Fotografia ślubna, sesje rodzinne, dziecięce, fotoreportaże.

Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Pojechać na JAMAJKĘ...
Autor Wiadomość
ganjjja 
Początkujący

Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

Ja ostatnio słyszałam ze nigdzie na świcie nie ma prawdziwych rastamanów nawet na Jamajce. Nie wiem nie podważam ponieważ nigdy tam nie byłam . Oczywiście marzy mi się cały czas aby odwiedzić te miejsca , slumsy choc tak bardzo nie bezpieczne i ogarnięte bieda mają w sobie to coś , muzyke która daje siłę ludziom do dalszego działania chodzi tiu oczywiście o jamajkę . Oni żyją muzyką są nią , to jest coś pięknego . Sądzę że taka lekcja pogłębiła by moje wnętrze i napełniła je jeszcze większą miłością ;)

malinowakinia 
Początkujący

Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

W takim razie zbierzmy się wszyscy i lećmy tak wspólnie :-)
A tak poważnie to również marzę aby się wybrać na Jamajkę :-)
Pozdrawiam :-)

WiesekWladca 
Stały bywalec

Wysłany: Czw 24 Paź, 2013   

malinowakinia napisał/a:

Może taniej będzie?

malinowakinia 
Początkujący

Wysłany: Czw 23 Sty, 2014   

Zawsze chciałam pojechac, trzeba miec marzenia i dzialac ku ich realizacji :-)

Andzia 
Początkujący

Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

Jamajka to piekne widoki zajebiste przezycie lecz nie ma tam legalizacji a przestepczosc rosnie...

Andzia 
Początkujący

Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

malinowakinia napisał/a:

w grupie sila zajebisty to myslenia ;)

Natalia Natty 
Początkujący

Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

jammin,

Heeeeeeeej :)

RastaGofer 
Wyjadacz

Wysłany: Sro 21 Maj, 2014   

A ja ciągle wierzę, że uda mi się tam polecieć, choćby na "chwilę" - plany idą na przyszły rok, bo będę miała dłuższe wakacje, więc... kto wie, jak pieniądze zaczną spadać z nieba :D

irie86 
Początkujący

Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

http://www.fly4free.pl/ta...wy-od-1846-pln/
Do tej pory mykam raczej po Europie, ale takie jamajskie perełki się zdarzają. A bywało taniej! :)

Dagmara 
Początkujący

Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

Witam. Ja chce jechac na Jamajke miedzy 13 grudnia a 4 stycznia bo wtedy mam urlop. Ma ochote ktos spedzic swieta i sylwestra wlasnie tam? Mieszkam w UK i bezposrednie loty sa z Manchesteu i Londynu za fajne pieniadze. Chcialabym zwiedzic cala wyspe niezaleznie od rodzaju transportu i noclegow. HEJ PRZYGODO!! Kocham reggae i od wielu lat odkladam ten wyjazd ale ile mozna?! Sama sie boje troche jechac dlatego jak ktos dysponuje czasem i finansowo podoła to zapraszam do wspolnej przygody :D

