FORUM RASTA ROOTS REGGAE
Najbardziej Pozytywna Strona w Sieci

Wykonawcy polscy - Mesajah

MaziRasta - Sro 13 Sie, 2008
Temat postu: Mesajah
Ponieważ od dłuższego czasu na forum związanym z zespołem Natural Dread Killaz praktycznie cały czas rozmawia się o Monolu i o jego nadchodzącej solowej płycie postanowiłem założyć nowy temat związany tylko z nim co by to uniknąć niepotrzebnych komentarzy w temacie o NDK.

A teraz pare stron na których dowiecie się czegoś więcej o samym Manolu i o jego nadchodzącej debiutanckiej płycie pt. "Ludzie prości"
http://mesajah.muzzo.pl/fani
http://www.pinkcrow.pl/
http://www.photoblog.pl/ndkwroclaw

A teraz dwa udostępnione utwóry z nadchodzącej płyty:
http://sensimilla90.wrzut..._-_kazdego_dnia
http://spiderbite.wrzuta....t_ladna_i_cfana

Więc macie już od teraz temat o Manolu i wszystkie uwagi i opinie o nim prosze pisać już tu a nie w temacie o NDK.
Bless :wink:

wychowanka - Sro 13 Sie, 2008

MaziRasta napisał/a:
Więc macie już od teraz temat o Manolu i wszystkie uwagi i opinie o nim prosze pisać już tu a nie w temacie o NDK.
Bless :wink:

Ci powiem, niezły pomysł :wink:

GrasOne - Sro 13 Sie, 2008

Proszę okładeczkę:
mary_reggae - Sro 13 Sie, 2008

hehe fajnie sie ze pb cieszym sie takim powodzeniem
i jest zrodelm info dla wielu ludzi ;)
tzn ze zrobie go to byl dobry uczynek dla spoleczenstwa hehe xD

Mertis - Sro 13 Sie, 2008

http://prawdywielbiciel.w...-_ludzie_prosci

Zapomniałeś o trzecim, promującym utworze z nadchodzącej płyty a mianowice Ludzie prości feat. Grubson

matej_mlody - Sro 13 Sie, 2008

Oglądając NDK blog i gdy było o płycie Manola nagrywali wokal do riddimu zespołu Seeed http://pl.youtube.com/watch?v=OCXgO2UTrLs ... Śpiewał chyba "40 stopni w cieniu... " juz dwa riddimy z płyty są od kogoś innego, mam nadzieje ze jest coś z riddim bandits i jakies wlasne produkcje. Bless
MaziRasta - Czw 14 Sie, 2008

Mertis napisał/a:
http://prawdywielbiciel.w...-_ludzie_prosci

Zapomniałeś o trzecim, promującym utworze z nadchodzącej płyty a mianowice Ludzie prości feat. Grubson

Tak ale te dwa były z tego co się nie myle udostępnione za zgodą Monola a z ludzi prości to już nie wiem czy tak jest ... :twisted:

matej_mlody napisał/a:
Oglądając NDK blog i gdy było o płycie Manola nagrywali wokal do riddimu zespołu Seeed http://pl.youtube.com/watch?v=OCXgO2UTrLs ... Śpiewał chyba "40 stopni w cieniu... " juz dwa riddimy z płyty są od kogoś innego, mam nadzieje ze jest coś z riddim bandits i jakies wlasne produkcje. Bless

Jest to riddim High Noon wyprodukowany przez Germaica Records na którym między innymi nagrał swoja piosenkę Seeed, na rodzimej scenie Ras Luta wykonał na nim piosenke "w strone światła" (dla niewtajemniczonych - takie nagrywanie na jednym rytmi piosenek jest normalnością w świecie Reggae) Również Kawałek Manola "każdego dnia" jest wykonany na superior riddim na którym śpiewali między innymi Gentleman, Sizzla, Anthony B, Ras Shiloh.

WJK - Czw 14 Sie, 2008

Mi okladka sie w miare podoba ;) Super, juz niedlugo plyta - jak dla mnie kawalki "Kazdego Dnia", "Jest Ladna i Cwana", "Ludzie Prosci" oraz "Boom Na Babilon" to mega kozaki, jaram sie strasznie i nie moge doczekac hehe.

Nie wiem jak wy ale ja zauwazam znaczny progres u Mesajaha.

MaziRasta - Czw 14 Sie, 2008

Co do piosenek, np. "Każdego dnia: mi się bardzo podoba, świetnie pojechał na superior riddim i napisał jakd dla mnie bardzo dobry tekst. "Ładna i cfana" po obejrzeniu blogu oczekiwałem czegoś więcej od tej piosenki i nie chodzi mi o to ze Manolo Ľle pojechał bo pojechał dobrze tylko ten riddim mimo swojego tempa i tak dalej nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia, Riddim Bandits muszą jeszcze długo pracować. "Ludzie prości" też przeyjemny kawałek ale prakuje mi tego hmmm tego jego charakterystycznego głosu, natomiast "Boom na Babilon" no to to jest kozak chociaż pół tekstu trzeba się domyślać bo nie można go zrozumiec :mrgreen: ale można to wybaczyć :wink: Tak czy siak myśle, ze płyta bedzie dobra i przypadnie mi do gustu - jeszcze tylko troche ponad dwa tygodnie i premiera :mrgreen: i ten gorszy aspekt tego dnia powrót do szkoły :mrgreen:
WJK - Czw 14 Sie, 2008

Cytat:
Boom na Babilon" no to to jest kozak chociaż pół tekstu trzeba się domyślać bo nie można go zrozumiec

Nie wiem o co Ci chodzi, ja zrozumialem za pierwszym razem i bardzo mi sie spodobalo ;)

Cytat:
Ludzie prości" też przeyjemny kawałek ale prakuje mi tego hmmm tego jego charakterystycznego głosu

Moze przyzwyczailes sie do H.I.M. EWR z wokalem Luty? ;) Mi tez czegos brakowalo, moze nie byloby tak, gdybym najpierw uslyszal Ludzie Prosci a potem HIM ;) Ale i tak zacnie wyszlo

wookaszek - Wto 19 Sie, 2008

WJK napisał/a:
Nie wiem o co Ci chodzi, ja zrozumialem za pierwszym razem i bardzo mi sie spodobalo

no to respekt : P

Co do Mesajah, to czekam z niecierpliwością na jego solowy projekcik. Z trackow promujacych podoba mi się najbardziej 'każdego dnia'. Okladka mi sie nie podoba zupełnie. Kwestia gustu ; )

Paddy14 - Wto 19 Sie, 2008

wookaszek napisał/a:
Okladka mi sie nie podoba zupełnie.

Ludzie wy kupujecie plyte dla okladki czy dla muzyki? Jak dla mnie promo jest znakomite kazdy kawalek wpada w ucho.. Tylko czekac na plytke :)

wookaszek - Wto 19 Sie, 2008

Paddy14 napisał/a:
Ludzie wy kupujecie plyte dla okladki czy dla muzyki?

Rzecz jasna dla muzyki, ale okładka jest tez pewnym walorem i dla mnie ma znaczenie ;)

GrasOne - Wto 19 Sie, 2008

Data premiery: 01.09.08

Płyta „Ludzie prości” to pierwszy solowy album Mesajah. W swojej muzyce miesza różne gatunki, miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Mesajah nie ogranicza się do brzmień muzyki jamajskiej. Debiutancki krążek to poszukiwanie innych dróg poprzez wyznaczanie nowych kierunków w szeroko pojętym nurcie reggae.

Mesajah jest bardzo utalentowanym i obdarzonym niezwykłą urodą wokalistą grupy Natural Dread Killaz (NDK). Z inicjatywy Mesajah i jego brata paXona w 2003 r. powstał reggaeowy kolektyw, w którym bracia pełnią role nawijaczy i producentów. Pierwsze ich produkcje nie nawiązywały do wywodzącej się z Jamajki muzyki. Zaczynali od trip-hopu i dubu a reggae, które zawsze było dla nich inspiracją, z czasem dopiero stało się głównym nurtem w ich muzyce. Jak sami wspominają: „W międzyczasie zaczęliśmy pisać teksty, które nagrywaliśmy do powstających na bieżąco reggaeowych riddimów”.

Braci od zawsze wokalnie wspierał Yanaz, nawijacz, który zaczynał od rapowania w hip-hopowym składzie. Pod wpływem Mesajah i paXona szybko poszerzył krąg swych zainteresowań o wszelakie brzmienia rodem z Karaibów.

Płyta „Ludzie prości” zawiera 11 utworów. Krążek promuje singiel „Każdego dnia”. Oprócz Mesjah paXona i Yanaza swój wkład w powstanie płyty mieli m.in. Junior Stress, Grizzlee, Cheeba, O.M.A., Grubson i DJ Feel-X.

Płyta pojawi się w dobrych sklepach muzycznych 1 września 2008 r

Tracklista
1. Nowy dzień – 03:53
2. Ładna i cfana – 02:56
3. System feat O.M.A – 04:13
4. Ludzie prości – 04:15
5. Każdego dnia – 03:49
6. Moc słowa – 04:08
7. Freedom fighters – 04:13
8. Tak musi być - 03:06
9. Wojny – 05:37
10. Czeki – 03:20
11. Możesz być kim chcesz – 02:51

?ródło: Pink Crow Reckords

bounty_fire - Wto 19 Sie, 2008

ufff wreszcie :)

ale kurde tyle czekania i tylko 11 kawalkow :P oby jakosciowo nie grzeszyly :D

Jiny_Rebel - Wto 19 Sie, 2008

Dokładnie chciałem to samo powiedzieć to co bounty_fire.Ciekawe kto to ten jedyny gość na płycie :twisted:
Khaes - Wto 19 Sie, 2008

GrasOne napisał/a:
i obdarzonym niezwykłą urodą wokalistą grupy Natural Dread Killaz

Ciekawa metoda na promowanie... :wink:

Jiny_Rebel - Wto 19 Sie, 2008

Szczególnie ku odbiorcom płci męskiej :mrgreen: :mrgreen:
YoMan - Wto 19 Sie, 2008

I jakie osoby goscinnie na płycie ;) nie jest Ľle ;)

i kawalek 4. Ludzie prości – 04:15
nie jest przypadkiem z plyty "Bless Ya Riddim" gdzie spiewa z Grubsonem (swoja drogo dobry kawalek)

aalicjah - Wto 19 Sie, 2008

Khaes napisał/a:
GrasOne napisał/a:
i obdarzonym niezwykłą urodą wokalistą grupy Natural Dread Killaz

Ciekawa metoda na promowanie...

też mnie zaciekawiło to sformułowanie, ale najwyraĽniej każda metoda jest dobra;)
co do muzyki, to optymizm "każdego dnia" cieszy ucho i serce

Larry - Wto 19 Sie, 2008

GrasOne napisał/a:
obdarzonym niezwykłą urodą

Grunt to skromność i powiązanie z tematem :twisted: .
PS. O sorry, nie zauważyłem wcześniejszych postów :) .

bounty_fire - Wto 19 Sie, 2008

Cytat:
i kawalek 4. Ludzie prości – 04:15
nie jest przypadkiem z plyty "Bless Ya Riddim" gdzie spiewa z Grubsonem (swoja drogo dobry kawalek)

to bedzie ten :)

GrasOne napisał/a:
m.in. Junior Stress, Grizzlee, Cheeba, O.M.A., Grubson i DJ Feel-X.

jestem ciekaw w których songach :P Grubson na 100% w Prosci Ludzie :)

GrasOne napisał/a:
Mesajah jest bardzo utalentowanym i obdarzonym niezwykłą urodą wokalistą grupy Natural Dread Killaz (NDK)

Mam nadzieje ze Hirek Wrona wie co robi promując go w taki sposób :)

