Fotografia ślubna, sesje rodzinne, dziecięce, fotoreportaże.

Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Clash nawijaczy
Autor Wiadomość
Ras Forumowicz 
Wyjadacz

Wysłany: Pon 19 Mar, 2012   Clash nawijaczy

Wpadłem na pomysł założenia czegoś podobnego do clashu tekściarzy, tylko, że z nawijkami.
Nie spodziewałem się tak dobrego składu :) (Wysłałem części nawijaczy wiadomości na PW). Zasady są do ustalenia.
Oto moja propozycja regulaminu:
-Każdy podaje propozycję riddimu (Można wysyłać własne produkcje) i tematu, potem odbywa się głosowanie. Tworzymy nasze "dzieła" na temat i riddim, który uzyskał najwięcej głosów.
-Na oddanie nawijki mamy 15 dni, nie może być krótsza niż 2 minuty.
-Potem jest tydzień na głosowanie. Głosujemy w ten sposób:
1
2
3
itd. Aż wymienimy wszystkie piosenki. (poziom nawijaczy będzie różny, dlatego chcę uniknąć tego, że punkty w każdej rundzie będą dostawał te same osoby). Jeżeli nawijek jest 7, pierwsze miejsce to 6 punktów (ponieważ nie liczymy swojej), drugie 5 itd.
-Podliczam punkty i ustalam listę najlepszych piosenek
-Głosować na riddim i temat mogą tylko uczestnicy, a na piosenki wszyscy użytkownicy forum.
Osoby, które się na razie zgłosiły:
- Rasta (Marian)
-Andiman
-Qbasolo (Ras Forumowicz)
Osoby niezdecydowane, lub takie, które mają chęci ale nie mają czasu :wink:
-Babik
-Kubon
-GodehMat
Pewnie część z nich zobaczymy w jakiejś rundzie.
Czekam na odpowiedzi innych osób. Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w tej zabawie. Poziom całkiem wysoki, ale nie przejmujcie się (biorąc przykład ze mnie :-D ). Prawo do wzięcia udziału ma każdy i walka będzie toczyć się nie tylko o pierwsze miejsca, ale na dole listy (wśród trochę gorszych nawijaczy) również.
Bez względu na poziom waszej nawijki zapraszam :wink:

bAb1k 
Wyjadacz

Wysłany: Pon 19 Mar, 2012   

Tak, wszystko ładnie napisane. Względem regulaminu to mam dwie prośby :
1. Aby użytkownik nagrywający nie używał słów wulgarnych.
* Dlaczego : Ponieważ tak jak z tekstami, jest to wykroczeniem regulaminu całego forum.
2. Aby użytkownik nagrywający nie obrażał i poniżał innych użytkowników / nawijaczy w tym tekście.
* Dlaczego : Ponieważ można się póĽniej spodziewac, typowych 'disów' ( tak się to pisze ) na innych użytkowników i niepotrzebnej agresji, które chyba nie chcemy...
Dziękuję za przeczytanie, Pozdrawiam.

Ras Forumowicz 
Wyjadacz

Jeżeli chodzi o punkt 2 to wydawało mi się to oczywiste, ale masz racje lepiej nie ryzykować i dopisać :)
Co do wulgaryzmów: fajnie by było gdyby wszyscy używali ich mało, ale chyba zakazać nie trzeba. Na forum jest wiele nagrywek z przekleństwami i nigdy nie było problemu. Ale mogę się mylić. Punkt do ustalenia. Wypowiadać się na ten temat

bAb1k 
Wyjadacz

Ras Forumowicz, znaczy wiesz o co mi chodzi : Nagrywki z przekleństwami to nic złego, ale tu jest clash, jak w tekście jest wulgaryzm to też się czepiają ;) . Nagrac dla publiki to co innego, niż nagrac dla użytkowników ;) .

