Początkujący

Zwierzęta ok, ale komar to owad!!!! Ja tam wcale nie czują się siostrą z jakimiś owadami a tym bardziej z komarami. Ty to mam super pomysł dla ciebie , może oddawaj krew zamiast dla ludzi to dla komarów i zrób im taką małą stołówkę aby ludzie ich nie zabijali podczas gdy one ich gryzą.

komar to wcielona w ciał materialne dusza. A to co napisałes to jakaś totalna pierdoła jest

Khaes 
Wymiatacz

SKAkankaRasta napisał/a:
Zwierzęta ok, ale komar to owad!

Biologii się nie uczyłaś w szkole? Odkąd owady to nie zwierzęta? :P

Merry 
Bywalec

Człowiek również jest zwierzęciem tylko jego ewolucja posunęła się bardziej do przodu. Jako zwierzę posiadamy jego instynkty, u niektórych bardziej u innych mniej wyczulone. Jednym z tych instynktów jest chęć samozachowawcza, czyli przetrwanie, a co prowadzi do przetrwania? "Trzeba zabić, aby żyć" mówią niektórzy, no ale do czego zmierzam? Ano do tego, że człowiek w naturze swojej ma zakodowaną walkę z insektami, więc normalnym jest, że zamknie komara między dwoma dłońmi i najzwyczajniej go zabije. Osobiście staram się jak robić tak jak najrzadziej, ale często na śmierć owadów nie mamy po prostu wpływu, bo podczas snu zdarzy się tak, że człowiek machnie ręką i po prostu unicestwi natręta. Dlatego też dyskusja o tym nie prowadzi do żadnego rozejmu, tak sądzę.

SKAkankaRasta 
Początkujący

Cytat:
SKAkankaRasta napisał/a:
Zwierzęta ok, ale komar to owad!

Biologii się nie uczyłaś w szkole? Odkąd owady to nie zwierzęta? :P

UCZYŁAM SIE BIOLOGII !!!! Ale czy w tym temacie nie mamy rozmawiać o prawach zwierząt a większość postów skierowana jest w obronie insektów te słowa miały to podkreślić. więc rozmawiajmy tu, o tych gatunkach które giną, a nie o takich które nas wkurzają. Są na tej planecie i zawsze będą.

wychowanka 
Stały bywalec

radek napisał/a:
komary też mają prawo do jedzenia.

Tylko pouczas ludzi.. A Tobie jest przyjemnie jak komar Cię ukąsi, a póĽniej zostaje po tym taki swędzący bąbelek? No chyba nie powiesz mi, że zabiłeś komara, bo wtedy okaże się że jesteś zwykłym mordercą... No a jeśli go przegoniłeś to jesteś skąpy, bo Twoje komarki też chcą jeść...

I know, Zbychowiec :)

Yan Rebel 
Początkujący

radek napisał/a:
komary też mają prawo do jedzenia

Glisdy i tasiemce ,kleszcze i pijawki też chcą jeść , prać pościeli i ubrań też nie można bo zginą roztocza.Czy wiesz ,czym kończy się nakarmienie kleszcza?Boleriozą , skutkiem czego jest często ruina zdrowia lub kalectwo.
Wiesz czym kończy skrajny wegeterianizm ,kiedy zaostrza się ciągle kryteria czego nie można , w końcu już nic nie można.Byłem świadkiem jak pewna osoba stawiając sobie coraz większe wymagania odnośnie jedzenia i nie zabijania ,doszła do etapu , kiedy nie mozna było już nic.Nawet wypić wody ,bo to śmierć miljonów bakterii.Chodzić też nie ,bo też deptanie życia.Skończyło się chorobą psychiczną ,skrajnym odwodnieniem organizmu , kroplówką i wielomiesięcznym pobytem na oddziale zamkniętym.Czasem życie w bardzo brutalny sposób weryfikuje co jest utopią , a co rzeczywistością.

radek 
Początkujący

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008   jakie prawa powinny przysługiwać zwierzętom.

