Fotografia ślubna, sesje rodzinne, dziecięce, fotoreportaże.

Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
MARIKA
Autor Wiadomość
foxxiq 
Początkujący

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   MARIKA

Bless ya czy Lady Marika wydala tak dlugo oczekiwana plyte bo szukam i szukam i nic a moze mieszkam na takim zadupiu ze tu takich plyt nie sprowadzaja

Rass Tomi 
Stały bywalec

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Płyty jeszcze nie ma i na razie żadnych info na ten temat. Wiadomo tylko tyle, że Marika zmieniła wydawcę z Karrot na Polskie Radio i trwają jakieś tam sprawy papierkowe. Niestety wlecze się to już co najmniej od jesieni :(
A info o Marice i płycie wypatrywać należy zapewne na www.marika.art.pl

Terek 
Moderator

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

W kwestii uzupełnienia do tematu:

MARIKA
- Lady MC, wokalistka, autorka tekstów i współkompozytorka.

Entuzjastka bashmentowych imprez, charakterystycznych kobiecych głosów, piosenek powstających z niepohamowanej potrzeby i szczerych, autentycznych tekstów. Muzyka, którą tworzy to mieszanina wpływów nu-jazzu, funku, hip-hopu, d'n'bassu i reggae, z którym jest najbardziej kojarzona.

Z formacją Breakbeat Propaganda, sound systemem Bass Medium i w różnorodnych kolaboracjach z zapraszającymi ją do współpracy dj’ami i selektorami gościła w większości liczących się klubów w Polsce. Poszukując nowych muzycznych doświadczeń, jako solistka zaangażowała się w zrealizowany w Gdyńskim Teatrze Muzycznym głośny hip-hopowy projekt teatralny '12 Ławek'.

Ma na koncie supportowanie gwiazd dużego formatu takich, jak: Macy Gray, Gentleman, Panjabi hit squad, liczne udziały w audycjach radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim ogromną liczbę niezwykle energetycznych koncertów. Gdy przejmuje mikrofon klub zamienia się w "Jamajki ambasadę". Pasja i entuzjazm artysty udziela się w tym przypadku również publiczności...

Od 2002 związana z Sound Systemem Bass Medium
(Marika, Abselektor), który w latach 2002-2005 funkcjonował jako Bass Medium Trinity w trzyosobowym składzie: Marika, Frenchman, Abselektor i jako BMT wydał płytę 'Mówisz i masz'. Ten, zawierający 13 utworów na jamajskich riddimach, album był tak gorący, że rozszedł się błyskawicznie w podwójnym nakładzie i obecnie, jako legendarny, funkcjonuje w setkach kopii wypalanych i przekazywanych dalej. Przeboje takie, jak "Pociąg z Babilonu", "Mówisz i masz", "Piękne panie" czy "Teraz naprawdę wiesz" długo nie schodziły z anten radiowych (chociażby Polskiego Radia Bis) a bonusowy klip, mimo, że nagrany po harcersku i zupełnie nie przeznaczony do emisji telewizyjnej (w zamyśle była to wizualizacja do projekcji podczas koncertów), można było zobaczyć na antenie telewizji muzycznych.

W 2006 roku Marika wzięła udział w projekcie 'Polski Ogień', płycie, która powstała siłami natury i połączonymi siłami Warner Music Polska, Germaican Records i Tam Tam Records. Album ten, nagrany w zawrotnym, kowbojskim tempie, miał dać przegląd tego, co w drugim obiegu tętni intensywnym życiem, a o czym przeciętny zjadacz chleba nie ma pojęcia: przegląd młodego polskiego środowiska reggae/ragga/dancehall. Na ten album Marika nagrała dwie piosenki. W tymże roku, jako finalistka konkursu mającego wyłonić nowych, świeżobrzmiących artystów w ramach Festiwalu Top Trendy, Marika po raz drugi stanęła na deskach Opery Leśnej w Sopocie i poczuła na własnej skórze nastrój naszych polskich festynów muzycznych. Za to jej miłość do klubowego, bliskiego kontaktu z publicznością jeszcze bardziej się umocniła.

Latem 2007 roku, nakładem wytwórni Karrot Kommando ukazał się pierwszy singiel zwiastujący długogrającą płytę Mariki - "Moje serce", owoc współpracy ze świetnym duetem producenckim Juniorbwoy (Jahcob Jr, Mothashipp).

Lada moment ukaże się również długo oczekiwany solowy album Mariki - 'Plenty', który przełamuje stereotyp myślenia o niej, jako wokalistce reggae i tylko reggae. Będzie to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od nu-jazzu i neosoulu po d'n'bass i funk. Płyta ta jest owocem pracy z kilkoma producentami i wokalistami oraz całym zastępem muzyków-instrumentalistów (m.in. Kameral, Juniorbwoy, Break da Funk, Dj Zero, Numer Raz, Mista Pita, Junior Stress, Ras Luta, Kada) . Wydaniu płyty towarzyszą niezwykle żywiołowe i bogate brzmieniowo koncerty Mariki z zespołem Ruff Radics.