Jabba_Peac - Sro 20 Sie, 2008

Walić tą promocje Hirka sami wiemy jaką muzykę robi Mesajah i raczej takie komentarze nie zmienią nic w odbiorze płyty która jest już dziś pewnym hitem :-D
Kszychu91 - Sro 20 Sie, 2008

Wydaje mi sie ze ten kawałek będize bez udzialu grubsona...
bounty_fire - Sro 20 Sie, 2008

Jabba_Peac napisał/a:
Walić tą promocje Hirka sami wiemy jaką muzykę robi Mesajah

ale nie wszyscy musza wiedziec :P i zobaczymy co da takie promowanie na nowych sluchaczy :P bo ten opis wyglada jak z bravo ;)

Jabba_Peac - Sro 20 Sie, 2008

To polećmy wszystkim nowym słuchaczom powrót do "naturalnie" przed przesłuchaniem nowej płyty Mesajaha! na pewno nastawi ich total pozytywnie do sięgnięcia po ten nowy album!
Jiny_Rebel - Sro 20 Sie, 2008

Kszychu16 napisał/a:

Zwrotka Grubsona dodaje jakieś 70% poweru w tej piosence :shock: Aż dziw bierze że jej może nie być na płycie,to totalna miazga jest przecie :roll:

dante - Sro 20 Sie, 2008

http://pl.youtube.com/watch?v=W28uARc-FNw

a to prawdobodobnie piosenka "tak musi być" :)

Kszychu91 - Sro 20 Sie, 2008

Jiny_Rebel napisał/a:
Kszychu16 napisał/a:

Zwrotka Grubsona dodaje jakieś 70% poweru w tej piosence :shock: Aż dziw bierze że jej może nie być na płycie,to totalna miazga jest przecie :roll:

My mistake ;) nie spojrzałem na dlugość piosenki a jest taka sama wiec jednak z grubsonem ;)

Paddy14 - Sro 20 Sie, 2008

dante napisał/a:

Mam nadzieje, że dobrze przypuszczasz :D bardzo pozytywna nutka:)

streyhu - Sro 20 Sie, 2008

Mesajah - Każdego Dnia

:)

WJK - Czw 21 Sie, 2008

streyhu, troche nie na czasie ;d

dante napisał/a:

Ciekawy kawalek, moze na mp3 bedzie lepiej brzmial, bo jak narazie nie zajaral mnie tak jak wczesniejsze kawalki ;) Tak czy inaczej fajny numer

mary_reggae - Czw 21 Sie, 2008

ja to jestem ciekawa kiedy clip sie pojawi do KAZDEGO DNIA
bo przeciez zdjecia do niego byly juz w czerwcu ;>
ale cos ani widu ani slychu na ten temat ;d

etiop - Pią 22 Sie, 2008

najlepsze jest to na okładce "płyta zawiera niecenzuralne teksty" :mrgreen: :mrgreen:
reggaeMiŚ - Pią 22 Sie, 2008

No no piosenka "Każdego dnia" nawet mi się spodobała posłucham jej ;] .
wookaszek - Sob 23 Sie, 2008

mary_reggae napisał/a:

Ja wyczytałem, że videoclip owy promujący płyciwo miał w czerwcu już być dostępny : > : ).

mary_reggae - Sob 23 Sie, 2008

wookaszek napisał/a:
mary_reggae napisał/a:

Ja wyczytałem, że videoclip owy promujący płyciwo miał w czerwcu już być dostępny : > : ).

hehe no ja dobrze tez o tym wiem ze MIAŁ BYC w czerwcu ;P
takze hmm moze tez 1 wrzesnia sie pojawi albo cos takiego

Kszychu91 - Nie 24 Sie, 2008

mary_reggae, a ja slyszalem ze plyta nadchodzi wielkimi krokami...na brudstocku 07 ;)
Jiny_Rebel - Nie 24 Sie, 2008

Dokładnie.O ile pamiętam to napominał to chyba ze dwa razy mesajah ze sceny :twisted:
yenefer - Pon 25 Sie, 2008

Płytę "Ludzie prości" można już zamawiać na merlin.pl :banan:
mary_reggae - Wto 26 Sie, 2008

Kszychu16 napisał/a:
mary_reggae, a ja slyszalem ze plyta nadchodzi wielkimi krokami...na brudstocku 07 ;)

nooo nooo tez to slycszlaam tylko te wielkie kroki przeksztalcily sie w kroczki chyba ;d ktore trwaly rok ponad ;d

grunt ze WKONCU sie pojawia i to sie liczy ;>

GrasOne - Sro 27 Sie, 2008

http://merlin.pl/Ludzie-p...t/4,615143.html
Kszychu91 - Sro 27 Sie, 2008

GrasOne napisał/a:

Kolejny lovers ? :( mam nadzieje ze cala plyta taka nie bedzie...

matej_mlody - Czw 28 Sie, 2008

No to juz jutro chwila prawdy dla Manola :) pora iść do sklepu i posłuchać :) Bless Yah
GrasOne - Pią 29 Sie, 2008

Numer tytułowy tej płyty nie był loversem :!:

P.S.
Promomix płyty: http://mesajah.muzzo.pl/
"Każdego Dnia" Klip: http://muzyka.interia.pl/...mesajah,24565,1

Jiny_Rebel - Pią 29 Sie, 2008

matej_mlody napisał/a:
No to juz jutro chwila prawdy dla Manola :) pora iść do sklepu i posłuchać :) Bless Yah

A nie w poniedziałek ?

bounty_fire - Pią 29 Sie, 2008

klip średni

promomix zacheca ale z ocena wstrzymam sie do wydania plyty :)

znowu niezla nawijka stressa, toczycie wojny na tragedy riddim :twisted:

matej_mlody - Pią 29 Sie, 2008

Jiny_Rebel ...pomyliły mi się dni. Myśle, że płytka bedzie fajna.. tak długo ją tworzyli bo tam jest mega dużo masteringu. Ważne, że już wychodzi.
Khaes - Pią 29 Sie, 2008

O matko... Dawno nie widziałem tak słabego klipu :shock:
Kszychu91 - Pią 29 Sie, 2008

No klip banalny, ale szczerze to spodziewalem sie czegos super kiczowatego wiec nie jest zle ;)

Ahh i jescze P.S...nie wiem jak Was ale mnie juz w tym promomixie powaznie irytuja chórki mam nadzieje ze cale utwory takei nie beda...

I jak na razie najlepeij wypada kawałek "system" :)

Valof - Pią 29 Sie, 2008

Ratunku!!! Oczy mnie strasznie bolą po tym klipie...
Jiny_Rebel - Pią 29 Sie, 2008

A ja nie wiem co wy takiego złego w tym klipie widzicie.Fakt można było coś zrobić o wiele lepszego.Ale dla mnie ten klip nie jest aż taki tragiczny.I jak dla mnie to powinni klip zrobić do "Ludzie prośći" i tą pioseneczke wziąść na singiel.
mary_reggae - Pią 29 Sie, 2008

noo ludziska nie wiem jak u was ale u mnie płyta jest juz w emipku xD
juz mialam ja w reku juz czeka na mnie odłożona ale nie mialam 36.99zl a niestety tylko 10zl jak mi sie uda to jeszcze dzis po nia podejde a jak nie to jutro juz bankowo xD

aaahaa kto chce sciagnac promomixa zaprszam na pb ;) --> www.ndkwroclaw.fbl.pl

Ledu - Pią 29 Sie, 2008

promomix spoko. album może być całkiem dobry, choć wydaje mi się, że te piosenki będą bardzo podobne do siebie, bo ogólnie Manolo śpiewa wszędzie na tym samym patencie, częto na jednym rymie...no ale to też ma jakiśtam swój urok. Poczekam, przesłucham, ocenię. A teledysk mnie ogólnie zmęczyl... jakby się z kamerzystą w chowanego bawił troche...:PP
WJK - Pią 29 Sie, 2008

Nie wiem jak wy, ale ja nie moge wlaczyc tego klipu, cos sie psuje ta interia...
lukaszbrt - Pią 29 Sie, 2008

klip = kicz, do disco polo robią lepsze ;) mam nadzieję że klip nie reprezentuje poziomu płyty
SKAkankaRasta - Pią 29 Sie, 2008

a mnie to on się nie podoba wcale
lukaszbrt - Pią 29 Sie, 2008

bardzo mnie cieszy, że na płycie jest pełna wersja "Wojny" xD
bounty_fire - Pią 29 Sie, 2008

lukaszbrt napisał/a:
bardzo mnie cieszy, że na płycie jest pełna wersja "Wojny" xD

ale do wersji dubplatowej dla Stressa sie nie umywa :D

narazie pierwsze rozczarowanie

dlugo oczekiwany teledysk tez dziwacznie promowany a tu kicha :twisted:

MaziRasta - Pią 29 Sie, 2008

No to może zaczne od promomixu. Jak dla mnie płyta będzie ciekawa, to co usłyszałem na promomixie wskazuje ze szykuje się kilka hitów :D System, Toczycie Wojny, Nowy Dzień, nutka ze Stressem i pare innych, no czekam z niecierpliwoscia ;D
A teraz co do teledysku. Jak dla mnie troche przesadzacie że jest tragiczny, clip był wykonany z dobrym pomysłem, jakis walor artystyczny też jest ale jako tako nie pasuje on do tej piosenki bo przeszkadza w odbiorze kawałka, bardziej nadaje się do jakiś utworów psychodelicznych hehe :D ale nie jest zły .... ;)

Rass Tomi - Sob 30 Sie, 2008

Klip tragiczny nie jest, ale niestety nie zachwyca. Pomysł może fajny, lecz efekt końcowy jest jaki jest. Generalnie największym plusem jest tam obecność Jagody, której już wieki nie widziałem ;(
GrasOne - Sob 30 Sie, 2008

Płytę sobie wczoraj zamówiłem i pewnie we wtorek do mnie trafi, więc ją wtedy przesłucham i napiszę swoją opinię :)
mary_reggae - Sob 30 Sie, 2008

a ja juz plytke posiadam tu mozecie zlukac sobie co nieco xD ---> www.ndkwroclaw.fbl.pl
WJK - Wto 02 Wrz, 2008

I jak ta plyta? Jakies reokomendacje, zastrzezenia? Bo w sumie juz 2 wrzesnia, a zadnej opini nie widze :) Nie sadze, ze plyta wyszla tak slaba
vashyffko - Wto 02 Wrz, 2008

Płyta już zakupiona. 37zł w Empiku. Myślę, że to są dobrze wydane pieniądze, chociaż jak na jedenaście piosenek jest to troszkę za dużo. Widać dojrzałość do tekstów i szkoda, że nie wszystkie riddimy są własne. Płytę polecam.
yenefer - Wto 02 Wrz, 2008

Mam płytkę, dziś przyszła. Dla mnie wypas :banan: . Każdy znajdzie coś dla siebie. Według mnie słabsze "Czeki" i "Moc słowa". Mimo, że większość kawałków juz się słyszało to nie nudzi się. Bless dla Manola.
Zbychowiec - Wto 02 Wrz, 2008

dzisiaj Mesajah był w Teleexpresie
puścili kawałek klipa
w porządku jest, w sumie nie pamiętam tytułu tego kawałka

tęczowa - Wto 02 Wrz, 2008

to "KAŻDEGO DNIA" było :-D
pierwszy raz od kilku miesięcy miałam kontakt z tv heh

WJK - Wto 02 Wrz, 2008

ja ostatnim razem TV ogladalem rok temu jakos na poczatku roku szkolnego ;)

jakie z bardziej znanych riddimow znalezc mozna na plycie, oprocz mega znanego z "Kazdego Dnia" ? Wiele z nich zrobil sam Mesajah?

klaus - Wto 02 Wrz, 2008

kurcze w trójce radiowej ciagle leci "kazdego dnia" i musze powiedziec ze trąci mi to osobiście lipą, nie podoba mi się, ale pluż za to ze to nie drudzy NDK bo chyba wypaliłbym sobie z korkowca w stopę.
Sid36 - Wto 02 Wrz, 2008

No reklamowali Mesajah'a w Teleexpresie.. zaskoczyli mnie i to bardzo :)
A jeżeli chodzi o piosenkę "Każdego dnia" uważam ze jest bardzo dobra. Osobiście pierwszy raz usłyszałem ten riddim przy Bas Tajpanie, póĽniej przy Sillesian Sound System i jakoś mi nie przypadło do gustu.. a ta piosenka uważam że jest genialna.. tak samo jak głos Mesajah'a.