Yan Rebel. ten przykład, który podałeś jako skrajny wegetarianizm nie ma nic wspólnego z ochrona praw zwierząt. to jest przykład niewiedzy i wyborów jakie można dokonać zapominając o podstawowej zasadzie – nie szkodzić sobie. bakterie po wypiciu wody nie zginęły, tylko zmieniły środowisko. w organizmie człowieka żyje niezliczona ilość bakterii. niektóre nawet dodaje się do jogurtu, kefiru i maślanki. te bakterie uczestniczą w prawidłowym trawieniu. zapobiegają zaparciom.

staram się celowo nie zabijać zwierząt. jeżeli przejadę ślimaka rowerem lub nieumyślnie zabiję inne małe zwierze, to je przepraszam i sprawę uważam za zakończoną. ponieważ nie zrobiłem tego celowo. nie zrobiłem tego świadomie.

wychowanka napisała : (...)Tylko pouczas ludzi.(...)

ja tylko wyrażam swoje myśli i uczucia nikomu nie dyktuję co na robić. nikogo do niczego nie zmuszam. mówię tylko co możesz robić. jakie masz prawa. jakie prawa powinny przysługiwać zwierzętom.

SKAkankaRasta napisała : (...)mam super pomysł dla ciebie , może oddawaj krew zamiast dla ludzi to dla komarów i zrób im taką małą stołówkę aby ludzie ich nie zabijali podczas gdy one ich gryzą.

dzięki za wspaniały pomysł na wolność od komarów. pójdę do lasu z pojemnikiem, w którym jest krew. postawię go metr od siebie. komary poczują krew i obsiądą pojemnik, aby napić się krwi. do mnie nie będą się zbliżały. po co mają się narażać ( nie wiedzą jak ja zareaguję gdy zbliżą się do mnie) skoro jedzenie mają podane na tacy.

napisał też : (...)Ja tam wcale nie czują się siostrą z jakimiś owadami a tym bardziej z komarami.(...)

nie czujesz powinowactwa z owadami ponieważ nie kochasz siebie. gdy pokochasz siebie, to wtedy pokochasz wszystkie zwierzęta. wtedy wszystkie zwierzęta będą dla ciebie twoimi siostrami i braćmi.

dalej napisała : (...)rozmawiajmy tu, o tych gatunkach które giną,(...)

oto fragment książki ,,PRADAWNA TAJEMNICA KWIATU ŻYCIA” DRUNVALO MELCHIDEZEKA.

(...) W roku 1899 na naszej planecie żyło 30.000.000 gatunków stworzeń. Matka Ziemia potrzebowała miliardów lat na to, by osiągnąć tak wielką różnorodność form życia, począwszy od jednokomórkowej ameby po tak wspaniałe stworzenia jak ludzie i delfiny. Trzeba było ludzi i ich niewłaściwego na skutek działania w nieświadomości używania energii, żeby zredukować tę liczbę o ponad połowę w ciągu zaledwie stu lat. Doprowadziliśmy do wymarcia ponad 15.000.000 gatunków. Jak to możliwe, że nasza świadomość osiągnęła tak wysoki poziom, a jednocześnie upadliśmy tak nisko.(...)

co ty na to ?

zenon ryszard kakowski
Ostatnio zmieniony przez radek Wto 23 Wrz, 2008, w całości zmieniany 2 razy  

SKAkankaRasta 
Początkujący

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008   

nie chce się rozpisywać na temat tej książki bo jej nie czytałam ale podsunąłeś ciekawą pozycję może w wolnej chwili do niej zerknę. to fakt zwierzęta giną, wymierają najpiękniejsze gatunki naszego świata, więc porozmawiajmy o nich, może ktoś z forum się tym interesuje, niech się z nami podzieli cenną wiedzą. Ale radku sam przyznasz że spór na temat komarów w tym wątku jest śmieszny. zajmijmy rozmową na temat ginących gatunków a nie przejmujmy się tymi których jest aż nadto.

East 
Moderator

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008   

radek napisał/a:
komary tak jak ludzie potrzebują coś jeść. pokarmem dla komara jest krew. niektórzy oddają krew innym ludziom. dlaczego nie podzielić się swoją krwią z komarami (...) komary też mają prawo do jedzenia.

