FORUM RASTA ROOTS REGGAE
Najbardziej Pozytywna Strona w Sieci

Off-topic - tematy różne, ciekawostki, rozrywka, polityka... - Seriale

sebas303 - Czw 25 Lut, 2010
Temat postu: Seriale
Różowe lata siedemdziesiąte (ang. That '70s Show) - komediowy serial telewizyjny emitowany przez amerykańską stację Fox. Opowiada o grupie nastolatków żyjących w kolorowych latach siedemdziesiątych w Point Place, w stanie Wisconsin. Akcja rozgrywa się między majem 1976 a 31 grudnia 1979 (symbolicznie: koniec serialu = koniec lat 70.).

Wikipedia.

Oglądał go ktoś z forumowiczów? Co o gólnie o nim myślicie? Jak dla mnie jeden z fajniejszych seriali. Oglądałem każdy odcinek z 1 sezonu i teraz jestem na końcowych w 2 sezonie. Wszystkie odcinki do obejrzenia http://iitv.info/rozowe-lata-70-te/

Zachęcam! :wink:

komentarz moderatora:
nie ograniczajmy się do jednego serialu, poszerzmy temat :)

ornitolog - Czw 25 Lut, 2010

Ja właśnie niedawno zacząłem oglądać, obecnie zaczynam 2. sezon. Pamietam, że kiedyś, bodajże polsat emitował ten serial. :-D
Z seriali to polecam jeszcze Friends, Weed, Married with children, Joey

rasunnamed009 - Czw 25 Lut, 2010

oglądałem, może nie jakoś po kolei, ale coś tam pamiętam
ornitolog napisał/a:
Z seriali to polecam jeszcze Friends, Weed, Married with children, Joey

podbijam i dodanie również "Jim according" i "My wife and kids" ;)

Danzall - Pią 26 Lut, 2010

Niedawno oglądnąłem wszystkie sezony, teraz oglądam od początku (jestem przy drugim :) ).
Chociaż wydaje mi się że temat padnie do kosza (albo powstanie temat seriale)

maRas - Pią 26 Lut, 2010

Ja dopiero zaczynam-może być 8)
zasada - Pią 26 Lut, 2010

Laura Prepon - hot hot hot!
Danzall - Pią 26 Lut, 2010

W serialu wydaje się jakaś pulchniejsza, ale nie ma co narzekać :)

ornitolog - Pią 26 Lut, 2010

Bardziej mi się podoba z tymi długimi rudymi włosami :wink:
Klon - Pią 26 Lut, 2010

zasada napisał/a:
Laura Prepon - hot hot hot!

nom, "Hot Donna!" po prostu ;)

Smith - Pon 01 Mar, 2010

wracając do samego serialu... oglądam ostro ostatnio, głównie dzięki "maratonom" na hbo comedy :)

Pozdrawiam :)

etiop - Wto 02 Mar, 2010

Też się wkręciłem:D pasuje mi humor tego typu;p
ZIELEmale - Sro 03 Mar, 2010

dobre 4 razy obejrzałem wszystkie sezony :-D i moim faworytem jest pierwszy odcinek z drugiego sezonu pt "Garage Sale" ten odcinek można oglądać i oglądać ... :)
Zbychowiec - Sro 03 Mar, 2010

Danzall napisał/a:
temat padnie do kosza (albo powstanie temat seriale)

otóż to :)
ja ostatnio odgrzebuję seriale z mojego dzieciństwa, np. "Drużynę A" :D

izadora - Sro 03 Mar, 2010

A ja oglądam
-Dexter

-How I meet your mother

-House

-Supernatural

-Twin Peaks
Mam jak na razie za sobą 2 pierwsze odcinki.

Jeżeli ktoś kazałby mi wybrać 3 najlepsze seriale z tej listy to jestem za Dexterem, Hosuem i HIMYM.