Płyty jeszcze nie mam, ale jestem bardzo ciekawy jak tam mu solowa wyszła.. bo prawdę mówiąc czekaliśmy i czekaliśmy i mam nadzieję, że się doczekaliśmy naprawdę dobrego materiału.. (w przeciwieństwie do nowej płyty Mariki - moim zdaniem). Kupię, przesłucham i mam nadzieję że będę naprawdę zadowolony

bounty_fire - Wto 02 Wrz, 2008

Sid36 napisał/a:
No reklamowali Mesajah'a w Teleexpresie.. zaskoczyli mnie i to bardzo :)

Hirek Wrona pracował w TVP wiec pewnie podziałał o krótki materiał dla Manola :D

Khaes - Wto 02 Wrz, 2008

Sid36 napisał/a:
mam nadzieję, że się doczekaliśmy naprawdę dobrego materiału.. (w przeciwieństwie do nowej płyty Mariki - moim zdaniem)

Co za porównanie... Schematyczny, robiący wszystko na jedno kopyto Manolo o męczącym głosie, w porównaniu do swobodnie płynącej po stylach, nie bojącej się wyzwań Mariki... :) No, ale w sumie rzecz gustu.
Co do płyty Manola... To co udało mi się usłyszeć powaliło mnie na kolana. W negatywnym sensie... Uważam, że Mesajah w ogóle nie nauczył się niczego od czasu krążka NDK... Tylko chrypa mu jakby się powiększyła i czasem brzmi jakby zaraz miał się porzygać.

Sid36 - Wto 02 Wrz, 2008

Nie porównuje Mariki do Mesajah'a tylko porównuje dwie oczekiwane płyty.. gdzie Plenty uważam że są.. no kiepskie, nie tego się spodziewałem.. a jestem pozytywnie zaskoczony jedną piosenką Mesajah'a i mam nadzieję, że reszta również będzie taka dobra jak ta.. oczywiście to że jest dobra to tylko moje zdanie i rzecz gustu, jak to Khaes napisałeś :wink:
mmaluch - Sro 03 Wrz, 2008

Na stronie tvp można obejrzeć wczorajszy teleexpress, materiał był strasznie króciutki i w zasadzie niczego nowego nie powiedział, ale jak ktoś ciekaw to tutaj ->
http://www.itvp.pl/event/teleexpress/

MaziRasta - Sro 03 Wrz, 2008

Khaes rozumiem że każdy ma własny gust i to że Ty nie lubisz Manola ale no nie przesadzajmy z takimi wypowiedziami noo :D jak dla mnie koleś ma bardzo dobry głos od czasu płyty NDK poczynił postępy ale i myśle że może w przyszłości być jeszcze lepiej. No i Marika tworzy ogólno pojetą muzyke nie boi sie wyzwań takich jak jazz czy funk, a Manolo tworzy w nurcie obracającym się typowo w jamajskim klimacie, przecież nie kazdy na swojej płycie musi mieszać różne gatunki muzyczne.
Khaes - Sro 03 Wrz, 2008

MaziRasta napisał/a:
przecież nie kazdy na swojej płycie musi mieszać różne gatunki muzyczne.

Pewnie, że nie musi, ale jeżeli kazdy kawałek brzmi tak samo to coś już jest nie tak :P

vashyffko - Sro 03 Wrz, 2008

Khaes napisał/a:

Pewnie, że nie musi, ale jeżeli kazdy kawałek brzmi tak samo to coś już jest nie tak :P

No bez przesady.

Sid36 - Sro 03 Wrz, 2008

Nie wypowiem się teraz na temat czy każdy brzmi tak samo, bo jeszcze płyty nie mam, spodziewam się dobrego materiału bo "Każdego dnia" się jak mówiłem już bardzo podoba i prawdę powiedziawszy popieram MaziRastę w tym wątku
matej_mlody - Czw 04 Wrz, 2008

Specjalnie dziś byłem w empiku (25 km odemnie) i okazało się, że wykupili płyte. Koleś mówił, że ciagle ktoś przychodzi i pyta. Jak widać jest zaintersowanie. Teraz to tylko zostalo merlin.pl
#Mateusz# - Czw 04 Wrz, 2008

A mi osobiscie szkoda kasy zeby sprawdzić jaki postęp poczynił od NDK ....

płyta była zapowiadana ....

było czekanie...

a jak wyszła emocje opadły i nie chce mi sie isc do empiku ...

kawałki dostęone w necie mnie do tego nie zachęcaja :)
Wokal Mesajah'a mnie nie przekonuje...

(TYLKO PROSZĘ MNIE NIE BIĆ )

vashyffko - Czw 04 Wrz, 2008

http://www.wrzuta.pl/audi...esajah_-_system

Mesajah - System : )

Zywedrzewo - Czw 04 Wrz, 2008

matej_mlody napisał/a:
Specjalnie dziś byłem w empiku (25 km odemnie) i okazało się, że wykupili płyte. Koleś mówił, że ciagle ktoś przychodzi i pyta. Jak widać jest zaintersowanie. Teraz to tylko zostalo merlin.pl

Spodziewałam się zainteresowania, ale TAKIEGO w dobie mp3 - nigdy w życiu.

Ja osobiście nie kupiłabym tej płyty, ale ja z reguły nie kupuję płyt artystów związanych z dancehallem ;-) (roots, dub, a nawet punky-reggae jak najbardziej, wyjątkiem jest Jamal bo kocham wszystko co z Miodem :-) )

conrado - Czw 04 Wrz, 2008

matej_mlody napisał/a:

Zywedrzewo napisał/a:
Spodziewałam się zainteresowania, ale TAKIEGO w dobie mp3 - nigdy w życiu.

''fanki'' ndk ruszyły do boju xD :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bounty_fire - Czw 04 Wrz, 2008

conrado napisał/a:

''fanki'' ndk ruszyły do boju xD :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

GrasOne napisał/a:
Mesajah jest bardzo utalentowanym i obdarzonym niezwykłą urodą wokalistą grupy Natural Dread Killaz (NDK)

zaczyna dzialac to promowanie wtedy :D jeszcze zlota plyta bedzie :lol:

Zywedrzewo - Czw 04 Wrz, 2008

Ja tam do fanek nie należę ;-)
Dżin z butelki - Czw 04 Wrz, 2008

bounty_fire napisał/a:
jeszcze zlota plyta bedzie :lol:

gdzież tam. Platynowa xD

Khaes - Czw 04 Wrz, 2008

vashyffko napisał/a:
http://www.wrzuta.pl/audio/w0yh2pgDNr/mesajah_-_system

Mesajah - System : )

Matko... Naprawdę nie czaje jak Mesjah to zrobił... Kapitalnie nadał na Bless ya, a ten krążek tak spie... Spaprał. Kolejny utworek, przy którym się męcze.
A więc jedyny pozytw płyty to jak na razie "Ludzie prości" z Grubsonem.

Może to? http://vashyffko.wrzuta.p..._toczycie_wojny
bounty_fire - Czw 04 Wrz, 2008

z tego co narazie odsluchalem to na plus

Moc Słowa (Feat.Junior Stress)
Prości Ludzie (Feat.Grubson)
Wojny (Paxon & Yanaz)

bez rewelacji jak dla mnie, mocno srednia plyta, 11 kawalkow z czego wiekszosc to jednak starsze riddimy, sam Manolo srednio daje rade goscie nieco podwyzszaja plyte ale nieco :)

napompowany balon pękł :D

wyzej oceniam jednak produkcje Mariki :)

Fanów NDK ta płyta powinna bardzo zadowolić :P :P :P

HARASZO - Czw 04 Wrz, 2008

Hue założę się że do jutra będzie tu przynajmniej 5 recenzji płyty:) Wiadomka wszyscy co kupili hehe

Ja zakupiłem i nie żałuje, każda piosenka mi się podoba, polecam również Freedom Fighters.
Terek - Czw 04 Wrz, 2008

MI sie wydaje, że płyta bedzie marketingowym sukcesem...

Aczkolwiek Marketing to nie wszystko... Bo mi sie juz znudzilo np. czekanie na tą płytę... Tym bardziej, że piosenki z tej płyty gdzieś sie pojawiały od 2 lat (Youtube, wrzuta, koncerty, wersje koncertowe live itp.)... i w sumie na tej płycie może mnie z 2 utwory zaskoczą bo będą czymś zupełnie nowym... mam chociaz na to nadzieję...

Sid36 - Czw 04 Wrz, 2008

Ja dziś kupiłem "Ludzie Prości" i jestem naprawdę bardzo, ale to bardzo zadowolony z materiału.. choc czekało się dłuuuugo, to jednak jak dla mnie warto było. Trochę znanych ale odświeżonych riddimów, znakomity wokal i w ogóle git reggae bit. Bardzo mi się podoba
dancehall - Czw 04 Wrz, 2008

w szczegolnosci wymiata "Nowy dzien" , " wojny " i " :o Boom Na Babilon " :o
Sid36 - Czw 04 Wrz, 2008

"Boom na Babilon" ? przecież to było w Polskim Ogniu...
WJK - Pią 05 Wrz, 2008

Ale to jest problem o Mesajahu a nie o jego plycie, a dancehall moze mowil akurat o jego ulubionych kawalkach? ;)

[ Dodano: Pią 05 Wrz, 2008 ]
Wlasnie przesluchalem chyba 3 raz plyte i stwierdzam jednoglosnie, ze plyta jest kozacka ;d raggamuffin, moze dlatego mi tak odpowiada ;) zakoczyly mnie featuringi O.M.A. :D Myslalem ze ten stary zawodnik z Kasta Skadu jest juz zapomniany, a tu prosze - az dwa kawalki z nim :)

Plyta bardzo dobra, jak dla mnie, praktycznie nie mam sie do czego przyczepic, moze tylko do ilosci kawalkow ;) malo brakuje a wyszla by epka ;p

MaziRasta - Pią 05 Wrz, 2008

Za pierwszym razem gdy przesłuchałem tej płyty pomyślaem sobie ze jest to nic nie wnoszący nudny średniak(moze to wina gorączki, która mnie dopadła :D ), włączyłem ja kolejny raz dzisiaj i zmieniam nieco swoje zdanie, jest to płyta dobra ale bez żadnej rewelacji choć pare perełek jest. Płyta od storny tekstowej jak dla mnie jest genialna, świadome dużo mówiące teksty napisał Manolo, jednak co do wykonania nie zawsze było tak fajnie. Było pare jakiś takich producenckich niedoróbek np. w piosence "System" tam gdzie jest tekst rządza pieniądza coś tam coś tam są takie jak ja to nazywam pierdniecią, które nie zostały usuniete, i nie podoba mi się w niej O.M.A. nie lubie takiego sposobu nawijania do reggowuych rytmów, psuje to obraz tej piosenki. Kolejną piosenką na minus jest Freedom Fighters, tam prawie w ogóle nie ma Manola tytuł raczej powinien byc Freedom Fighters feat. Mesajah. Na plusie są piosenki "Ładna i cfana", "ludzie prosci" z Grubsonem, "Każdego dnia" i "moc słowa" z Juniorem Stressem jak dla mnie najlepsza piosenka na tej płycie genialny tekst obu panów a jak jej słucham to nawet ciary mi przechodzą. Najgorsza piosenka jest "tak musi być" no ja jej słuchać poprostu nie moge. Cała reszta jest poprostu średnia. Podsumowując płyta Mesajah'a Ludzie Prości to poprostu kolejna dobra płyta w konwencji reggae i dancehall ale niestety nie wnosząca poza genialnymi tekstami nic nowego. Ma sowoje minusy ale ma troche więcej plusów dlatego jestem bardziej na tak niż na nie.

