Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
bierzmowanie
Autor Wiadomość
BobRasty 
Początkujący

Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   bierzmowanie

Witam.Mam na imię Czarek,mam 16 lat i mieszkam w małej miejscowości. Mą głowę zdobią dready.od ponad 2 lat żyje w zgodzie z dietą ital Jednak nie mogę się przekonać do weganizmu tzn. nie jem rożnych przetworów z mleka typu sery itp (ponieważ krowy/kozy które produkują mleko są trzymane w malutkich zagrodach a karmione są sztuczna paszą) ale np. jajecznice zjem bardzo chętnie
Moim zdaniem jajka od kur które biegają po moim podwórku nie boli znoszenie jajek a kury jedzą ziarno które jest zgodne z dietą ital. Wieże w Jah i Haile Selassie
Uważam się wiec za Rasta.
Jednak do rzeczy. W przyszłym roku mój rocznik idzie do bierzmowania.Zastanawiam się czy do niego przystąpić czy tez nie. przeciw stoją moje poglądy dotyczące kościoła katolickiego i księży (za dużo się rozpisywać) lecz Za stoi chęć przyszłego ustatkowania się jak wiadomo większość kobiet jest katoliczkami i chce wziąć ślub kościelny, wiadomo do bierzmowania mogę iść póĽniej, przed ślubem ale czy warto?Przecież to sakrament zupełnie innej Religi niż ta którą obrałem tak samo jakim sakramentem dla Rasta jest Marihuana tak dla katolików bierzmowanie.
I tu jest moje pytanie, co o tym sądzicie?

Marcin 
Wyjadacz

Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

BobRasty napisał/a:
Zastanawiam się czy do niego przystąpić czy tez nie. przeciw stoją moje poglądy dotyczące kościoła katolickiego i księży (za dużo się rozpisywać) lecz Za stoi chęć przyszłego ustatkowania się jak wiadomo większość kobiet jest katoliczkami i chce wziąć ślub kościelny(...)

To jest hipokryzja. Co z tego, że w to nie wierzysz, przecież nie chcemy obrazić czy zasmucić przyszłej żony mówiąc jej, że nasza wiara jest inna i, o zgrozo, nie przyjęliśmy Bierzmowania i nie chcemy mieć ślubu kościelnego!
Dodatkowo dla katolików jest to całkiem poważne świętokradztwo.

Maco 
Wyjadacz

Nikt nie może dwom panom służyć. (...) - Mat 6 ,24

Jeśli bierzmowanie ma być Twoją osobistą decyzją i masz możliwość dokonania wyboru - zastanów się nad powyższym cytatem. Albo głosisz naukę rzymskiego kościoła, albo głosisz naukę Ras Tafariego. Uważam, że te dwa "bieguny" są nie do pogodzenia... Tym bardziej że jesteśmy de facto w stanie wojny (nie mówię tu o katolikach, a o naszych relacjach z Watykanem). Watykan nie przeprosił Etiopii za poparcie inwazji Mussoliniego z 35' roku, a papież nadal rości sobie prawa do bycia władcą chrześcijańskiego świata, mimo powrotu jedynego Króla - Pomazańca. OdpowiedĽ sobie na pytanie komu Ty chcesz służyć. :wink:

BobRasty 
Początkujący

dzięki wielkie podjąłem wreszcie decyzję nie idę do bierzmowania... zawsze można wziąć ślub cywilny :D

brewka 
Początkujący

Wysłany: Pon 28 Maj, 2012   

Taki News do ślubu nie potrzeba bierzmowania.

BobRasty 
Początkujący

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

brewka rozmawiałem na ten temat z księdzem na Religi (ach ta etyka na 9 lekcji...) trzeba mieć bierzmowanie żeby wziąć ślub kościelny.

Marcin 
Wyjadacz

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

KPK Kan. 1065 § 1. Katolicy, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, powinni go przyjąć przed zawarciem małżeństwa, gdy jest to możliwe bez poważnej niedogodności.

Jahqb 
Wyjadacz

Wysłany: Czw 31 Maj, 2012   

Marcin napisał/a:
gdy jest to możliwe bez poważnej niedogodności.

Gdy czytam to przychodzi mi do głowy tylko jedno sformułowanie: lol

Jesli chodzi komus tylko o to zeby potem moc isc do ślubu to sakrament jest bez sensu. A jeśli chce sie ozenic lub wyjsc za mąż w obrządku katolickim to powinien być wierzący i isc do bierzmowania nie ze względu na ślub, ale ze względu na to, że sakrament znaczy coś dla tego kogoś.

I'n'I nie idę do bierzmowania, ten papier nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, nie planuje wchodzić w żadne konszachty z KK : bierzmowania, śluby, pogrzeby. Bo nic z tą instytucją mnie nie łączy- jestem z nią w stanie wojny- WOJNA NA SŁOWA.

Biofeedback 
Wyjadacz

Wysłany: Czw 31 Maj, 2012   

Don't worry be happy.

Panana25 
Stały bywalec

Wysłany: Pon 04 Cze, 2012   

Jahqb napisał/a:
I'n'I nie idę do bierzmowania, ten papier nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, nie planuje wchodzić w żadne konszachty z KK : bierzmowania, śluby, pogrzeby. Bo nic z tą instytucją mnie nie łączy- jestem z nią w stanie wojny- WOJNA NA SŁOWA.

Tak mnie zastanowiło to słowo.. Co się robi z ciałem Rastafarianina?

Natza 
Początkujący

http://www.rrr.com.pl/forum/viewtopic.php?t=11361
Proście, a będzie wam dane,szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (Mt 7:7)

Marcus Garvey

Panana25 
Stały bywalec

O dziękuję :) . Tylko że tam w zasadzie tak mało o tym jest...

Natza 
Początkujący

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Cytat:
Kodeks postępowania Rastafari

USTALENIA DOTYCZĄCE PRAW PRZEJŚCIA
Pogrzeb
Uroczystości zamawiania stosuje się obecnie w przypadku osób chowanych, w celu upamiętnienia ich ziemskiego wkładu w Naród Rastafari. Należy o nich pamiętać i świętować.
Kremacja również jest obecnie rozważana, jako ostateczny obrzęd końcowy, tym którzy tego chcą.
Wszystkie uroczystości powinny być wykonywane przez certyfikowanych Rastafari Kapłanów lub Kapelanów pełniących posługi.

Nie wiem na ten temat nic więcej(niestety).
p.s. przepraszam za offtop

Marcus Garvey

Panana25 
Stały bywalec

Wysłany: Sro 06 Cze, 2012   

Natza napisał/a:
Cytat:
Kodeks postępowania Rastafari

USTALENIA DOTYCZĄCE PRAW PRZEJŚCIA
Pogrzeb
Uroczystości zamawiania stosuje się obecnie w przypadku osób chowanych, w celu upamiętnienia ich ziemskiego wkładu w Naród Rastafari. Należy o nich pamiętać i świętować.
Kremacja również jest obecnie rozważana, jako ostateczny obrzęd końcowy, tym którzy tego chcą.
Wszystkie uroczystości powinny być wykonywane przez certyfikowanych Rastafari Kapłanów lub Kapelanów pełniących posługi.

Nie wiem na ten temat nic więcej(niestety).
p.s. przepraszam za offtop

No akurat to wiedziałam, ale dziękuję :)

Odpowiedz do tematu