Danzall - Sro 03 Mar, 2010

Supernatural i Dexter rządzą w 100%!! ;D
House też spoko, chociaż ten sam schemat ciągle. Californication jeszcze oglądałem.

bounty_fire - Sro 03 Mar, 2010

animowane też mogą być? ostatnio odkopałem sobie te anime

http://www.youtube.com/watch?v=wVHJ0Xs3Fcc

Cytat:
Californication jeszcze oglądałem.

Jak ja mogłam zapomnieć o Californication :| . Oczywiście też oglądam :) . Zawsze najbardziej rozwala mnie "smerfetka" , "kokainowa księżniczka" czyli Pamela Adlon serialowa Marcy Runkle.

Fakt w House schemat trochę męczy bo nie ma elementu zaskoczenia ,ale 6 sezon to bajka ;) na 100% :P.

po 1 (który był czymś nowym) nie było żadnego ciekawszego sezonu od 6 <-- mowa o House oczywiście :)
Lena - Sro 03 Mar, 2010

bajka?:D bez kitu xD
nie ma to jak dobry serial xD

szczepan - Sro 03 Mar, 2010

Danzall napisał/a:
Supernatural i Dexter rządzą w 100%!! ;D
House też spoko, chociaż ten sam schemat ciągle. Californication jeszcze oglądałem.

Deeeeeeex! :-D Fenomenalny serial, pamiętam jak oglądałem pierwszy sezon odłączając się od rzeczywistości, a jak były napisy końcowe to jeszcze z minute się przyglądałem i słuchałem końcowej muzyki, którą mam jako dzwonek od roku :-D
http://www.youtube.com/wa...feature=related

1 sezon oceniam na 10, 2 sezon na 8, a 3 sezon na 9 : ) Ogółem daję 9.5 za to, że mało który serial mnie tak wciąga.

4 nie widziałeś? :) Koniec jest po prostu fenomenalny!
Saju - Sro 03 Mar, 2010

Big Bang Theory i How I Met Your Mother - rox!!

A co do Dextera to szkoda Rity, fajna babka z niej była.

Zepsułeś 4 sezon tym co nie oglądali ;D

Cytat:

SZKODA RITY?! Ooo niee. Kobieta doprowadzała mnie do szału z każdym kolejnym odcinkiem milusia,słodziusia,kochaniusia.. bleah.
Swoją drogą widziałam jej role w innych filmach i tak jak jedne aktorki nadają się tylko do "pokazywania tyłka", tak ona nadaje się tylko do odgrywania ról 'cierpiących, przemilusich' i co za tym idzie nudnych bohaterek.

Leśny_Dr._Endu - Sro 03 Mar, 2010

O, seriale. Mógłby mi ktoś streścić ostatnie 4000 odcinków mody na sukces? przegapiłem chyba nieco. Ale w sumie jak raz obejrzałem pół odcinka to taki jeden rozmawiał z taką jedną. Kiedy dwa tygodnie póĽniej zerknąłem to wciąż z nia rozmawiał. Lubię seriale akcji :-D
Foras - Sro 03 Mar, 2010

A oglądał ktoś IT crowd? Genialny serial kiedyś chyba nawet na tvp2 leciał.
Soul-Rebel - Sro 03 Mar, 2010

http://www.tvp.info/infor...e-dobiegl-konca a Ty Leśny_Dr._Endu śmiejesz się z Mody na sukces ? ;P
Leśny_Dr._Endu - Sro 03 Mar, 2010

Link sie nie włącza;)
~~

ZIELEmale - Sro 03 Mar, 2010

Shield - najlepszy o glinach a ostatnio Friday Night Lights.
raggamuffinka - Sro 03 Mar, 2010

A ja oglądam The 70's show, Przyjaciele i Skins (jeszcze tego tu nie widzialam;)).
rastagroszeq - Sro 03 Mar, 2010

jesli o mnie chodzi to

- Warehouse 13
- Fringe

szczepan - Sro 03 Mar, 2010

Danzall napisał/a:
4 nie widziałeś? :) Koniec jest po prostu fenomenalny!