Bless

GrasOne - Pią 05 Wrz, 2008

Zamówiłem płytę Manoli, już prawie tydzień temu i jeszcze jej nie mam... Ach, aż mnie kusi, żeby nielegalnie ją zassać, ale tego nie zrobię (mam nadzieję :mrgreen: ) :!:
magowski - Pią 05 Wrz, 2008

Czekałem na tą płyte z ciekawością i powiedzmy nawet dużymi nadziejami. Niestety klapa na całej lini. Featuringi są słabe - zwłaszcza chłopaki z EWR na minus. O.M.A wogóle nie pasuje do tego typu muzyki. Junior słabszy niż zwykle - nawinął tak jakby dostosował się do poziomu płyty. Jedynie Grubson w Ludziach prostych wznosi się ponad całą tą produkcje lecz ten utwór już wszyscy znają z Bless Ya. Wogóle Ludzie prości to najlepszy utwór na tej płycie. Płyta jest mało żywiołowa, powiedziałbym bardziej hip-hopowa niż reggae'owa czy dancehall'owa.
Najbardziej jednak żałuje utworu "Wojny" który jest wybitnie ospały w porównaniu do dubplate'u dla Jr Stressa.

Podsumowując osobiście jestem zawiedziony i to bardzo. Myślałem że "Jest ładna i cfana" będzie jednym z gorszych utworów a nie jednym z lepszych... Niestety...

WJK - Pią 05 Wrz, 2008

Ludzie - to nie jest reggae... Raggamuffin, moze cos z dancehallu, ale nie reggae. Czepiace sie featuringow rapowych, na ale czymze jest raggamuffin?

Dla mnie najlepsze kawalki to:
- Ładna i Cfana
- Ludzie Prosci
- Moc Slowa
- System

A reszta rowniez mi sie bardzo podoba, najmniej jednak Nowy Dzien.
Grizlee zaskoczyl mnie swoja nawijka ;d

Reggae, Raggamuffin, Dancehall dla mnie to szeroko pojęta muzyka Reggae, tylko tworzona w różnych nurtach. Ale napewno nie zgodze się z tym, że płyta Manola jest mało reggowa.
vashyffko - Pią 05 Wrz, 2008

Zauważyłem świetne rymy, świetne teksty, to już nie jest to co przy "Naturalnie" NDK w której to rymy polegały na:
"żądze
pieniądze"
"porasta
miasta"

Jak na raggamuffin czy dancehall oceniam ten krążek jako jeden z lepszych nagranych ostatnimi czasy. Jedyny minus to nawijka O.M.Y w Systemie i brak własnych riddimów. Chłopaki z EWR wg mnie zagrali nieĽle.

Duchu - Pią 05 Wrz, 2008

Oj nie kłóćmy się już o gatunek... Dla mnie płytka jest dobra ale 7 utworów słyszałem jeszcze przed wyjściem płyty więc nie jest ona dla mnie czymś wielkim.
Moje Typy:
- Ładna I Cfana
- Nowy Dzień
- System
- Moc Słowa
- Wojny
- Freedom Fighters

WJK - Pią 05 Wrz, 2008

MaziRasta napisał/a:
Reggae, Raggamuffin, Dancehall dla mnie to szeroko pojęta muzyka Reggae, tylko tworzona w różnych nurtach. Ale napewno nie zgodze się z tym, że płyta Manola jest mało reggowa.

To tak samo jakbym kazda muzyke w tempie od 160 do 180 nazywal drum and bassem. A tak samo jak reggae ma 'podgatunki', ktore bardzo roznia sie od samego dnb - i neurofunk, i liquid funk, i atmospheric, masz jungle, masz techstep, masz darkstep...
Nie mozna uogolniac.

WJK napisał/a:
MaziRasta napisał/a:

To tak samo jakbym kazda muzyke w tempie od 160 do 180 nazywal drum and bassem. A tak samo jak reggae ma 'podgatunki', ktore bardzo roznia sie od samego dnb - i neurofunk, i liquid funk, i atmospheric, masz jungle, masz techstep, masz darkstep...
Nie mozna uogolniac.

MaziRasta napisał/a:
Reggae, Raggamuffin, Dancehall dla mnie to szeroko pojęta muzyka Reggae, tylko tworzona w różnych nurtach.

w róznych nurtach jasno się wyraziłem i nie uogólniam. Bless :wink:

Paddy14 - Pią 05 Wrz, 2008

A dla mnie cala plytka jest doskonala :D oplacalo sie czekac ;)
Terek - Sob 06 Wrz, 2008

dosc Gadania o Gatunkach.... o gatunkach są inne tematy... wracamy do Manolo i do plyty...

przesłuchałem...
i niestety ale wiekszosc kawalkow slyszalem gdzies wczesniej wiec ciezko bylo mnie czymś zaskoczyć...

Jedyne co mnie pozytywnie zaskoczyło to utwór TAK MUSI BYĆ - który twierdzicie ze jest słaby - a moim zdaniem jest najlepszym kawałkiem z płyty...
Ma dobry tekst.... ale przede wszystkim sam riddim od strony muzycznej jest zawiły - a co za tym idzie linia melodyczna nie jest jednolita i przewidywalna....

Jak dla mnie najbardziej ambitny kawałek.

Kszychu91 - Sob 06 Wrz, 2008

A mi na płycie brakuje jednego kawałka ? :o na ndk blog pokazywali urywki z nagrywki piosenki na high noon riddim " bul bul bul bul, bulgoczą w moim brzuchu bąbelki..."
bounty_fire - Sob 06 Wrz, 2008

powoli ale powoli coraz bardziej mnie ta plyta przekonuje :mrgreen:
Valof - Sob 06 Wrz, 2008

Brak własnych riddimów... Teksty niektóre bija po oczach swoją suchością, a niektóre są nawet nawet :wink: Ale spodziewałem się czegoś lepszego.

Kszychu16 napisał/a:
A mi na płycie brakuje jednego kawałka ? :o na ndk blog pokazywali urywki z nagrywki piosenki na high noon riddim " bul bul bul bul, bulgoczą w moim brzuchu bąbelki..."

Prawda... a mógłby by być dobry :-D Ale NDK blog to był niewypał tego milenium :lol:

vashyffko - Sob 06 Wrz, 2008

Kszychu16 napisał/a:

Szczerze mówiąc to był kawałek na który najbardziej czekałem, bo wydawał się świetny.

MaziRasta - Sob 06 Wrz, 2008

Nie wiem jaki jest tego powód ale z dnia na dzień coraz bardziej się do tej płyty przekonuje i bardziej mi się zaczyna podobać heh.
No własnie szkoda ze nie ma tych bombelków ;D moze na NDK będą :D :D
Jeszcze raz przesłuchałem piosenki Tak musi być i tez troche o niej zmieniłem zdanie nie jest taka zła ale nie podoba mi się refren.

Jahstina - Sob 06 Wrz, 2008

Mnie ta płyta mile zaskoczyła, bo spodziewałam się, że będzie dużo słabsza. Fajne, całkiem ambitne teksty, szkoda tylko, że nawinięte na oklepanych już do bólu riddimach (widzę, że to nie tylko moje spostrzeżenie :P). Najbardziej podoba mi się "Moc słowa", Junior Stress świetnie tu pojechał :-D .
Duchu - Sob 06 Wrz, 2008

potwierdzam to 8)
jedynie nie podoba mi się że nie ma tu piosenek których obecnością byłem pewien np. te Bombelki :-D tak ogólnie to w skali od 1/10 dał bym 9,5 :twisted:

vashyffko - Sob 06 Wrz, 2008

Pamięta ktoś w którym odcinku NDK Blog był fragment tych "Bąbelków"? Chętnie jeszcze raz bym posłuchał : ) Ja oceniam płytę równie wysoko, 9/10.
Daniel. - Sob 06 Wrz, 2008

vashyffko napisał/a:
Pamięta ktoś w którym odcinku NDK Blog był fragment tych "Bąbelków"? Chętnie jeszcze raz bym posłuchał : ) Ja oceniam płytę równie wysoko, 9/10.

Proszę: http://www.streemo.pl/Por...x?MediaId=16466

Co do płyty- nie jestem jakoś nią wielce zachwycony, ale też nie jest tragiczna. Jestem troszkę rozczarowany piosenkami Wojny i Nowy Dzień bo w wersja studyjna jakoś mnie nie przekonuje, do tego piosenka Czeki i Możesz być kim chcesz jest moim zdaniem słabiutka, ale za to od razu zajarałem się Freedom Fighters i Moc Słowa ( świetni Grizzlee i Jr. Stress)
Teraz czekam na drugą płytę NDK i liczę, że będzie lepsza od pierwszej i od solówki Manola

Pozdro

Jiny_Rebel - Sob 06 Wrz, 2008

Przesłuchałem narazie jeden raz.I tak jak się spodziewałem to "Wojny" wymiatają ! A ogółem płyta to żadna rewelka.Ale jeszcze przesłucham parę razy
Kszychu91 - Sob 06 Wrz, 2008

Te bąbelki to ponoć na 2 płycie ndków będą :)
WJK - Sob 06 Wrz, 2008

Niech ktos mi wreszcie powie skad jest ten kawalek riddimu ktory leci, gdy zaczynaja sie filmiki na NDK blogu :P

Tak w ogole, to nigdy wczesniej tych babelkow nie slyszalem :)
Dla mnie plyta choc i tak bardzo dobra, z dnia na dzien wydaje sie coraz lepsza

vashyffko - Nie 07 Wrz, 2008

Dub y she, było na płycie ; )
Larry - Nie 07 Wrz, 2008

Jiny_Rebel napisał/a:
Te bąbelki to ponoć na 2 płycie ndków będą :)

Ciekawe czy my dożyjemy do ich drugiej płyty :P .

WJK - Nie 07 Wrz, 2008

vashyffko napisał/a:
Dub y she, było na płycie ; )

Dzieki. Tutaj nie mam ich plyty i dlatego mnie tak wiercilo :P

yenefer - Nie 07 Wrz, 2008

Tu króciutki wywiad z Manolem:
http://muzyka.interia.pl/...muzyka,-2800834
Im dłużej słucham płytki tym bardziej mi sie podoba. Przekonałam się do "Mocy słowa" za pierwszym razem mnie nie wzięła.

GrasOne - Nie 07 Wrz, 2008

yenefer napisał/a:
Tu króciutki wywiad z Manolem:
http://muzyka.interia.pl/...muzyka,-2800834
Im dłużej słucham płytki tym bardziej mi sie podoba. Przekonałam się do "Mocy słowa" za pierwszym razem mnie nie wzięła.

Niestety, ale chyba nie obejrzę tego wywiadu...