W skład zespołu wchodzą:Emili Jones (gitara basowa), Jahcob Jr (perkusja), Mothashipp (instr. Klawiszowe), Daddy Raffi (gitara), Bartosz Krajewski (congi, perkusjonalia), Tomek Klimkiewicz a.k.a. No Mercy (realizacja dĽwięku), Amiran Chyb (saxofon, flet), Maluta (backing voc.), Tina (backing voc).

dorobek fonograficzny:

1. Marika, "INTRO" [w:]"DANCEHALL CLASH TEST",mikstape,2003,dj Feelx Mad Crew.

2. Marika, Frenchman, "EJ, SELEKTA!", "IDĘ PO SENSI", "SWEET SONG"[w:]"DANCEHALL CLASH TEST",mikstape,2003,dj Feelx.

3. Bass Medium Trinity," MÓWISZ I MASZ", album nielegal,2004,wyd.: No Duck Records.

4. Bass Medium Trinity, „POCIąG Z BABILONU", singiel,winyl,2005,dystryb. Siódemki.

5. Marika, Kameral,"U HAVE TO GIVE IN" [w:] "POLSKIE LENIWE SERWUJE NOVIKA": składanka, 2004, wyd. Kayax Production.

6. Marika, „PIĘKNE PANIE" [w:] "12 ŁAWEK.SOUNDTRACK" 2005, wyd. Wielkie Joł.

7. Marika, Kameral, „PUSH THE TEMPO" [w:] "12 ŁAWEK.SOUNDTRACK" 2005, wyd. Wielkie Joł.

8. Marika, "PIENIąDZE" [w:] "BIBA! RIDDIM" 2005,one riddim album, winyl, prod.Popular Station Studio, wyd./dystryb. Rial Agony Records.

9. Marika"SIŁA OGNIA"[w:]"POLSKI OGIEŃ’’wyd. Warner Music Polska 2006.

10. Marika"WHAT’S YA FLAVA"[w:]"POLSKI OGIEŃ"wyd. Warner Music Polska 2006.

11. Marika"MOJE SERCE", singiel, wyd.Karrot Kommando 2007.

www.paxunity.pl

Djembefola 
Początkujący

Wysłany: Nie 11 Maj, 2008   

Marika śpiewasz strasznie .pozdrawiam przestań spiewac!Mozę jakiś :clap: inny rodzaj muzyki?

denat 
Stały bywalec

Djembefola napisał/a:
Marika śpiewasz strasznie .pozdrawiam przestań spiewac!Mozę jakiś :clap: inny rodzaj muzyki?

to jakiś żart? :mrgreen: :clap:

Djembefola 
Początkujący

nie.ona powinna spiewac raczej w remizie

Larry 
Wyjadacz

Ja bym polemizował :P . Może i "Serce" wybitne nie jest, ale "Siła ognia" jest po prostu genialna. Ma ktoś może jakieś nowe informacje na temat solowej płyty?...

Khaes 
Wymiatacz

Larry2903 napisał/a:
Ja bym polemizował :P . Może i "Serce" wybitne nie jest, ale "Siła ognia" jest po prostu genialna. Ma ktoś może jakieś nowe informacje na temat solowej płyty?...

Dla mnie oba utworki są genialne... "Moje serce" nawet bardziej, bo jest czymś czego w Polsce jeszcze nie było - Zmysłowym, wdzięcznym kobiecym reggae.

denat 
Stały bywalec

Djembefola napisał/a:
nie.ona powinna spiewac raczej w remizie

rozbudowana krytyka rodem z podwórka, a może napiszesz coś więcej?

Zywedrzewo 
Wyjadacz

Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   

Khaes napisał/a:
"Moje serce" nawet bardziej, bo jest czymś czego w Polsce jeszcze nie było - Zmysłowym, wdzięcznym kobiecym reggae.

Oj nie! Jakkolwiek lubię Marikę, stawiam weto. Zmysłowe, kobiece reggae tworzyła już w 1992 r. Jaya z Wanted (Świdnik). Nie mówiąc o naprawdę wielu, wielu zdolnych wokalistkach, o których również mało kto słyszał (choć Jaya była swego czasu bardzo chętnie słuchana). Moimi faworytkami są panie z G'rassta i Verby Veritatis. Tyle że tych nikt nie znał, a Marika wypłynęła na fali popularności reggae.