Nie, ale kumpel już kończy go ciągnąć :)

Saju napisał/a:
Big Bang Theory i How I Met Your Mother - rox!!

DZIEKI ! DOBRZE WIEDZIEĆ :-D

Adrian89 - Czw 04 Mar, 2010

hm to ja polecem 3 nastepujace ... :P

Na imię mi Earl - bardzo smieszny serial opowiadajacy historie pewnego złodziejaszka ktory szczesciem w nieszczesciu wygrywa 100000 dolarow heh pech chce ze z tego calego niepojetego dla niego farta wybiega biedak na ulice gdzie zostaje potracony przez samochod ... W szpitalu po obejrzeniu jakze ciekawego programu zaczyna zastanawiac sie nad swoja sytulacja oraz dotychczasowym zyciem te jakze trafne przemyslenia zmieniaja jego postepowanie ... Ow nasz bohater zaczyna wierzyc w karme uznajac ze stracil pieniadze bo byl zlym i niegodziwym czlowiekiem ... Tworzy wiec bardzo ciekawa liste swoich wszystkich jakze zlych uczynkow (czego tam nie znajdziecie prawie wszystko ) ktore postanawia naprawic ...
Tak zaczynaja sie perypetie glownego bohatera a dalej coz jest jeszcze ciekwiej :P

Wszystkie wcielenia Tary - zaczne od tego ze pomyslodawca tegoz serialu jest Diablo Cody ta sama pani ktora napisala scenariusz do filmu "Juno" heh teraz posluze sie jakze nieoceniona wikipedia :P
Tara Gregson, która jest żoną i matką dwójki dzieci, cierpi na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości. Gdy tylko jest zestresowana zamienia się w całkiem inną osobę: dziką i namiętną nastolatkę T; panią domu Alice; Bucka, miłośnika piwa czy "nieludzką" Gimme. Wspierana przez męża Maxa musi poradzić sobie z problemami dorastającej córki Kate oraz synem Marshallem, ekscentrycznym, jednak bardzo życzliwym gejem. Dodatkowo jej siostra Charmaine nie do końca wierzy w zaburzenia swojej siostry.

Weeds - czarna komedia ... jesli juz ktos sie zdecyduje polecam ogladac tylko 2 pierwsze sezony :P a jesli ktos odwazny to niech oglada cala reszte ... Wiec z wrodzonego lenistwa posluze sie znowu wikipedia ... Serial jest wielowątkowy, koncentruje się nie tylko na Nancy (glowna bohaterka) i jej narkotykowym biznesie, ale jednocześnie jest dramatem – przedstawia skomplikowane międzyludzkie relacje, zwłaszcza wewnątrz rodziny. Mimo to zgrabnie łączy w sobie elementy czarnej komedii i dramatu.
W serialu poruszone zostają różne kwestie, takie jak np. religia, seksualność, dorastanie, problemy ze samym sobą, polityka, uzależnienie od narkotyków. Potraktowane zostały one w różny sposób, np. narkotyki przez większość pierwszej serii wydają się być traktowane bardzo na luzie; połowa Agrestic chodzi na haju i ciągle ma ochotę na więcej; dopiero w pewnym momencie Nancy zaczyna zastanawiać się, czy dobrze robi, będąc dealerką. Równie złośliwie traktuje się kwestie związane z religią – zarówno chrześcijańską, jak i żydowską – ale inne problemy, np. seksualność i dorastanie, przeważnie traktowane były poważnie.

Takze jesli ktos sie zdecyduje na te jakze ciekawe seriale zycze milego ogladania :P

NAHUM - Czw 04 Mar, 2010

ja oglądam "na wspólnej" i "pierwszą miłość" jakoś tak się przyzwyczaiłem do nich
Dżin z butelki - Czw 04 Mar, 2010

NAHUM napisał/a:
"na wspólnej" i "pierwszą miłość"

sory, ale gratulacje polotu. Ogólnie TV to rzecz prawie niepotrzebna ludzie.