Właśnie delektuje się dĽwiękami płyty "Ludzie Prości" :!: :!: :!: :banan: Mam do was pytanie, a zarazem prośbę chodzi mi oto, czy ktoś może ma klip do kawałka "Każdego Dnia" w formacie avi :?:
Dzięki z góry i bless ya :!: :ganja:

vashyffko - Pon 08 Wrz, 2008

GrasOne, jeżeli chodzi o to, że nie możesz odtworzyć tego wywiadu, to spróbuj dać PPM na ekran WMP, rozmiar>pelny ekran. Mi pomogło.
Gandziarz - Wto 09 Wrz, 2008

Cytat:
http://streemo.pl/Portal/16466,Film,NDK_NDK_Blog_624.html

Kojarzy ktoś te nuty które lecą u ndk w domu w okolicach 3:30min? Bo są zajebiste a nie umiem skminic nazwy ani wykonawcy :wink:

vashyffko - Sro 10 Wrz, 2008

Chwile przed 3.30 leci Superior Riddim, a potem leci Grizzlle - Dem plan
Valof - Sro 10 Wrz, 2008

Jakoś mi bardziej przyswoiła się płyta. W sumie najgorzej wypadł jak dla mnie kawałek... Jest ładna i Cwana - czemu? A no dlatego, iż od roku każdy go znał i był to odświeżany kotlet na CD :lol: Nowy dzień jakoś baaardzo lubię, sam riddim jest jednym z moich ulubionych i nie umiem się od niego oderwać :) W dodatku Dj Feel-X daje rade 8)

OFF:

http://pl.youtube.com/watch?v=sw3HubSnmeQ

Co to jest za kawałek w 3:23 ? Szukam go od ... roku

WJK - Sro 10 Wrz, 2008

A ja bardzo polubilem "Mozesz Byc Kims CHcesz", wczesniej mi nie podchodzilo.

Valof, mi to brzmi jak Bounty Killer / Sizzla ;p nie przychodzi mi nic do glowy

matej_mlody - Czw 11 Wrz, 2008

Płyta jest naprawde fajna choć ten wokal po ang wychodzi jak jakiś zwykły rap. Mimo to warto było wydać 40 zł na płytke :) I super pojechał yanaz i paxon w toczycie wojny :)
WJK - Pią 12 Wrz, 2008

matej_mlody napisał/a:
wokal po ang wychodzi jak jakiś zwykły rap

Moze dlatego, ze ten wokal po angielsku to wokal O.M.A. - One Man Army, zagranicznego rapera, ktorego w swoje szeregi kiedys przyjal Kasta Squad ? :)

matej_mlody napisał/a:
I super pojechał yanaz i paxon w toczycie wojny

Wedlug mnie Yanaz naprawde fatalnie polecial

#Mateusz# - Pią 12 Wrz, 2008

Dziś odpaliłem płyte z nastawieniem ze ją przesłucham raz i położe na półce....

i płyta mnie zaskoczyła :!: pozytywnie naturalnie

To ze wokal Masajah'a mi średnio sie podoba to inna kwestia.
Zdecydowanie minusem płyty jest ilosc piosenek ... 11 kawałków to trochę mało....

Ale
pod względem tekstów, muzyki ,GOŚCI i wrazen estetycznych jest dla mnie bardzo dobrze....

a kawałek : Freedom Fighters (feat. O.M.A. & Grizzlee & Cheeba) wbił mnie w fotel po prostu.....

ogólnie zmieniam zdanie o płycie i uznaja ja za duzy postęp w karierze Mesajah'a i ogólnie dobra płytke
A porównania Mariki do Mesajah'a jakby sie nie da... :D

Duchu - Pią 12 Wrz, 2008

ja miałem to samo uczucie ponieważ mam tak ze wszystkimi płytami jakie kupuje ale ta płyta to zupełnie inna bajka ;]
mimo że wcześniej słyszałem już większość piosenek to jakoś i mnie to jeszcze nie znudziło :lol:

Fistashi - Pon 15 Wrz, 2008

Yo Yo!
Jestem właśnie w trakcie drugiego dnia przesłuchiwania tej płyty. Uwielbiam takie klimaty! IMO bardzo dobrą robotę wykonał Mesajah ze swoimi wszystkimi tekstami, riddimy też znakomicie dobrał.

Jak ktoś to już wyżej napisał - 'Freedom Fighters' dosłownie WBIŁO mnie w ziemię. Tak odjechanych kawałków nie słyszy się zbyt często.
Co do reszty - pod względem lirycznym najlepiej prezentuje się kawałek "Moc Słowa" - niesamowita robota, kawałek daje do myślenia, tekst nie z dupy wzięty, tylko z serca, moi mili. Junior stress wymiótł : ) Wojny też bardzo fajne, Ludzie Prości - jeden z pozytywniejszych kawałków tego roku, przynajmniej dla mnie - od razu mnie nastawia tak jak powinno byc ; )

Pzdr. Fistaszek : o

Koltun - Pon 15 Wrz, 2008

Płytkę kupiłam jak najszybciej i oczywiście wielki szacun dla Mesajah'a. Ten krążek jest jak najbardziej w moim klimacie i teraz cały czas trzaskam piosenki z tej płyty.
Zgadzam się z Mateuszem kawałek Freedom Fighters (feat. O.M.A. & Grizzlee & Cheeba) jest cudowny bardzo energetyczny i naprawdę wbija w fotel, chociaż kawałek Wojny rozczarowuje (przynajmniej mnie rozczarował) ale i tak płyta jest świetna. Dużo by tu pisać... po prostu polecam!!! ;) )

vashyffko - Pon 15 Wrz, 2008

Wow, Kołtun, z całym szacunkiem, ale wg mnie oprócz Systemu, Wojny są na drugim miejscu ; ) Tekst, świetnie zagrane. Na płycie nie podobają mi się dwie rzeczy, mianowicie 11 piosenek za 37 zł, po drugie refren w piosence Tak musi być. Płytę kupiłem 1 września i przynajmniej kilka razy dziennie jej słucham ;) Jest gruuuba.
Argaś - Wto 16 Wrz, 2008

Powiem tak, płytę przesłuchałem kilka razy. Jest o wiele razy lepsza od materiału pokazanego przez NDK'a dlatego szacun dla Mesajah. Płyta solidna na dobrym poziomie.
Spodziewałem się czegoś zupełnie innego. No i się pozytywnie zaskoczyłem.

Płyta na plus! : ) Napewno jeszcze pare razy się ją uruchomi ; )

a! i ta płytka jest o wiele lepsza od "Plent'ów" Mariki. A myślałem, że będzie odwrotnie.

MaziRasta - Wto 16 Wrz, 2008

Argaś napisał/a:
a! i ta płytka jest o wiele lepsza od "Plent'ów" Mariki. A myślałem, że będzie odwrotnie

Ooooo co to to nieee. Płyta Mariki jest o niebo lepsza od Ludzie prości jest lepiej dopracowana i łaczy fajnie kilka styłów muzycznych. Mesajah na plus ale nie za duży ...

Argaś - Wto 16 Wrz, 2008

MaziRasta napisał/a:
Ooooo co to to nieee. Płyta Mariki jest o niebo lepsza od Ludzie prości jest lepiej dopracowana i łaczy fajnie kilka styłów muzycznych. Mesajah na plus ale nie za duży ...

Są gusta i guściwa ; ) Mi Plenty nie podeszły. ; )

GrasOne - Wto 16 Wrz, 2008

Dla mnie niestety też "Plenty" są słabsze...
Majki - Wto 16 Wrz, 2008

GrasOne napisał/a:
są słabsze..
Chyba JEST słabsze , nauka poprawnej pisowni nie boli.
GrasOne - Wto 16 Wrz, 2008

Majki napisał/a:
GrasOne napisał/a:
są słabsze..
Chyba JEST słabsze , nauka poprawnej pisowni nie boli.

"Plenty" jest słabsze :?: :mrgreen:

Fistashi - Wto 16 Wrz, 2008

tak, jest słabsze, bo nie mówisz o plentach, tylko o albumie zatytułowanym 'plenty'. Straszny z ciebie nabijacz GrasOne, poważnie : /
WJK - Sro 17 Wrz, 2008

Proponuje w slowniku sprawdzic co znaczy Plenty :D jezyka ang. ofcoz
Terek - Sro 17 Wrz, 2008

a ja proponuje nie rozwodzic sie nad takimi pierdołami i nie nabijać niepotrzebnie postów ;)
WJK - Sro 17 Wrz, 2008

Terek, pisze na forum dla przyjemnosci a nie dla postow :) Mozesz usunac wszystkie tzw. 'punkty' za posty z mojego 'konta' - to nie ma dla mnie znaczenia i nie obraze sie :)
yenefer - Sro 17 Wrz, 2008

Podaję link do wywiadu z Manolem:
http://www.interia.tv/gos...azdy,,,,1172829
Pozdrowionka dla wszystkich :banan:

matlas - Czw 18 Wrz, 2008

Płytka bardzo mi sie podoba. Sporo na nia czekalem/lismy. A najlepszy kawałek to "Freedom Fighters", zdecydowany hicior :) . Teraz pozostalo czekac na plytke NDK. Jedynie do czego mozna sie przyczepic to, ze moglo by byc jeszcze wiecej kawalkow!
GrasOne - Czw 18 Wrz, 2008

yenefer napisał/a:
Podaję link do wywiadu z Manolem:
http://www.interia.tv/gos...azdy,,,,1172829
Pozdrowionka dla wszystkich :banan:

Bless ya man :banan:

Paddy14 - Czw 18 Wrz, 2008

matlas napisał/a:
Jedynie do czego mozna sie przyczepic to, ze moglo by byc jeszcze wiecej kawalkow!
No niby tak, ale jak to mowia czasami wypada zrobic mniej a lepiej :D
Koltun - Pią 19 Wrz, 2008

Oczywiście każdy ma swoje zdanie i nie będę Ci vashyffko wmawiała, że nie masz racji.:) Przedstawiłam swoją opinię;). Zgadzam się też z tym, że trochę mało tych kawałków tylko 11;/ ale cóż płyta i tak na plus.
Bless ;) )

wychowanka - Pią 19 Wrz, 2008

1,2,4,5,6,8,9 i 11 są bardzo fajne, przynajmniej jak na mnie. A prawda jest taka że Boom n Babilon to kozak kawałek..

rasta-girl - Pią 19 Wrz, 2008

Mesajah to świetna grupa ;-)
ich pierwsza piosenka, jaką usłyszałam to "Każdego dnia". Z miejsca się w niej zakochałam :) ) potem "jest ładna i cwana" - niezły tekst ma :P a szczególnie moment "on jest moim przyjacielem" :D

bless :P

GrasOne - Pią 19 Wrz, 2008

rasta-girl napisał/a:

Mesajah to nie grupa, a pseudonim artystyczny, jednego z wrocławskiego składu Natural Dread Killaz :mrgreen:

Majki - Sob 20 Wrz, 2008

rasta-girl napisał/a:

a ja myślałem że Mesajah to Manolo, wokalista naturalsów.
No trudno, widocznie sie myliłem :(

Tasior - Sob 20 Wrz, 2008

Najbardziej mi się podobają kawalki:
-"Nowy dzień" - świetny pozytywny kawalek w sam raz na pobudkę :P
-"Każdego dnia" - super teks :)
reszta kawalkow tez wymiata ale te szczególnie

MaziRasta - Sob 20 Wrz, 2008

Majki napisał/a:
rasta-girl napisał/a:
Mesajah to świetna grupa

a ja myślałem że Mesajah to Manolo, wokalista naturalsów.
No trudno, widocznie sie myliłem

:mrgreen: to żeś pojechał, big up stary :mrgreen:

rass - Sob 20 Wrz, 2008

Moc słowa, ludzie prosci, Wojny i czeki Daja rade, reszta jest ... mnie najbardziej w muzyce jara jednak przekaz, a moim zdaniem ten przekaz jest dosyć słaby.
wychowanka - Sob 20 Wrz, 2008

