FORUM RASTA ROOTS REGGAE
Najbardziej Pozytywna Strona w Sieci

Dready - Robaczki w dreadach.

bartosz.c - Sob 01 Maj, 2010
Temat postu: Robaczki w dreadach.
Ostatnio koleżanka powiedziała mi, że wyczytała w gazecie krótki artykuł na temat dreadów. Ktoś pisał, że zrobił sobie dredki i zaczęła go swędzieć głowa. Więc dopuścił się złego czynu i je ściął. Po ścięciu wyszły z nich białe robaki. Co o tym sądzicie? Czy nawet przy regularnym pielęgnowaniu bacików może się takie coś zdarzyć?
Danzal - Sob 01 Maj, 2010

Jak masz za kolegów śmierdzących obdartusów, którzy się nie myją miesiącami i śpią gdzie popadnie to coś może na Ciebie przeskoczyć :)

Cóż, póki co nie noszę dredów. A z takimi obdartusami się nie zadaje.
Leśny_Dr._Endu - Sob 01 Maj, 2010

Patologia. Włożyłbym raczej tę historyjkę między legendy. Chyba że mówimy o dredach 'przez zaniedbanie (?)'. Kiedy przez parę lat nie myjesz włosów możliwe jest wszystko:)

Mowa jest o dredach robionych u profesjonalnego dreadmakera i jeszcze całkiem młodych.
Soul-Rebel - Sob 01 Maj, 2010

Na pielęgnowane, niezdreadowane włosy też coś może "przeskoczyć"... ale czy białe robaczki...? nie jestem taka pewna.
bounty_fire - Sob 01 Maj, 2010

:-D :-D :-D dobry temat, ale w koszu wyląduje :D
dziku - Sob 01 Maj, 2010

sczerze od kiedy mam dredy slysze tylko o tym jednym przypadku... moze mial swiezba i mu przeszlo na dredy..
Leśny_Dr._Endu - Sob 01 Maj, 2010

Robaczków odpowiedzialnych za świerzb nie zobaczysz gołym okiem; )
Cieśla - Sob 01 Maj, 2010

na bashu czy czymś takim było o tym. ;P ta, i niby czym się te robaczki miały żywić, skoro siedziały w środku dredów? włosami? :d

Sam nie wiem. Powiedziałem tylko to co usłyszałem.
dziku - Sob 01 Maj, 2010

moze te byly napromieniowane :O albo faszerowane jakimis szamponami babilonskimi.albo poprostu w boba marley sie bawil i myslal ze ma wlosy jak afroamerykanin i mu sie same dredy dokreca i czekal 2 lata bez mycia glowy no i dupa... mogl sobie kupic jakis srodek owado bojczy...
MojRas - Sob 01 Maj, 2010

Dyńka może swędzieć od spocenia, a to znak że trzeba umyć baty i utopić robaczki i po sprawie :)
Pitol - Sob 01 Maj, 2010

świerzb to pasożyt podskórny wiec raczje nie bedzie w dreadach bo to niemożliwe(wierci korytarze w nas).
Biale robaczki czyli wszy nie bójmy się tego słowa bo takie odniosłem wrażenie. Jak można dostać? - no jak wspomniano przebywanie w miejscach gdzie się znajduja czyli tam gdzie bród smród i ubóstwo, komunikacja miejska, no i nie dbanie o higienę. Poza żywicielem żyją max 3 doby. Przenoszą choroby typu dur brzuszny. To ze ktoś złapie nie oznacza ze się nie myje a miał pecha i jajeczko dostało sie we włosy/dready.

Innych robaczków raczej nie da się mieć. Ewentualnie grzyby, dermatofity np Trichophyton Sp. dziękuje do widzenia.