Soul-Rebel - Czw 04 Mar, 2010

Oprócz tych, które wymieniliście, jeszcze kiedyś Lostów oglądałam ;p ale tylko pierwsze sezony, bo póĽniej taka kołomyja się robiła, że trudno było się połapać
kaszko - Czw 04 Mar, 2010

z seriali to LOST, kiedyś zaczęłam, powiedziałam sobie , że obejrzę wszystkie sezony i zabieram się do 6 ;)

raggamuffinka
SKINS rządzą :D
oglądasz 4 serię? bo ja obejrzałam 1 i 2 , zmienili bohaterów, nowi mi się nie podobają i porzuciłam

raggamuffinka - Czw 04 Mar, 2010

Dżin z butelki napisał/a:
Ogólnie TV to rzecz prawie niepotrzebna ludzie.

ja nie mam tv i mi bardzo dobrze z tym :D a seriale na necie ogladam:)

Cytat:
raggamuffinka
SKINS rządzą :D
oglądasz 4 serię? bo ja obejrzałam 1 i 2 , zmienili bohaterów, nowi mi się nie podobają i porzuciłam

Ogladam, i jestem na bieżąco:P A mi na początku się nowi też nie podobali, ale po 5 odcinku gdzies się przyzwyczaiłam i już są git wg mnie :) Oglądaj oglądaj!

Pitol - Czw 04 Mar, 2010

Scrubs, South Park, różne seriale komediowe na Comedy Central(Jim wie lepiej, On ona i dzieciaki itd.), Przyjaciele, Świat według Kiepski i Bundy'ich. Ewentualnie M name is Earl

Ogolnie nie oglądam TV często tym bardziej teraz.

Qba - Czw 04 Mar, 2010

NAHUM napisał/a:

Studia zobowiązują - zmuszają mnie, żebym oglądał, a do niedawna miałem podobne zdanie.

Lady_Makbet - Czw 04 Mar, 2010

NAHUM napisał/a:

Ano ano ^^ My seriale oglądamy na kompie ^^ Polecam Flash Forward oraz V 2009. Oba seriale produkcji ABC (m.in. Lost) więc poprzeczka postawiona wysoko. Pierwszy tytuł póki co zaliczył 10 odcinków, drugi 5. Transmisja obu seriali jest zawieszona do 21 marca (z różnych powodów) niemniej gorąco je polecam ja, asympatyk wszelkich seriali :)

szczepan - Czw 04 Mar, 2010

Pitol napisał/a:
Scrubs, South Park, różne seriale komediowe na Comedy Central(Jim wie lepiej, On ona i dzieciaki itd.), Przyjaciele, Świat według Kiepski i Bundy'ich. Ewentualnie M name is Earl

Comedy Central jest znakomite. Wg mnie jest to strasznie wartościowy kanał. Większość tych komedii jest naprawdę niezłych, najbardziej lubię Jim wie lepiej :) Humor jest błyskotliwy, a kreacje aktorskie ciekawe :-D Jak dla mnie to alternatywa dla polskich seriali obyczajowych. Inne seriale na Comedy też dają radę. No a Przyjaciele i Bundy to klasyka.

marta82 - Czw 04 Mar, 2010

Hotel Zacisze - to był fajny serial;D
ornitolog - Czw 04 Mar, 2010

Marta, święte słowa. Kurcze już prawie zapomniałem ten serial, będe musiał go sobie przypomnieć :wink:
Leśny_Dr._Endu - Czw 04 Mar, 2010

Eee... Świat według Kiepskich?
szczepan - Czw 04 Mar, 2010

Leśny_Dr._Endu napisał/a:
Eee... Świat według Kiepskich?

Co z nim nie tak?