Zależy kto czego oczekuje. Mi tam się podoba :)
emre - Sob 20 Wrz, 2008

jak dla mnie bardzo dobra płyta tyle ze...jak na tyle czasu od kiedy miała byc premiera (pierwszy termin to chyba marzec) to spodziewałem sie wiekszej ilości, choc jesli chodzi o jakosc to sie nie zawiodłem 8) ''możesz być kim chcesz"-jak dla mnie najmocniejszy kawałek
Tlen - Sob 20 Wrz, 2008

płyta na pewno lepsza, od płyty mariki, jak dla mnie xD
mesajah przesłuchałam całego, a w marice dotrwałam do 3kawałka i dalej nie mogłam xD
ogólnie jestem za, całkiem-całkiem jak dla mnie ;]

emre - Sob 20 Wrz, 2008

ale co ma płyta mariki do płyty manoli...data premiery? :mrgreen:
Cytat:
w marice dotrwałam do 3kawałka i dalej nie mogłam

po tak długiej analizie ja bym sie nie podejmował oceny :wink:

bounty_fire - Sob 20 Wrz, 2008

emre napisał/a:
ale co ma płyta mariki do płyty manoli...data premiery? :mrgreen:

bardziej Tlenionej chodzilo o to ze zarowno plyta Mariki i Manola byly od dluzszego czasu zapowiadane i wyszly w podobnym terminie ;)

Aisha - Nie 21 Wrz, 2008

po pierwszym przesluchaniu plyty "ludzie prości" strasznie sie rozczarowalam bo oczekiwalam czegoś lepszego... no ale po kilku nastepnych przesluchaniach zaczela mi sie podobac i teraz slucham jej na okrągło :-D
arax - Nie 21 Wrz, 2008

Mi się podoba całą płyta. Wszystkie kawałki są świetne... i czekam na drugą :lol:
Jiny_Rebel - Nie 21 Wrz, 2008

To sobie jeszcze poczekasz :mrgreen: Największym plusem tej płyty są "wojny" reszta piosenek mało mnie interesuje :mrgreen:
rasta-girl - Sro 24 Wrz, 2008

GrasOne napisał/a:
rasta-girl napisał/a:

Mesajah to nie grupa, a pseudonim artystyczny, jednego z wrocławskiego składu Natural Dread Killaz :mrgreen:

mała pomyłka ;) wybaczta ;p :) )

Łukasz - Sro 24 Wrz, 2008

rasta-girl napisał/a:
mała pomyłka wybaczta ;p )

malutka dosłownie, rzekłbym drobna, nie wybaczam :|

Jiny_Rebel - Sro 24 Wrz, 2008

Szkoda czasu na urazy :P
GrasOne - Sro 24 Wrz, 2008

Chcę was zaprosić na środowe biby paxona: :)
Peace Maker - Pią 26 Wrz, 2008

swoją drogą to paX ma świetne dready ;D
jak rozumiem impreza we wrocku ?

Paddy14 - Pią 26 Wrz, 2008

Peace Maker napisał/a:
jak rozumiem impreza we wrocku ?

tak??

dziadek_92 - Sob 27 Wrz, 2008

Płyta bardzo dobra, trzeba było długo czekać ale warto, cały styl płytki, wielki pozytyw dla Mesajah za ten krążek.
Yanek - Sob 27 Wrz, 2008

Płyta dobra, ale bez rewelacji. Po takim długim okresie oczekiwania spodziewałem się, że będzie lepsza. Jest kilka fajnych kawałków, ale spodziewałem się, że wszystkie będą dobre, a nie tylko niektóre. Nie mniej jednak, najlepsze według mnie są: "Ludzie Prości", "Wojny", "Czeki", "Możesz Być Kim Chcesz", "Freedom Fighters" :)
Majki - Nie 28 Wrz, 2008

Płyta dnooooooooooo chała i nuda kupiłem i wyrzuciłem następnego dnia.
doooli - Nie 28 Wrz, 2008

Majki napisał/a:
Płyta dnooooooooooo chała i nuda kupiłem i wyrzuciłem następnego dnia.

Na Rapidshare kupiłeś?:D

Majki - Nie 28 Wrz, 2008

Cytat:
Na Rapidshare kupiłeś?:D
niestety nie :/
WJK - Nie 28 Wrz, 2008

Cytat:
niestety nie :/

Na mega upload :/ :P

Suchar - Pon 29 Wrz, 2008

Pewnie na megaerotic ;)

Co do "Ludzi prostych" to płyta mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Oprócz "Tak musi być" i "Freedom Fighters" (chociaż refren fajny) piosenki są fajne i słitaśne ;) Najbardziej podobają mi się: Wojny, Ludzie prości, Każdego dnia. Jedynie do "Mocy słowa" musiałem się przekonać ale po czasie jest ok. Ogólnie wrażenia pozytywne, oby tak dalej :)

RastaFree - Wto 30 Wrz, 2008

co do plyty pana M. zaliczam na plus... jest kilka kawalkow ktore mi wogole nie pasuja ale naszczescie jest ich zdecydowana mniejszosc;p;p
"ludzie prosci", "wojny", "system", "mozesz byc kim chcesz" kawalki na mega +

SRODA->CELTIK->PAXON->NO JESTEM BAAAARDZO CIEKAWY JAK TO BEDZIE WYGLADALO MOZE SIE POJAWIE...^^

Ahmed - Wto 30 Wrz, 2008

Ja niestety zaliczam na minus i to wielki żaden utwór oprócz ludzie prości (którego słucham sporadycznie) mi się nie podoba. Dla mnie totalny niewypał i na pewno nie rewanżuje tak długiego czekania...
Daniel. - Sob 04 Paź, 2008

Wywiad z Manolem dla portalu InfoMuzyka
Paddy14 - Sob 04 Paź, 2008

Wywiad mi sie podoba, tylko czy sie nie pomylil mowiac ze Jr.Stress jest z Warszawy?:>
Cieśla - Sob 04 Paź, 2008

pomylił;p
i nie wybaczę mu tego :D

GrasOne - Sob 04 Paź, 2008

Ja mu wybaczam, bo jest prostym ludziem, więc pomyłka mogła jemu też się przydarzyć :)
Paddy14 - Sob 04 Paź, 2008

GrasOne napisał/a:
Ja mu wybaczam, bo jest prostym ludziem, więc pomyłka mogła jemu też się przydarzyć :)

Podzielam Twoje zdanie :D

Cybuch - Pon 06 Paź, 2008

Ja zaliczam plytke na plus. dorwalem ja jak bylem na malym dolku i pomogla mi z niego wyjsc :)
szczegolnie wojny i kazdego dnia.

Piotrek - Wto 07 Paź, 2008

serdecznie nie zaprazem do wywiadu z Mesajahem.
http://www.infomuzyka.pl/...e__Mesajah.html
"junior stress z Warszawy"

najlepsze są komentarze;)

Dżin z butelki - Wto 07 Paź, 2008

Piotrek napisał/a:
ajlepsze są komentarze;)

istna miazga :-D

heh

GrasOne - Wto 07 Paź, 2008

Piotrek napisał/a:
najlepsze są komentarze;)

Śmiać się, czy płakać :?: :-D

emre - Wto 07 Paź, 2008

Cytat:
wezcie wieśniaki poczytajcie sobie co to jest riddim najpierw

:clap: brawo dla tego pana..

o ile wiem junior dużo koncertuje w warszawie i moze z tego ta pomyłka manoli ale zrechabilitował sie encyklopedarnym hasłem "nagrywając muzykę nie można mieć klapek na oczach" :wink:
Zajebiście lubie go w ndk, solowa płyta tez mi bardzo podeszła ale jako osobowości jakoś tak...może sie za duzo naoglądałem blogu ndk hehe

Ejsz - Wto 07 Paź, 2008

Ja nie hulam zabardzo w polskiem reggae, tylko niektóre. Ale Mesajah zawsze mi towarzyszy w niedzielę, kiedy siędze cicho w pokoju i słyszę radio z kuchni.
Każdego dnia, dziękuję...bla bla bla :-) [pomijam fakt, że właśnie się dowiedziałam, że to Mesajah, dzięki wójkowi google]

Takie sobie, o, przyjemne. Głos miły, więc w sumie do lubienia, w twórczość jednak się nie wgłębiam.

emre - Wto 07 Paź, 2008

a to ten kawałek leci w radiu?? mozna wiedziec jakim? :-D
Ejsz - Wto 07 Paź, 2008

Leci leci, skoro mnie tak męczy :D i często go słyszę.
Nawet podeszłam do tej machiny zwanej radiem, i sprawdziłam.
99.40 fm

vashyffko - Wto 07 Paź, 2008

W każdym mieście jest inna częstotliwość.
bounty_fire - Wto 07 Paź, 2008

emre napisał/a:
a to ten kawałek leci w radiu?? mozna wiedziec jakim? :-D

pewnie w radiowej trójce albo w radio euro :)

GrasOne napisał/a:
Śmiać się, czy płakać

nie wiem.

Wyjaśnienia Mesajaha dotyczące nazwy płyty "Ludzie prości" - prosta :|
Ma chłopak talent wokalny, ale jego muzyka do mnie nie przemiawia... no co innego podkłady!!;)

rastagroszeq - Wto 07 Paź, 2008

spodziewałem się zaskoczenia jak u Baby Chama ale dostałem przeciętna płytkę niestety... posłucham i za jakis czas zapomnę .... szkoda bo po takim oczekiwaniu to powinna byc rewolucja ....

Daniel. napisał/a:
Wywiad z Manolem dla portalu InfoMuzyka
Ej, w ogólę to soraweczka. Nie zauważyłem, że kolega Daniel. wkleił już ten wydiad.
WJK - Sro 08 Paź, 2008

z wywiadu:
"inspiracje czerpie z roznych gatunkow - z funku, z jazzu, z blues'u, z drum and bass'u..."
Pomyslalem przez chwile, ze ten tekst pochodzi z mojego myspace :| Na mnie tak samo ogromny wplyw maja te wymienione gatunki i daja mi ogromna inspiracje! :) big up

PiotRAS - Sro 08 Paź, 2008

WJK napisał/a:
"inspiracje czerpie z roznych gatunkow - z funku, z jazzu, z blues'u, z drum and bass'u..."
Pomyslalem przez chwile, ze ten tekst pochodzi z mojego myspace Na mnie tak samo ogromny wplyw maja te wymienione gatunki i daja mi ogromna inspiracje! big up

nie chcę cię martwić, ale to chyba strasznie oklepana odpowiedĽ... po prostu na tak zadane pytanie trzeba jakoś odpowiedzieć..

Kszychu91 - Sro 08 Paź, 2008

Cytat:
nie chcę cię martwić, ale to chyba strasznie oklepana odpowiedĽ... po prostu na tak zadane pytanie trzeba jakoś odpowiedzieć..

PiotRAS mozesz mi powiedziec dlaczego w kazdej odpowiedzi mesajaha lub calej grupy NDK doszukujesz sie jakichś negatywów ?

PiotRAS - Sro 08 Paź, 2008

Kszychu16 napisał/a:
PiotRAS mozesz mi powiedziec dlaczego w kazdej odpowiedzi mesajaha lub calej grupy NDK doszukujesz sie jakichś negatywów ?

chyba się w tym temacie wypowiadam 1 raz... ale oki... hihihi.. ciekawe gdzie ten negatyw???
Po prostu robię też wywiady i wiem że na takie pytanie artyści odpowiadają podobnie, więc... zresztą nieważne... bo znowu będzie że coś nie tak mówię... chyba rzeczywiście czas zamknąć forum skoro tak mają przebiegać dyskusje..

ps. sprawdziłem .... w temacie mesajah nie napisałem wcześniej kompletnie nic... więc proszę na przyszłość bez textów : dlaczego w kazdej odpowiedzi mesajaha doszukujesz sie jakichś negatywów ?