Niemniej jednak Lady Marice z całego serca życzę powodzenia, bo zasłużyła dziewczyna na sukces :-) . Szkoda, że tak długo każe czekać na płytę. No i najważniejsze - doszły mnie słuchy od ludzi z różnych części kraju, że potrafi 5-6 godzin (!) spóĽnić się na koncert!

http://www.polskiereggae.blogspot.com

Zbychowiec 
Moderator

Khaes napisał/a:
Dla mnie oba utworki są genialne... "Moje serce" nawet bardziej, bo jest czymś czego w Polsce jeszcze nie było - Zmysłowym, wdzięcznym kobiecym reggae.

wiadomo :D
w końcu to cover "Mojej Brody" ;)
a na płytę Mariki czekamy i czekamy, a doczekać się nie możemy ;)

denat 
Stały bywalec

Zywedrzewo napisał/a:
No i najważniejsze - doszły mnie słuchy od ludzi z różnych części kraju, że potrafi 5-6 godzin (!) spóĽnić się na koncert!

po 1 - doszły CIę słuchy, a sama nie wiesz napewno, to po co gadasz takei rzeczy.
po 2 - Marika jest kobietą, a z kobietami to wiadomo jak to jest :>

Zywedrzewo 
Wyjadacz

denat napisał/a:
Zywedrzewo napisał/a:
No i najważniejsze - doszły mnie słuchy od ludzi z różnych części kraju, że potrafi 5-6 godzin (!) spóĽnić się na koncert!

po 1 - doszły CIę słuchy, a sama nie wiesz napewno, to po co gadasz takei rzeczy.
po 2 - Marika jest kobietą, a z kobietami to wiadomo jak to jest :>

A.D. 1: To moi znajomi - a ja ufam swoim znajomym :-) .
A.D. 2: Większość znanych mi kobiet nie spóĽnia się ;-)

Tym niemniej jednak myślę, że na występy Mariki warto zaczekać, a mniej cierpliwym radzę póĽniej przyjechać ;-)

bounty_fire 
Wymiatacz

Wysłany: Wto 13 Maj, 2008   

z wywiadu jaki widzialem Dj Zero mówi że Marika płytę skończyła nagrywać i zostały "jakieś" problemy z wydawcą...

Larry 
Wyjadacz

A ten wywiad kiedy był robiony :) ?

bounty_fire 
Wymiatacz

http://www.hip-hop.pl/tel...p?id=1210186444

napewno w tym roku :D bo też jest wspominane że płyty w studiu Lubie Wachac Winyl nagrywa Pablopavo i Jamal

Rass Tomi 
Stały bywalec

Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Na stronie Mariki pojawiła się taka oto informacja: OFICJALNA PREMIERA PŁYTY PLENTY

- przełom sierpień/wrzesień 2008. To już pewne! (nareszcie!)

no to czekamy :)

Zywedrzewo 
Wyjadacz

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Ciekawe, kiedy inni dancehallowcy... Ale chociaż nasza Lady ożywiła się (a raczej jej wydawcy?)

lucynda 
Początkujący

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

rozmawiałam z Mariką na temat plenty i płyta nagrana niewydana ma być na końcu lata. :)

Larry 
Wyjadacz

Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

Cytat:
TATTARADATTATAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

22 sierpnia (piątek) - OFICJALNA PREMIERA PŁYTY PLENTY

odliczanie rozpoczęte...

Solowy album Mariki - 'Plenty' przełamuje stereotyp myślenia o niej, jako wokalistce reggae i tylko reggae. Jest to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od nu-jazzu i neosoulu po d'n'bass i funk. Płyta ta jest owocem pracy z kilkoma producentami i wokalistami oraz całym zastępem muzyków-instrumentalistów (na płycie m.in. Kameral, Juniorbwoy, Fisz, Numer Raz, Mista Pita, Junior Stress, Ras Luta, Break da Funk, Dj Zero, Kada, Marek Bogdański /Dreadsquad/, Swięty, Tranzyt) .

http://www.marika.art.pl/
No, w końcu... :)

Ostry 
Początkujący

Trzeba zacząć hajs kołować ;-)

kwasny-zelek 
Bywalec

ojj trzeba bedzie:) ja ja bardzo lubie :mrgreen:

WJK 
Wyjadacz

Ladnie! :D niezli goscie, nawet super kombinacje z gatunkami, soul, jazz, dnb :D kozak ;d

apropos, swietny kawalek Mariki - "moje serce" bodajze tak sie nazywal ;) ) uwielbiam go ;)

Bless!

bounty_fire 
Wymiatacz

z tego co slyszalem na Wroc Love Summer Stage to mi sie ten material bardzo malo podobal moze studyjnie bedzie lepiej ;)

Ostry 
Początkujący

a jest jakiś singielek do tej płyty?

Odpowiedz do tematu