~

Cinas 
Stały bywalec

bAb1k napisał/a:
2. Aby użytkownik nagrywający nie obrażał i poniżał innych użytkowników / nawijaczy w tym tekście.
* Dlaczego : Ponieważ można się póĽniej spodziewac, typowych 'disów' ( tak się to pisze ) na innych użytkowników i niepotrzebnej agresji, które chyba nie chcemy...

http://www.youtube.com/watch?v=kBvZ48T8L7A

no i czekam na jakieś nagrywki! : )

rasunnamed009 
Wyjadacz

bAb1k napisał/a:
* Dlaczego : Ponieważ tak jak z tekstami, jest to wykroczeniem regulaminu całego forum.
jak ktoś chce przeklinać niech przeklina, w końcu wyraża samego siebie

Ras Forumowicz, zrobiłbym to w troche innej formie ale musielibyście być w liczbie parzystej. Załóżmy że mamy 8 osób, więc można:
a)podzielić się na pary(tutaj mielibyśmy 4 pary- nazwijmy to ćwierćfinałem), wygrany przechodzi dalej(zostają 2 pary- półfinał) no i na końcu WIELKI FINAŁ :D na nagranie 10 dni. Głosowanie na lepszego odbywałoby się w ankiecie w założonym temacie danej pary nawijaczy. jakieś pytania?

b)podzielić was na 2 grupy, po 4 nawijaczy, w grupach walczycie każdy z każdym(punktuje się inaczej niż wyżej: nawijaczowi za wygraną w walce dopisuje się do "tabeli" 2pkt, za przegraną 1pkt. W takim rozrachunku max. w grupie można zgarnąć 6pkt, min. 3 pkt. Jeżeli 2 zawodników będzie miało tyle samo punktów do półfinału przechodzi ten który wygrał w bezpośredniej walce), 2 najlepszych z grupy przechodzi dalej i więcej nie ma co tłumaczyć.

przede wszystkim usprawni to punktowanie bo jak będziecie wszyscy razem w kupie to dodawanie tych wszystkich punktów raczej nie jest efektywne.

ps. jezeli chodzi o gorszych graczy, po wyłonieniu półfinalistów, mogą oni walczyć między sobą o miejsca 5-8

https://www.facebook.com/dudethearchie

Ras Forumowicz 
Wyjadacz

rasunnamed009 też jest to jakimś pomysłem. Tylko, że porównaj np. poziom mój z poziomem nawijki Andimana, czy Mariana. Co rundę będą odpadać te same osoby, a przechodzić dalej następne. Poza tym tak forma wyklucza wiele osób już na samym początku i mają bardzo długą "przerwę". Ja osobiście jestem przeciw :wink:

bAb1k 
Wyjadacz

Ras Forumowicz, ale to właśnie motywacja by cwiczyc ? Chyba nie chcesz byc na tym samym poziomie, nie chcesz by oceniali Cię jak człowieka z żółtymi papierami ( bez urazy ). To mentalny kop, byś cwiczył i był coraz lepszy.

tao 
Początkujący

bardzo fajny pomysł jestem zaaa :D :D
śmiało mnie można dopisać do listy :)

bAb1k 
Wyjadacz

Właśnie, może wpierw kto ma pomysł na zasadę to poda pomysł, a póĽniej się zlepi w całośc, by wpierw nie dawac tematu, lecz zasady jak ma to wyglądac.
Zatem wpadło mi jeszcze jedno, coś bardzo istotnego :
* Jakośc dĽwięku. W końcu nie każdy nawijacz musi miec super sprzęt, zatem jakośc nagrania by nie brała roli w ocenianiu, chyba rozumiecie o co mi chodzi ?

rasunnamed009 
Wyjadacz

Ras Forumowicz napisał/a:
Poza tym tak forma wyklucza wiele osób już na samym początku i mają bardzo długą "przerwę"

samego siebie napisał/a:
ps. jezeli chodzi o gorszych graczy, po wyłonieniu półfinalistów, mogą oni walczyć między sobą o miejsca 5-8

co do odpadania nawijaczy, zależy na kogo trafią i w jakiej będą formie ;) no i na kogo lud bedzie głosował

babik to dobrze ujął: motivation ;d

https://www.facebook.com/dudethearchie

Ras Forumowicz 
Wyjadacz

Zrobimy tak jak chcecie. (Jakieś głosowanie jak będzie skład). Ale równie dużą motywacją dla mnie jest bycie jak najwyżej w rankingu. Zgłosiło się tu wielu doświadczonych, dobrych nawijaczy. Poziom będzie zróżnicowany. Wydaje mi się wiadome, że jeżeli Ty, czy ja trafimy na np. Andimana to nie przejdziemy dalej. I mamy ferie od clashu na ponad miesiąc, a tak runda po rundzie wszyscy mają równe szanse. Jeżeli zrobimy tak jak mówicie to (mówię o słabszych) jeden trafi na równego sobie przeciwnika, a drugi na kogoś doświadczonego, wyćwiczonego itd. I dlaczego pierwszy ma mieć szanse sobie dłużej pośpiewać, a drugi nie?