Za to:
Kszychu16 napisał/a:
Kolejny lovers ? mam nadzieje ze cala plyta taka nie bedzie...
Kszychu16 napisał/a:
No klip banalny,
Kszychu16 napisał/a:
mnie juz w tym promomixie powaznie irytuja chórki

Kszychu91 - Sro 08 Paź, 2008

PiotRAS, Napisalem tez o Twoich komentarzach takze na temat NDK, a tak pozatym, jestem ciekaw czemu nie napisales tak o FITH oni tez powiedzieli ze sie nie zamykaja, DSL tez sie nie zamykaja, ale nie powiedziales ze maja oklepana odpowiedzi

Ja napisałem
Cytat:
doszukujesz sie

Cytat:
Kolejny lovers ? mam nadzieje ze cala plyta taka nie bedzie...

Cytat:
No klip banalny,

Cytat:
mnie juz w tym promomixie powaznie irytuja chórki

Ja w tych wypowiedziach nie dopatrzyłem sie "doszukiwania" po prostu stwierdzam fakt, ale czytajac Twoje odpowiedzi w tematach o NDK ktory jest powiazaniem z tym tematem odnosze takie wrazenie... jesli jest inaczej to przepraszam moze zbyt pochopmnie wyciagnalem wnioski ;)

WJK - Czw 09 Paź, 2008

PiotRAS, nie wiem jak inni ludzie tworzacy muzyke mowia, ale te gatunki DLA mnie to akurat najwieksze inspiracje - po sesji jazzowej przy herbatce, zaraz mam ochote tworzyc chilloutujace produkcje, po dniu z dnb mam ochote przywalic energiczny bit na mocnych soulowych albo funkowych samplach :) Nie wiem jak sprawa sie przedstawia u innych...
takze co zlego to nie ja ;) bless

PiotRAS - Czw 09 Paź, 2008

Kszychu16 napisał/a:
ciekaw czemu nie napisales tak o FITH oni tez powiedzieli ze sie nie zamykaja, DSL tez sie nie zamykaja

sorka ale nie czytam wszystkich postów... więc nie wymagaj bym w każdym temacie pisał coś. Po drugie stwierdzenie że odpowiedĽ była oklepana nie jest w żaden sposob złośliwa. Ot po prostu zadaj to pytanie 20 muzykom, zapewne odpowiedzi większości sie pokryją... ot co.
A jeślki chodzi o moje podejście do NDK itp. nie wypowiadam się już... naplodzono w tych wątkach już wystarczającą ilość postów. I właściwie tylko to mnie martwi, że w tematach o na prawdę fajnych artystach, od którymch możemy się uczyć muzyki, życia, prawd... nie pisze się prawie wcale, a np. temat o Mesajah ma juz blisko 10 stron postów... heh.

lukaszbrt - Nie 12 Paź, 2008

PiotRAS napisał/a:
I właściwie tylko to mnie martwi, że w tematach o na prawdę fajnych artystach, od którymch możemy się uczyć muzyki, życia, prawd... nie pisze się prawie wcale, a np. temat o Mesajah ma juz blisko 10 stron postów... heh.

zamartwianie się nic nie pomoże, nie ma na to wpływu, reggae jest coraz bardziej popularne, ale niestety do mass mediów przedostają się tylko dancehallowe kawałki z prostym tekstem, płyta, która takie posiada jest skazana na rozgłos. Często dzieje sie tak, że ludzie mimo że słuchają póĽniej innych bardziej ambitnych kawałków nie rozumieją ich przekazu znając nawet tekst na pamięć!!!

sorki za offtop

And - Nie 12 Paź, 2008

aj... przesłuchałem przed chwilką płytke... i całkeim fajna, słyszałem lepsze ale jest ok 8) w jednej piosence, chyba w 'system' udało mu się zrobić meeega stuczną i bardzo nie-fajną chrype :|

Cytat:
Często dzieje sie tak, że ludzie mimo że słuchają póĽniej innych bardziej ambitnych kawałków nie rozumieją ich przekazu znając nawet tekst na pamięć!!!
n0 bo so znaszy BaBiIoN?! to mjasteczko na poudnioffym sachodzie ?!/1/1
sPalIś babIon? Prawdziwny RaStAMeN nie pali domuf ludzią!!11 <ironia, ironia>

wookaszek - Pon 13 Paź, 2008

And napisał/a:
chyba w 'system' udało mu się zrobić meeega stuczną i bardzo nie-fajną chrype :|

co Ty gadasz :D własnie ta 'chrypa' jest zajebysta ; >

And - Pon 13 Paź, 2008

imo mu nie wyszla : P
Daniel. - Pon 13 Paź, 2008

A ja z kolei znalazlem taka informacje na stronie PKR http://www.pinkcrow.pl/pl/news/view/id/83

Ktos wie na czym ta promocja ma polegac? Bo przyznam ze brzmi to dosyc smiesznie/dziwne

MaziRasta - Pon 13 Paź, 2008

Normalne, Nasz klasa promuje Manola, a Pink Crow promuje Naszą Klasę :D biznes is biznes :D Tak samo jak płyte Donguralesko - El Polako promowała fotka.pl :D więc nie wiem co jest gorsze :D
doooli - Pon 13 Paź, 2008

Ja pieprze ale macie problemy.
bounty_fire - Pon 13 Paź, 2008

wookaszek napisał/a:
Normalne, Nasz klasa promuje Manola, a Pink Crow promuje Naszą Klasę :D biznes is biznes :D Tak samo jak płyte Donguralesko - El Polako promowała fotka.pl :D więc nie wiem co jest gorsze :D

a Jamala promuje Epuls.pl :P idzie boom na reggae

QbaFari - Nie 19 Paź, 2008

Według mnie płytka wygrywa wszystko. Mesajah dał czadu. Te utworki których nie było w siecie przed premierą płyty sa bardzo, bardzo dobre. czekałem na ta płytke dłuuuuuugo. Od razu jak pojawiła sie w sklepach pleciałem ja kupic. Nie żałuje wydanych pieniedzy. Slucham jej w kółko. mógłbym tutaj jeszcze rzucac słowa zachwytu, ale po co? 9 na 10 - ma ocena i to styka :)

BLESS!

Sid36 - Nie 19 Paź, 2008

Oj idzie boom na reggae, idzie.. ale nic nie poradzimy.. stety, czy niestety

Co do płyty.. hmm.. w sumie jeszcze niedawno pisałem że mi się bardzo podoba itp.. ale jakoś teraz jak słucham.. jak załóżmy już kupiłem nowe płyty, nowych wykonawców, chociażby nowa płyta DSL.. to jakoś tak przy innych nowych albumach, "Ludzie prości" spadły na ostatnie miejsce.. na początek była niezła zajawka, fajnie się słuchało.. ale strasznie szybko mi się przejadła.. i teraz jakaś taka niekonieczna jest dla mnie..

Wracając do tego boomu.. ja osobiście jestem no.. niezadowolony z tego.. i to bardzo. Płyty są promowane.. i to bardzo.. powoli zacznie się echo na reggae.. najnowsze płyty, dancehallowe, z prostym tekstem (jak zauważył lukaszbrt) rzeczywiście zdobędą zaraz szczyt, ludzie kupią albumy i pewnie zacznie się boom.. niewiele myślę osób pozostanie przy tym gatunku póĽniej, częśc która pozostanie albo się wgłębi w tą muzykę, albo będę zwracac na siebie uwagę "wykorzystując" do tego reggae, co już powoli widzimy, widząc załóżmy dziewczynę ubraną.. nie chcę używac tutaj dośc brzydkiego słowa.. ubraną modnie, tak to ujmę, która zrobiła sobie "dready" skręcając sobie włosy i następnie traktując je prostownicą i która na ręku nosi zielono-żółto-czerwone bransoletki znając po prostu dobrze wypromowane kawałki polskiego dancehallu.. a kto to Bob Marley to już niestety.. nie wie.. przykre, ja się spotkałem z taką osobą..

doooli - Nie 19 Paź, 2008

Sid36 napisał/a:
Wracając do tego boomu.. ja osobiście jestem no.. niezadowolony z tego.. i to bardzo. Płyty są promowane.. i to bardzo.. powoli zacznie się echo na reggae.. najnowsze płyty, dancehallowe, z prostym tekstem (jak zauważył lukaszbrt) rzeczywiście zdobędą zaraz szczyt, ludzie kupią albumy i pewnie zacznie się boom.. niewiele myślę osób pozostanie przy tym gatunku póĽniej, częśc która pozostanie albo się wgłębi w tą muzykę, albo będę zwracac na siebie uwagę "wykorzystując" do tego reggae, co już powoli widzimy, widząc załóżmy dziewczynę ubraną.. nie chcę używac tutaj dośc brzydkiego słowa.. ubraną modnie, tak to ujmę, która zrobiła sobie "dready" skręcając sobie włosy i następnie traktując je prostownicą i która na ręku nosi zielono-żółto-czerwone bransoletki znając po prostu dobrze wypromowane kawałki polskiego dancehallu.. a kto to Bob Marley to już niestety.. nie wie.. przykre, ja się spotkałem z taką osobą..

Też miałem takie myślenie ale teraz zupełnie się ono zmieniło.Niech każdy słucha tego co chce i tyle bo co Cie obchodzi to czy ktoś słucha danego zespołu czy jest modny czy dlatego że mu się podoba? Tyle:) Chcecie słuchać NDK?Słuchajcie. Chcecie słuchać EWR?Słuchajcie:P tyle. Niech każdy słucha co lubi.

vashyffko - Pon 20 Paź, 2008

Doooli ma rację, w sumie jeszcze nie dawno też mnie irytowały takie osoby, które noszą po troche z "wszystkiego" widzę takie osoby na codzień i wiem, że z takim czymś się nie wygra. Sam mam 15 lat słucham reggae od około 3-4 lat, nie lansuje się tym a dready chciałbym sobie zrobić, w takiej sytuacji ktoś z forumowiczów widząc mnie na ulicy mógłby pomyśleć, że szpanuje dreadami czy coś w tym stylu, pisze to, bo tak to widzę ze swojego punktu widzenia. Na razie wstrzymuje się ze zdreadowaniem głowy. You don't haffi dread to be rasta.
Sid36 - Wto 21 Paź, 2008

Ja się z tym nie zgadzam. Po prostu.. jeżeli ktoś ma się ubierać na zielono-żólto-czerwono, to niech wie przynajmniej co to znaczy.. nie lubię osób które pokazują że czegoś słuchają, a w praniu wychodzi że nic o tym nie wiedzą.. ale powiem że są i lepsi ! prosty przykład: podchodzi do mnie pewnego razu jakaś dziewczyna ze szkoły, na rękach bransoletki zielono-żółto-czerwone, kolarki w tych samych barwach, jeden dread z tyłu głowy.. i mówi do mnie tak: "o, ty słuchasz reggae. a East West Rockers znasz ?" no proszę... litości, Panie.. mówię że po prostu młodzież w tej chwili żyje boomem muzycznym, "utożsamiają się" z reggae jeżeli chodzi o ten przypadek, nakładają na siebie koraliki i tak dalej, pewni że są jedynymi "rasta" w szkole czy gdzieś tam, a jak dochodzi co do czego, to wychodzi że ni grama wiedzy w nich o tej muzyce, ni grama wiedzy o wykonawcach.. znają wspomnianego w tytule Messajaha, Jamala (że Miodu to nikt nie wie, po prostu.. Miodu to Jamal..). i tylko tyle.. wiem o tym, że ludzie się niektórzy przynajmniej ze mną nie zgadzają, ale no.. takie mam swoje zdanie.. zawsze powtarzałem "toleruję wszystko i wszystkich tylko nie pozersta i pozerów"
doooli - Wto 21 Paź, 2008