Jest zasadnicza różnica .
Człowiek z człowiekiem dzieli się krwią dobrowolnie w celu RATOWANIA życia tego człowieka .
Natomiast komar nie pyta czy chcesz się z nim podzielić, a jak już ssie to nie dlatego ,że Cię lubi , tylko dlatego ,że chce się Tobą pożywić . ....dla niego jesteś padliną do zżarcia . Jesteś jego posiłkiem.

Jeżeli chcesz być tak dobry dla komara i być jego żywicielem to dlaczego nie dla pasożytów takich jak kleszcze , tasiemce i bakterie czy wirusy ... bo cyt " one też mają prawo do jedzenia .."

Uczeni odkryli że człowiek nosi w sobie jakby taki wirtualny organ. Są nim bakterie , pasożyty i symbionty , których skład decyduje o tym jak i co trawi Twój żołądek. Decydują o ilości i jakości przyswajanych składników. One tam żyją - w nas i w pewnym sensie nami rządzą . Podobno te właśnie żyjątka potrafią wyniszczyć organizm, albo odwrotnie - już na etapie trawienia , skutecznie ochronić nas przed wszelkimi chorobami wynikającymi z nieprawidłowego żywienia . Lepiej z nimi dobrze żyć .
Być może to człowiek rządzi światem, ale zdrowiem człowieka rządzą jego własne bakterie, pasozyty i organizmy symbiotyczne.
Pomyślmy przez chwilę nad tym . Jakie prawa mają nasze wewnętrzne zwierzęta ? . Czy Ty masz prawo się przed nimi bronić ?
Proponuję , abyśmy skończyli z myśleniem kategoriami walki , czy wyniszczenia na rzecz współpracy.

Mnie się wydaje, że nasz osobisty ekosystem , tak jak każdy zresztą , powinien znajdować się w równowadze .
Może nawet jest tak że wszędzie w przyrodzie rządza prawa złotego środka . Nie przeginajmy więc w żadnym kierunku , bo ostatecznie układ , który stworzymy , i tak będzie dążył do powrotu do równowagi .

pozdr

Majki 
Wymiatacz

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008   

radek napisał/a:
dlaczego nie podzielić się swoją krwią z komarami w taki sposób, aby nie doszło do zarażenia jakąś chorobą, którą mogą roznosić komary. komary też mają prawo do jedzenia.
hahahahhahaha
Człowieku, co Ty piszesz wogole? Myślisz że komar do Ciebie podleci i powie: "Siema, jestem antek i nie przenosze zadnej choroby.... moge cie ugryĽć? " Śmieszny jesteś

raggabandyta 
Wyjadacz

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008   

Majki, albo adoptowac sobie jakiegos komara i oswoic gop sobie, raz dziennie nastawiac mu palec do ugryzienia, zeby mogl possac Twoja krew, a w zamian bedzie odganial inne- nieoswojone komary, a bedzie mieszkal w kieszeni bluzy, badz pod kapturem :D

tęczowa 
Bywalec

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008   

ludzie,dajta se spokój-będziecie teraz pisać tylko o komarach?
jak Wam przeszkadzają to se łykajcie witaminę B1 bodajże,komary nie lubią zapachu który łapie od niej skóra.
Majki napisał/a:
"Siema, jestem antek i nie przenosze zadnej choroby.... moge cie ugryĽć? "

skąd wiesz o moim Antku i początkach naszej znajomości :shock: ? :-D

radek 
Początkujący

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008   DAJ KARPIOWI ŚWIĘTY SPOKÓJ !

zgadzam się. już wystarczy o komarach. podaliśmy już wiele sposobów na to jak uwolnić się od komarów jeżeli komuś przeszkadzają a jednocześnie szanować ich prawo do życia, czyli nie zabijać ich.

podyskutujmy o tym.

DAJ KARPIOWI ŚWIĘTY SPOKÓJ !

http://empatia.pl/str.php?dz=31

zenon ryszard kakowski

Odpowiedz do tematu