Zmeczony 
Początkujący

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

Witam!
Może zaczne od tego, że pochodze z biednej patologicznej rodziny i zawsze chciałem miec dość pieniędzy, żeby sobie na wszystko pozwolić, jak np: wycieczka/ podróż w nieznane, w niebieskie plaże i życie pod palmami. Będąc małym dzieckiem zawsze lubiałem wyprawy- a często chciałem uciec z domu, od tej szarej rzeczywistości- czekałem na zmianę. Często byłem już gotowy i spakowany, lecz gdy tylko przekraczałem bramy miasta, gdy już tylko wystarczyło podniesc schowany na strychu plecak z niezbędnym asortymentem w środku- brakowało mi odwagi. Jak to dzieciństwo- wkońcu sie wyrasta i zapomina, tak więc jak mnie uczono trzeba isć drogą rozsądku- bo tak należy bo tak sie zachowuje społeczeństwo- które mnie otaczało...
Ukończyłem szkołę- w świetnym zawodzie dającym naprawde duże zarobki- tak więc miałem okazję poznać smak suchej kromki, jak i najlepszego kawioru.
Lecz w niedawnym czasie, uświadomiłem sobie, że przez całe życie, moim głównym i praktycznie jedynym celem był pieniądz- przez jego odczuwalny brak w dzieciństwie. Od momentu "rozsądnego myślenia", nie rozwinąłem, ani nie poznałem swoich ukrytych talentów i zainteresowań- jest to dla mnie zmarnowany czas, gdzie mogłem to wykorzystać na wiele innych sposobów a kazdy zarobiony pieniądz przeobrazić nie w CEL lecz w ŚRODEK do celów, których mało osiągnałem.
Znienawidziłem pieniądz i tą gonitwe za lepszym i bogatszym materialnie zyciem. Super komórka, ekstra fura, uciechy z dziwkami- wszystko było tylko ułuda szczęścia, które krótko trwa- więc trzeba było je dokarmiać, a co a tym idzie= zarabiać pieniądze. Po co mi to...

Mam ochotę zostawic ten świat materialny, przesiąkniety reklamami, pokazującymi co powinienem nosić, czego słuchac, co jesc- NIE CHCE ŻYĆ w tej komercyjnej- narzucającej idiotyczne zasady, przesiąknietej: korupcją, kompsuncjonizmem, brudem moralnym i połamanym prawie EUROPIE. MAM DOŚĆ. Mimo że nie jestem słuchaczem rasta- potrzebuje spokojnego miejsca na ziemi z normalnymi ludźmi, których nie przejadł ten porabany świato-porządek, którzy cenią sobie spokojne życie. Mam zamiar wybrac się na Jamajkę i odpocząć tam może już na zawsze, kupuje tylko bilet, biore karimate, kilka funtów, może moskitiere i to wszystko, wszelkich pieniędzy sie i tak pozbyłem. Może- wracając do dziecinnych marzeń o palmach i niebieskich plażach, bede wstanie odnaleść swoje prawdziwe cele, które gdzieś pogubiłem, cele- nadające sens życiu, których póki co brak... od początku przeanalizowac wartości bytu.
Nie wiem jeszcze kiedy ruszam, lecz napewno z UK.

P.S. Dlaczego Jamaica? Ryzyko zarażenia na egzotyczne choroby jest niskie, praktycznie brak drapieżnych zwierząt (kilka krokodyli, może rekiny?), mentalnosć ludzi- spokój bez pospiechu, nie potrzebuje pieniędzy na jedzenie i nocleg.

RasSenasif 
Wyjadacz

Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   

ganjjja napisał/a:
Ja ostatnio słyszałam ze nigdzie na świcie nie ma prawdziwych rastamanów nawet na Jamajce. Nie wiem nie podważam ponieważ nigdy tam nie byłam . Oczywiście marzy mi się cały czas aby odwiedzić te miejsca , slumsy choc tak bardzo nie bezpieczne i ogarnięte bieda mają w sobie to coś , muzyke która daje siłę ludziom do dalszego działania chodzi tiu oczywiście o jamajkę . Oni żyją muzyką są nią , to jest coś pięknego . Sądzę że taka lekcja pogłębiła by moje wnętrze i napełniła je jeszcze większą miłością ;)

a kim jest prawdziwy rastaman ?