Leśny_Dr._Endu - Czw 04 Mar, 2010

To też serial. Odstresowujący; )
Larry - Sob 06 Mar, 2010

Lady_Makbet napisał/a:
z seriali to LOST, kiedyś zaczęłam, powiedziałam sobie , że obejrzę wszystkie sezony i zabieram się do 6 ;)

Pierwszy i drugi sezon wciągają niesamowicie, dalej nieco gorzej, ale też bardzo dobrze. Z jednej strony szkoda, że niedługo się kończy, ale z drugiej- chcę już te wszystkie cholerne odpowiedzi poznać- pytań jest cała masa :wink: .
Lady_Makbet napisał/a:

Ano ano ^^ My seriale oglądamy na kompie ^^ Polecam Flash Forward oraz V 2009. Oba seriale produkcji ABC (m.in. Lost) więc poprzeczka postawiona wysoko. Pierwszy tytuł póki co zaliczył 10 odcinków, drugi 5. Transmisja obu seriali jest zawieszona do 21 marca (z różnych powodów) niemniej gorąco je polecam ja, asympatyk wszelkich seriali :)

V nie widziałem, ale Flash Forward całkiem ciekawy, czekam z niecierpliwością na wznowienie :) .

Leśny_Dr._Endu - Nie 07 Mar, 2010

Larry2903 napisał/a:
Pierwszy i drugi sezon wciągają niesamowicie,

Dokładnie, póĽniej to już nieco zamotali się twórcy. Coraz więcej science fiction;) Ale co tam, właśnie zabieram się za 5 sezon :-D

NAHUM - Nie 07 Mar, 2010

oy :!: nie wiecie co dobre "Na wspólnej" i "pierwsza miłość" a z tych bardziej takich to ja lubiłem "skazanego na śmierć " ale po 2 serii to już lipne zaczęło się robić, a tak to jeszcze serial "Kości" "heroes" chyba tak on się nazywa "świat według Bandych"
Leśny_Dr._Endu - Nie 07 Mar, 2010

NAHUM napisał/a:
"heroes"
O, też bardzo lubiłem lecz niestety tylko pierwszy sezon widziałem. A na Bundych to się wyrosło, Al Bundy rulez :-D
NAHUM - Nie 07 Mar, 2010

no właśnie był ten serial na tvp 1 tam go oglądałem miał być drugi sezon a nie puścili :(
Lady_Makbet - Nie 07 Mar, 2010

Larry2903 napisał/a:
Lady_Makbet napisał/a:

V nie widziałem, ale Flash Forward całkiem ciekawy, czekam z niecierpliwością na wznowienie :) .

FlashForward nowe odcinki od 5 marca, V od 31 marca. Nowy V to nowa wersja starego serialu o tym samym tytule z lat bodajże 80'.
http://www.filmweb.pl/f513781/V,2009

Mój Gab tak się nakręcił tym serialem jeszcze przed premierą i zmusił mnie do obejrzenia kilku odcinków starej serii. Generalne rzecz ujmując na Ziemię przybywają kosmici, niby w pokojowych zamiarach, oferują Ziemianom w zamian za wodę swoją nowoczesną technologię (m.in. cudowne uleczenia itp). Wszystko wygląda pięknie i słodko jednak fakt jest taki,że kosmici (zewnętrznie wyglądają jak ludzie) są jakimiś kosmicznymi jaszczurami, którzy w rzeczywistości żywią się ludĽmi ;P Fabuła niby tendencyjna dla seriali tego typu jednak mnie przyciągnęło głównie ze względu na formę zrealizowania. Nie lubię seriali s-f, tym bardziej o ksomitach ale ten jest zrealizowany w świetny sposób i zdecydowanie różni się od kiczów jakich pełno na np AXN.