Do zabawy dołączyli:
Tao
Rasti

Ps. Jest jeszcze ta walka 0 5-8 miejsce, o której mi przypomniał rasunnamed. To trochę ułatwia. Tak, czy siak jestem za pierwotną wersją. Skończmy spory. Jak już będą wszyscy chętni to wtedy rozstrzygniemy "demokratycznie" :) Myślę, że na zgłaszanie 5 dni wystarczy?

mocnykozak
[Usunięty]

Głupie zasady!

wymyśla każdy temat do puli,

losujemy pary,

losujemy im temat,

nawijają zwrotkę i wybieramy, 16 wersów na innych zasadach bzdurnych nie wchodzę w to.. :<

I generalnie w gre powinny wchodzić nie tylko riddimy!!
!!!!!!!!!!

Ras Forumowicz 
Wyjadacz

Czyli jednak większość chyba za wersją z parami. Ale jak już tak chcecie to jestem za opcją Rasunnamed, a nie Rastiego. Jeżeli więcej osób wybrałoby beat, wtedy wola większości ale jeżeli riddim to nie ma opcji, że specjalnie dla Ciebie będą wszyscy rapować. A to ile czasu ma trwać nawijka to jeszcze do przegłosowania. Ja dalej obstawiam 2 minuty

mocnykozak
[Usunięty]

to na tym samym bicie dwóch ziomków ? tak? a nie każdy dla siebie wybiera jaki pasuje :< zresztą ogarnijcie to a ja jak będzie dobrze to dołączę yo!

Ras Forumowicz 
Wyjadacz

Ten sam beat. I będziemy oceniać kto go lepiej "wykorzystał" ;)

PaxMan 
Początkujący

Ja bym dołączył, ale nie mam na czym nagrać :<

Jiny_Rebel 
Wymiatacz

A ja mam jeszcze nagrywki z pierwszego RRR Clashu to dopiero archiwalne rzeczy. Szkoda że na forum nie ma jakiś śladów po tamtym clashu,wtedy się działo hehe :-D i z checia bym polecił tematy,jakby były z tamtym clashem.Tam regulamin był naprawdę ogarnięty,łukaszbyrty o ile dobrze pamietam się tym zajmował :P to tak w ramach wspominek :P

Wolek97 
Stały bywalec

Ja bym dał do zmianki to że każdy wybiera sobie sam riddim, a temat wspólny

Ras Forumowicz 
Wyjadacz

Ale "Moja Broda" jest dalej do odnalezienia :D Piszcie wasze "wątpliwości zasadowe" w piątek to podsumuje. Zrobimy głosowanie i wszystko się wyjaśni :)
Do niezdecydowanych graczy dołączają:
Wolek
TobijJahu

Prisu 
Początkujący

Pisze się na to!:P

Wolek97 
Stały bywalec

Wołek (KoJahk)

tobi (TobijJahu) jak coś xDD

TobijJahu 
Początkujący

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

Wolek97,

Dobrze :D trzeba przypominać :P

Majki 
Wymiatacz

bAb1k napisał/a:
Tak, wszystko ładnie napisane. Względem regulaminu to mam dwie prośby :

To to clash ma być czy od przedszkola do Opola ?

A i ten ... proponuje generalnie odstąpić od pomysłu zanim znów starsi koledzy temat wyśmieją.... Chcecie się w to bawić śmiało. Jako "czempion" pierwszej edycji. Nie bawię się :)

Cytat:
Cytat:
Tam regulamin był naprawdę ogarnięty,
Mam gdzieś na drugim kompie, sam pisałem w końcu :)

jednak nie mam :/

Jiny_Rebel 
Wymiatacz

Majki Props! Dobre jaja wtedy były :] Szkoda że na forum nie został ślad,przydało by im się teraz to mocno.
Porównując na razie organizacje tamtego a tego clashu to niebo a ziemia jak to się mówi,ale wytrwałości życze :]

Odpowiedz do tematu