Samo wspomnienie o wszach wywołuje swędzenie :P

rastek - Sob 01 Maj, 2010

Jakotako białych robaczków nie ma ewentualnie stan larwalny jakiegoś owada (bo chyba chodzi o takie białe glizdy:P) a takie oto insekty musza się żywić (liście,inne owady a nie żyją sobie spokojnie w dreadach) ewentualnie nimfa (postać larwalna) wszy ale niestety to nie jest biały robaczek. Jeśli kręci cie temat to poszukaj sobie w owadach (rząd pchły oraz rodziny wpleszczowate i gzowate - choć raczej nic nie znajdziesz bo żerują one na zwierzaczkach).
Pitol - Sob 01 Maj, 2010

rastek napisał/a:
gzowate
to już byłby hardcore :)
szczepan - Sob 01 Maj, 2010

to wszystko przez Czarnobyl. Mutanty.
Danzal - Sob 01 Maj, 2010

Nie wiem skąd w was przeświadczenie, że jak się dready naturalnie "robi" to nie można myć głowy.
dudi - Sob 01 Maj, 2010

Yyy... ja tą historyjkę to na bashu czytałem xD
rastek - Sob 01 Maj, 2010

cóż trzeba brać pod uwage wszystkie opcje:P ogólnie temat dziwaczny (już sobie wyobrażam takie białe robale wyłażące z dreadów:D)
dziku - Sob 01 Maj, 2010

tego nie powiedzialem.
jak dla mnie to to jakas bajka z tymi robakami bo watpie czy ktos by wyjechal do prasy z tekstem ze mial wszys w dredach..

Mrrowa - Sob 01 Maj, 2010

Wrzątek wszystko pokona :P
Pitol - Sob 01 Maj, 2010

Mrrowa napisał/a:
Wrzątek wszystko pokona :P

Tak można pokonać ale pozniej usunąc to co sie pokonało? Chyba nie zostawisz dla kolejnych lokatorów...

MojRas - Sob 01 Maj, 2010

A co powiecie jak te białe robaczki mogą się nazywać łupież?? Być może ten ktoś nie sprecyzował własnej wypowiedz,i no bo kto by napisał artykuł o tym że miał wszy??
bAb1k - Nie 02 Maj, 2010

Wiesz, może ktoś chciał mieć dobry artykuł w gazecie to napisał co mu przyszło do głowy i jest tam 5% prawdy.
bartosz.c - Nie 02 Maj, 2010

W brukowcach takich jak ,,fakt,, piszą np. o atakujących jajkach, więc ten temat dla prasy nie jest niczym nadzwyczajnym.
Frytas - Nie 02 Maj, 2010

Hah... smieszne są takie opowieści o robaczkach :D ja proponuje uwić gniazdo na głowie albo zrobić sobie jednego wielkiego kołtuna wykuć dziuple i niech dzięcioł tam zamieszka, przynajmniej z głodu nie padnie a ty masz pewność że ilość robaczków jest kontrolowana
marta82 - Nie 02 Maj, 2010

Danzal napisał/a:
Jak masz za kolegów śmierdzących obdartusów, którzy się nie myją miesiącami i śpią gdzie popadnie to coś może na Ciebie przeskoczyć :)

Temat ma powodzenie, nie ma co!
Noo robaki w dredach to totalna porażka... ale wiem, że to możliwe, bo kumplowi też się zalęgły jak długo ich nie mył:D

Jesas - Nie 02 Maj, 2010

Ale uwierzcie, robaczki w dredach są możliwe :D

Kumpel rozczesywał całkiem ładnie i czysto wyglądającego dreda, a w środku były kawałki kleju, mąki, konfetti... i małe robaczki jak czasem w trocinach...
Szukaliśmy w tych dredach kołpaka od skody ale gdzieś nam umknął :P

Pitol - Pon 03 Maj, 2010

Jak mówisz że miał mąkę to robaki mógł mieć także.
dziku - Pon 03 Maj, 2010

To napewno musialy byc bardzo zadbane jak by lepjej poszukal to by moze hamburgera znalazl potem caly zestaw moze nawet Mc donalda..
Qba - Sro 12 Maj, 2010

Wyjaśnione.