Fotografia ślubna, sesje rodzinne, dziecięce, fotoreportaże.

Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
To bardzo, bardzo pilne! DREDZIAKI
Autor Wiadomość
Jamalo 
Początkujący

Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   To bardzo, bardzo pilne! DREDZIAKI

Yooo!
Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych posiadaczy dredków:

1. Podstawy moich 2 dredów zaczęły się łączyć (dredy posiadam z 3,5 miesiąca, nigdy nie dokręcane podstawy szydełkiem). Co mam z tym począć? Zostawić czy jakoś spróbować nożyczkami lub łapami rozerwać wspólne włoski?
2. Tylne baty już od półtora miesiąca wyglądającą jak kupa zlepionych włosów, czyli pełno włosków dookoła i praktycznie wyglądają jakby miały się rozwalić (co jest bzdurą wymyśloną przez moich znajomych), więc chciałbym je jakoś poprawić. Z góry uprzedzam, że szydełkiem zajęłoby mi to z 30 tysięcy lat, a pewnie po umyciu i tak rozwaliłyby się. Wiem, że to świeże baciki, ale chciałbym je jakoś ogarnąć przed wakacjami. Wałkować cały czas w łapach? :)
3. Próbowałem dokręcać odrosty rękami, ale coś mi chyba nie wychodzi. Tarłem je z dobre kilka minut, ale i tak po pewnym czasie wyglądają tak samo. Na początku się kołtunią, ale z czasem powracają do poprzedniego stanu. Jakieś pro tipy? :|

Manola 
Początkujący

Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Młode dredki po ponad 3 miesiącach ,dobrze jest dokręcić szydłem całe, bo moga sie później porobić niezbyt ładne 'kolanka', ponieważ włosy nie są jeszcze dobrze zbite. Radzę zainwestować w dokretki u dobrego dreadmakera. Póki co rolowanie szczególnie po myciu powinno troszeczkę pomóc, ale jednak dokrecanie szydłem bardziej im pomoże. A złączone dredy jesli bardzo Ci sie nie podobaja lub przeszkadzają radzę próbować rozerwać, rozcinanie nożyczkami nie jest najlepszym rozwiązaniem :|

Odpowiedz do tematu