Promo FlashForward

A jeśli mowa o AXN, pamiętam, że lubiłam oglądać serial kryminalny o tytule "wzór". Polecam :)

rasunnamed009 - Nie 07 Mar, 2010

Lady_Makbet napisał/a:
A jeśli mowa o AXN, pamiętam, że lubiłam oglądać serial kryminalny o tytule "wzór". Polecam :)

taaa, ja jeszcze pamiętam jak kiedyś leciał na TV4 ;)
a serial bardzo fajny, ciekawe postacie i te matematyczne wyliczenia których nigdy nie rozumiałem :D

rasta. - Pon 08 Mar, 2010

Battlestar Galactica! ;]
Kszychu91 - Pon 08 Mar, 2010

Tylko Pierwsza miłość!
Leśny_Dr._Endu - Pon 08 Mar, 2010

Kszychu91 napisał/a:
Tylko Pierwsza miłość!

A, powiem ci, kiedyś nienawidziłem ale ostatnio polubiłem :-D
rasta. napisał/a:
Battlestar Galactica! ;]

To był cały serial? myslałem ze tylko film w dwóch partach. Chyba że na sci fi, ale nie mam niestety;)

izadora - Pon 08 Mar, 2010

A, powiem ci, kiedyś nienawidziłem ale ostatnio polubiłem :-D

Noo tak Pierwsza miłość stała się ostatnio filmem akcji ;]

Soul-Rebel - Pon 08 Mar, 2010

Co do Pierwszej Miłości, to oglądam czasami jak mnie koleżanki zmuszają ;P
Ale kieeedyś oglądałam jeszcze Gwiezdne Wrota, chyba taka pozycja się jeszcze nie pojawiła :P

NAHUM - Pon 08 Mar, 2010

Bo teraz jest afera o zabójstwo tego Stasiaka, kochanka Majki.Tam sa dopiero emocje :-D
lionmonk - Pon 08 Mar, 2010

the beast, bestia - jedna z ostatnich kreacji Patricka Swayze

jestem po 4 odcinkach i powiem że genialny serial. powstała tylko jedna seria 13 odcinków

Larry - Pon 08 Mar, 2010

To był cały serial? myslałem ze tylko film w dwóch partach. Chyba że na sci fi, ale nie mam niestety;)

Był film jeszcze w latach 70tych chyba, i baaardzo luĽno na jego podstawie nakręcono ostatnio serial (cztery sezony). Do tego doszły jeszcze chyba dwa filmy, Razor i Plan, również w świecie serialu. Polecam również :wink: .

rasta. - Wto 09 Mar, 2010

Larry2903 napisał/a:

Był film jeszcze w latach 70tych chyba, i baaardzo luĽno na jego podstawie nakręcono ostatnio serial (cztery sezony). Do tego doszły jeszcze chyba dwa filmy, Razor i Plan, również w świecie serialu. Polecam również :wink: .

Gugle nie boli, really! :wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Battlestar_Galactica

Larry - Pon 24 Maj, 2010

No i Losty się skończyły. Pierwsze dwa sezony wymiatały, potem już nieco gorzej, ale i tak trochę szkoda że to już- choć z drugiej strony, zrobienie z tego Mody na Sukces też by nie było korzystne :wink: . Pierwsze wrażenia- mi się wydaje, że jednak to nie była ściema że ogólny zarys całej fabuły był zaplanowany od samego początku. Wyszło na to, że [prawie] wszystko zostało wyjaśnione i trzymało się kupy. Mnie osobiście te wyjaśnienia nieco rozczarowały, ale cóż... Mam takie nieodparte wrażenie, że lepszy byłby efekt, gdyby całość (poza baaaardzo nielicznymi flashbackami) rozgrywała się na wyspie. Przez przeniesienie akcji do normalnego świata klimat zdecydowanie uleciał. Potem niby powrót, ale... to już nie było to samo :) .
Mrozilla - Wto 25 Maj, 2010

jezzu. THE O.C bylo dorabane,strasznie mi sie podobalo :) co do lostow to ja po 2sezonie nie wiedzialam kto gdzie z kim i jak....
Dodad1 - Czw 12 Paź, 2017

Całkowicie popieram mojego poprzednika. Nic dodać, nic ująć...