tanisha 
Początkujący

Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

Cześć wszystkim!
Z góry uprzedzam, że nie czytałam tego, coście tu napisali, ale zachęcił mnie temat. Nie mam pojęcia, czy ktoś tu w ogóle jeszcze zagląda, ale spróbować nie zaszkodzi, więc słuchajcie (a raczej czytajcie) :-D :
Byłam na Jamajce już parę razy i planuję jechać znowu. Wiem, że z biurami podróży wychodzi jakoś 10 tys. zł na 2 tygodnie, co może trochę przerażać.
Dlatego zainteresowanym proponuję wspólny wyjazd na własną rękę. Największy koszt wycieczki to bilety. Ostatnio, jak leciałam, zapłaciłam 309 GPB w dwie strony + tam jakieś grosze do Londynu i z powrotem. Także najgorzej to nie wygląda. Na miejscu, w MoBay, mam znajomą z wielką chatą (5 pokoi, 4 łazienki, 2 kuchnie...) położoną w bardzo bezpiecznej dzielnicy. Pani Linda, urocza kobitka w podeszłym wieku, nie powinna wziąć więcej niż 300 $ za nocleg (mówię już o 2 tygodniach, bo na krócej się nie opłaca :-D )
Tak się składa, że mieszka tam, tzn. parę przecznic dalej, mój chłopak, który jest kierowcą i organizuje wycieczki. Tak się poznaliśmy 6 lat temu... Ale to nie miejsce na romantyczne wspomnienia :wink:
NAJWAŻNIEJSZE: Wyjazd planuję jakoś w pierwszym tygodniu września 2015 r.
Zachęcam wszystkich miłośników reggae, rasta i pozytywnych wibracji. Jako że mam już pewne doświadczenie, absolutnie odradzam wszelkie wyjazdy typu all inclusive, bo to zabija cały klimat.
Swój przydługawy wywód zakończę jakże marketingowym: Ze mną taniej, ze mną lepiej, ze mną bliżej prawdziwej Jamajki ! 8)

P.S. Szczegółowe info, zdjęcia i co tam jeszcze: nie krępujcie się pytać

malinka889 
Początkujący

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015   

ja bym bardzo chciała tam pojechać - to moje marzenie ! mam nadzieje że kiedyś się spełni

tanisha 
Początkujący

Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

To co malinka889, zabierasz się razem ze mną? :-D

koritheu 
Początkujący

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

Podróż na Jamajkę nie jest niczym odrealnionym. Zanim nie poleciałam do RPA, też sądziłam, że to nie na moją kieszeń, nie dla mnie zupełnie, że "może kiedyś". A jednak :)
Fakt, z biurem podróży to było jakieś 8 tys.zł/7 dni/os podczas gdy "prywatnie"zapłaciliśmy we dwójkę ok. 8 tys.zł na ponad 2 tyg.(przelot w obie strony, nocleg, jedzenie, nieodmawianie sobie niczego)

Wszystko przed Wami!! ....przede mną też bo i ja Jamajką nie pogardzę;)

alian 
Początkujący

Wysłany: Wto 21 Lip, 2015   

Widze, że nie mnie tylko takie marzenia w głowie. Chętnie wybiorę się z Wami, lećmy jednym odrzutowcem :D jak wyobrażam sobie dzień na Jamajce? Na pewno nie leniwie, praca też by sie przydała, poznać kulutrę Jamajki to byłaby najlepsza przygoda w życiu!

1wjo 
Początkujący

Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

WOOOOOOW :D Właśnie dowiedziałem się, że wybieram się w przyszłym roku na wakacje !!!! bilety już kupione przez znajomych. ZAjebiście.

Odkryj Jamajkę 
Początkujący

Wysłany: Sro 06 Lip, 2016   

Jeżeli chcielibyście poznać Jamajkę, a nie macie pomysłu na podróż, to zapraszamy do Nas :!: Jesteśmy stowarzyszeniem, które organizuje wyprawy po Jamajce oraz pomagamy w zorganizowaniu całej podróży z Polski i reszty świata :)

W najbliższym sezonie chcemy zrobić wycieczkę objazdową po Jamajce, odwiedzić kilka plantacji i Cannabis Fest w Negril, a także szykujemy się do Reggae Maratonu! Planujemy też świętować Nowy Rok i urodziny Boba Marleya na wyspie, ale dopiero opracowujemy dokładny plan tych wyjazdów ;)

Tutaj można sprawdzić nasze aktualne wyprawy: http://odkryjjamajke.pl/w...ookola-jamajki/

Zapraszamy do Krainy Słońca! 8)

Pewel3 
Początkujący

Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Jamajka to moje absolutne marzenie :)

Odpowiedz do tematu