Fotografia ślubna, sesje rodzinne, dziecięce, fotoreportaże.

Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalna kuchnia
Autor Wiadomość
RizlaOne 
Początkujący

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   Naturalna kuchnia

Witajcie bracia i siostry !

Otóż w temacie wegetarianizmu chciałem poruszyć jedną rzecz :) Moim skromnym zdaniem jeżeli ktoś jest w znacznym stopniu oddany Rastafari i odżywia się wg Ital (i nie tylko) to uważam, że powinien również zadbać o to aby odżywiał się tym co naturalne i najlepsze. Innymi słowy wg mnie paradoxem byłoby jeść produkty, które są "pryskane" / w którym są pestycydy, emulgatory, barwniki, składniki syntetyczne itd.

Sądze, że Rasta szczególnie powinni dbać o to co jedzą bo chodzi tutaj wyłącznie o ich (Nasze ;) zdrowie, zatem warto byłoby o nie zadbać i sięgnąć po np. produkty ekologiczne - z odpowiednik certyfikatem ! Chyba nikt z nas nie jest zadowolony z tego, że to co ogólnodostępne (mam na myśli produkty spożywcze) jest nafaszerowane Bóg wie czym a my niestety to jemy i często nie dajemy sobie sprawy, jak bardzo sobie szkodzimy. A wielkie koncerny spożywcze nie dbają o zdrowie potencjalnych klientów tylko o to żeby zaoszczędzić na prawdziwie zdrowych produktach tylko zastąpić je tanimi syntetykami :)

Reasumując ten post - bo chodzi o wegetarianizm :) chciałem z tego miejsca polecić Wam pewną stronkę z hurtownią produktów ekologicznych :) Strona to www.naturo.pl i działa pod firmą Biofuturo z siedzibą w Krakowie :) Firma ma kilkunastoletnią tradycje i jest największym w Polsce dystrybutorem produktów ekologicznych :) no i znajdziecie tam dosłownie wszystko czego dusza zapragnie :) Jest tam właśnie dział "diety specjalistyczne" a w niej "dieta wegetariańska" i produktów od groma :) Sam kupuje w tym sklepie od dawna i interesuje się zdrowym odżywianiem dlatego serdecznie zachęcam na przejście na dobrą stronę mocy ! :D I otworzenie oczu na naturalne produkty, które są rzecz jasna certyfikowane :) Czyli mamy pewność, że nie jest to pryskane a co więcej modyfikowane GENETYCZNIE ! Jedzmy to co dobre i nie oszczędzajmy na prawdziwym i smacznym jedzeniu ! Bo póĽniej będziemy wydawać pieniądze ...ale na leki....
Ostatnio zmieniony przez puszczyk Wto 21 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

puszczyk 
Moderator

Wysłany: Wto 21 Lut, 2012   Sklepy ze zdrową żywnością

Zainspirowana postem RizlaOne, który wydzielam z innego wątku, zakładam nowy wątek, który może być przydatny dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z wegetarianizmem i zdrową kuchnią.
Gdzie zaopatrujecie się w zdrową żywność i co najczęściej kupujecie?

mateuszlasocki 
Początkujący

Wysłany: Pon 24 Sie, 2015   

Ja kupuję produkty Good food

czarnyczarek 
Początkujący

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   

no good food to ciekawa opcja ale to jednak jest chemia :P

Pekkol 
Początkujący

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2015   

Ja chodze po bazarkach okolicznych, co się napytam i nagadam, ale zawsze coś fajnego i ekologicznego wpadnie 8)

michal92 
Początkujący

Wysłany: Pią 20 Lis, 2015   

Ja zamawiam przez internet

zed1 
Początkujący

Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

Od 6 lat jestem wegetarianinem. Zazwyczaj kupuję produkty z ekologiczną żywnością, teraz bardzo często możemy zobaczyć w prawie każdym sklepie produkty BIO. Wcześniej zamawiałem produkty przez internet, ale nie zawsze spełniały one moje oczekiwania. Wolę osobiście w sklepie zobaczyć jakość danego produktu i zadecydować czy go chcę. Wszedłem na stronę naturo, którą podałeś i chyba skorzystam z niektórych opcji. Może spełni moje oczekiwania, to będę kupować tam produkty.

reggaeradio 
Początkujący

Wysłany: Czw 07 Sty, 2016   

Osobom z Warszawy polecam fajną miejscówkę na "żarcie na mieście" - bar Krowarzywa. Mają burgery vege ze składnikami od lokalnych dostawców bez fastfood'owego syfu :)

Pzdr! :)

rafaljamaica 
Początkujący

Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

Ja ostatnio robię naleśniki wegetariańskie z mięsem wiepszowo-wołowym i także z indykiem. Mój wegański chlebek syto smaruje smalcem. Naleśniki wegańskie które smażę na wieprzowym smalcu najlepiej wychodzą mi na patelni która zakupiłem tu http://mensahome.eu/. Smalec jeśli zostanie na patelni zawsze można zjeść z chlebkiem. Elo mordeczki

wiolka23 
Początkujący

Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   

Ja kupuję zdrową zywność przez internet, nawet jak jest droga przesyłka to się opłaca, bo eko sklep osiedlowy jest na prawdę drogi ...

maksiu432 
Początkujący

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

A jakiś sklep konkretny ? Bo pewnie nie jest jeden...

piotrr 
Początkujący

Wysłany: Sro 12 Lip, 2017   

maksiu432 napisał/a:
A jakiś sklep konkretny ? Bo pewnie nie jest jeden...

dopisuje sie do tego moze cos podasz

andrzej90 
Początkujący

Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Ja korzystam ze sklepu z produktami ekologicznymi , naturalnymi, na początku szukałem tam bardziej naturalnych zdrowszych produktów.

JARECKIS36 
Początkujący

Wysłany: Wto 29 Sie, 2017   

Jeszcze moim zdaniem dobrym pomysłem jest poszukanie odpowiedzi na ten temat w necie...

ewulaula 
Początkujący

Wysłany: Wto 29 Sie, 2017   

Ja też zdecydowanie kupuję w necie ..chociaż niektóre produkty można dostać już w tych dużych znanych dyskontach.. Musisz zobaczyć co dokładnie jest w twojej okolicy może są jakieś opłacalne sklepiki .. Ja nie preferuję jedzenia na mieście ..nigdy nie wiadomo co wtedy jesz

Odpowiedz do tematu