Sid36 napisał/a:
Ja się z tym nie zgadzam. Po prostu.. jeżeli ktoś ma się ubierać na zielono-żólto-czerwono, to niech wie przynajmniej co to znaczy.. nie lubię osób które pokazują że czegoś słuchają, a w praniu wychodzi że nic o tym nie wiedzą.. ale powiem że są i lepsi ! prosty przykład: podchodzi do mnie pewnego razu jakaś dziewczyna ze szkoły, na rękach bransoletki zielono-żółto-czerwone, kolarki w tych samych barwach, jeden dread z tyłu głowy.. i mówi do mnie tak: "o, ty słuchasz reggae. a East West Rockers znasz ?" no proszę... litości, Panie.. mówię że po prostu młodzież w tej chwili żyje boomem muzycznym, "utożsamiają się" z reggae jeżeli chodzi o ten przypadek, nakładają na siebie koraliki i tak dalej, pewni że są jedynymi "rasta" w szkole czy gdzieś tam, a jak dochodzi co do czego, to wychodzi że ni grama wiedzy w nich o tej muzyce, ni grama wiedzy o wykonawcach.. znają wspomnianego w tytule Messajaha, Jamala (że Miodu to nikt nie wie, po prostu.. Miodu to Jamal..). i tylko tyle.. wiem o tym, że ludzie się niektórzy przynajmniej ze mną nie zgadzają, ale no.. takie mam swoje zdanie.. zawsze powtarzałem "toleruję wszystko i wszystkich tylko nie pozersta i pozerów"

ZnajdĽ sobie dziewczynę na stałe może to pomoże:) Czy jeśli noszę tirówkę i mam buty DC to powinienem wiedzieć wszystko o skateboardigu? itp. :) Chodzi mi o to żeby każdy słuchał i nosił to co chce i to co lubi:)

vashyffko - Wto 21 Paź, 2008

Sid36 napisał/a:
(że Miodu to nikt nie wie, po prostu.. Miodu to Jamal..)

Taa wiele razy podczas odpowiedzi na pytanie "Jakich lubisz wokalistów" usłyszałem - "Jamal" a potem kłóć się z takim, że nie ma racji.

doooli napisał/a:
ZnajdĽ sobie dziewczynę na stałe może to pomoże:) Czy jeśli noszę tirówkę i mam buty DC to powinienem wiedzieć wszystko o skateboardigu? itp. :) Chodzi mi o to żeby każdy słuchał i nosił to co chce i to co lubi:)

Jeżeli dziewczyna zapytała się go akurat o Reggae i jako przykład podała EWR?

Nie lubię butów DC :P

doooli - Wto 21 Paź, 2008

vashyffko napisał/a:
doooli napisał/a:

Jeżeli dziewczyna zapytała się go akurat o Reggae i jako przykład podała EWR?

A co EWR to nie reggae? Kiedyś wku*** się że cały czas tutaj szał dupy był tylko w temacie o NDK , EWR itp. mimo że były zakładane ciekawsze tematy które kulały ale w końcu dałem sobie z tym spokój bo nie warto:) Tak samo polecam zluzować sobie gume w gaciach na wszystkich którzy mają 3 kolory czy nawet kurde selasiego na klacie czy na dupie. Każdy niech nosi to co chce! Ja np wcale nie słucham Boba Marleya ooo.

szpadzistka3 - Nie 09 Lis, 2008

a nie uważasz że szpanowanie czymś o czym nie ma się bladego pojęcie jest co najmniej żałosne ? (chodzi mi o np. tych co mówią że są rasta, bo słuchają Boba Marleya tak naprawde nie wiedząc co te teksty znaczą ?) Bo jak komuś podoba sie zestewienie kolorów czerwony żółty i zielony to niech sobie nosi
zasada - Nie 09 Lis, 2008

vashyffko napisał/a:
"Jakich lubisz wokalistów" usłyszałem - "Jamal"

Dawid "Jamal" Portasz jest zajebistym wokalista wiec nie wiem ocb :P

Vyzn-R - Pon 10 Lis, 2008

szpadzistka3 napisał/a:
a nie uważasz że szpanowanie czymś o czym nie ma się bladego pojęcie jest co najmniej żałosne ? (chodzi mi o np. tych co mówią że są rasta, bo słuchają Boba Marleya tak naprawde nie wiedząc co te teksty znaczą ?) Bo jak komuś podoba sie zestewienie kolorów czerwony żółty i zielony to niech sobie nosi

A czy to jest ważne? Większość i tak słucha "melodii", niech sobie nawet szpanują paleniem. Człowiek jak nie akceptuje sam siebie szuka tej akceptacji u innych i na różny sposób, takich osób nie nalezy krytykować tylko pokazać im że sa inne drogi ;) A co do solówki manola to mówcie co chcecie ale zarówno Mesajah jak i NDK są prawdziwą bombą koncertową, teksty mogą odpowiadać lub nie ale za wykonanie koncertów ich ubóstwiam :) I pewnie mało osób sie tu znajdzie które się ze mną niezgodzą :) Zawsze twierdziłem ze prawdziwego artystę nie poznaje się po krążku tylko po graniu na żywo a na ten temat nie mogę na Manola złego słowa powiedzieć, powiem wam więcej, ostatnio na jego koncercie w Olsztynie porwał sie na Burnin And Lootin, co jest moim zdaniem nielada odwagą bo oddać klimat tego utworu jest cholernie ciężko i skubany dał rade :) Na moment nawet się wyłączyłem z rzeczywistości :) Inna sprawa ze za tym tez stoi genialny Bandits Ridims i oni stanowią solidny fundament dla koncertu :)

Lari - Wto 11 Lis, 2008

Vyzn-R, a żebyś wiedział, że się z Tobą zgodzę :) . Na krążku niemalże wszystko wygląda idealnie i jest doskonale nagrane. Ale żeby równie dobrze wykonać koncert to dopiero jest sztuka. A melodia często odgrywa równie wielkie znaczenie.
lukaszbrt - Wto 11 Lis, 2008

szpadzistka3 napisał/a:
co mówią że są rasta, bo słuchają Boba Marleya tak naprawde nie wiedząc co te teksty znaczą

ja jestem rasta bo słucham Boba i mam dready, ostatnio nawet poszydełkowałem sobie baty wiec teraz to nawet jestem troszkę bardziej rasta niż wcześniej

wychowanka - Sro 12 Lis, 2008

Vyzn-R napisał/a:
Człowiek jak nie akceptuje sam siebie szuka tej akceptacji u innych i na różny sposób, takich osób nie nalezy krytykować tylko pokazać im że sa inne drogi
Kolega psycholog? Kolega po fachu :P :wink:
Saju - Sro 12 Lis, 2008

zasada napisał/a:
vashyffko napisał/a:
"Jakich lubisz wokalistów" usłyszałem - "Jamal"

Dawid "Jamal" Portasz jest zajebistym wokalista wiec nie wiem ocb :P

Mam nadzieję, że to tylko żart;P

emre - Sro 12 Lis, 2008

a jeśli nie? co jak co ale wokal akurat jamal ma nienajgorszy,biorąc pod uwage inne jego atrybuty.
Saju - Czw 13 Lis, 2008

Chodzi mi o to, że Dawid Portasz to nie Jamal...
bounty_fire - Czw 13 Lis, 2008

Saju napisał/a:

po pierwsze to jest przezwisko ;)

po drugie jak masz na myśli tego Jamala jest to zespół a nie osoba :)

Saju - Czw 13 Lis, 2008

bounty_fire napisał/a:
Saju napisał/a:

po pierwsze to jest przezwisko ;)

po drugie jak masz na myśli tego Jamala jest to zespół a nie osoba :)

Po pierwsze wiem, że Jamal to zespół a nie osoba.
Po drugie chodziło mi tylko o to, że Dawid Portasz jest wokalistą Jafia Namuel, czyli osoba w ogóle nie związana z Jamalem.

Skończmy temat bo sie offtop robi.

Khaes - Czw 13 Lis, 2008

Saju napisał/a:
Po drugie chodziło mi tylko o to, że Dawid Portasz jest wokalistą Jafia Namuel, czyli osoba w ogóle nie związana z Jamalem.

Owszem... Nie jest związany z zespołem Jamal, ale jego ksywa to Jamal, seen? :wink:

Saju - Czw 13 Lis, 2008

:? no to wychodzi, że ja czegoś nie wiem, ja i mój niewyparzony jęzor;P
lucas - Czw 13 Lis, 2008

Saju napisał/a:
:? no to wychodzi, że ja czegoś nie wiem, ja i mój niewyparzony jęzor;P

no troche sie myliles ;) zajrzyj tutaj wszystko Ci sie wyjasni :)

Dawid "Jamal" Portasz - tutaj ogladnij reportaz :)
http://www.rrr.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4173

Jamal
http://www.rrr.com.pl/forum/viewtopic.php?t=359

Bless :)

zasada - Czw 13 Lis, 2008

Khaes napisał/a:
Saju napisał/a:

Owszem... Nie jest związany z zespołem Jamal, ale jego ksywa to Jamal, seen? :wink:

Ja jeszcze dodam, ze jest jeszcze jeden Jamal, z tego co kojarze zaczal aktywnosc na scenie jakos po "pilskim" Jamalu sporo natomiast przed "radomskim".
Historia!

Mertis - Pią 14 Lis, 2008

A ja dodam że jest to temat o Mesajahu nie o Jamalu i każdy następne posty odnośnie tego Offtopa będą kasowane.

Zawsze chciałęm to zrobić!!! ]:->

Zywedrzewo - Pią 14 Lis, 2008

zasada napisał/a:
Khaes napisał/a:
Saju napisał/a:

Ja jeszcze dodam, ze jest jeszcze jeden Jamal, z tego co kojarze zaczal aktywnosc na scenie jakos po "pilskim" Jamalu sporo natomiast przed "radomskim".
Historia!

A ten Jamal to w Polsce mieszka(ł)? Bo za granicą podobno pełno Jamali, no ale ich trzech na polskiej scenie to już jakieś... ich troje :-D

Trawnik004 - Wto 18 Lis, 2008

Nie wiem czy byliście na tegorocznym One Love, i czy widzieliście NDK. Cały koncert był świetny, tylko nie podobały mi się te całe tancerki. Nie rozumiem po co to...rozmawiałam na ten temat z kolegą, który stwierdził, że jak sie nie potrafi śpiewać, to trzeba się czymś zasłonić. Co sądzicie na ten temat?
Jiny_Rebel - Wto 18 Lis, 2008

A nie potrafi śpiewać ? :?
vashyffko - Wto 18 Lis, 2008

Też się zastanawiałem na co one były. Wejście NDK mnie rozwaliło, wejście "na gwiazdy". Poza tym koncert był okej. One love pod względem muzyki wyszło dobrze.

P.S Troche za dużo pull up'ów od ndk.

Trawnik004 - Sro 19 Lis, 2008

i zabrakło mi troche kawałków takich jak ''Jah Jah'', czy ''uwierzyć w siebie''...
MaziRasta - Sro 19 Lis, 2008

A czy to temat o NDK?
Mertis - Sro 19 Lis, 2008

Nie ale ten o NDK został zamknięty xDD. Więc sięfani naturalnych muszą wyszumieć kaj indziej xD.
Trawnik004 - Sro 19 Lis, 2008

xDD ja raczej do tych ''wiernych fanów'' nie należe, ale lubie czasem ich posłuchać;)
Joint89ZGC - Czw 20 Lis, 2008

Właśnie a wie ktoś może jaki tytuł jest tej piosenki co Manolo śpiewa na NDK Blog ,,40 stopni w cieniu..." :?: :?:
Trawnik004 - Pią 21 Lis, 2008

nie mam pojęcia, ale popytam znajomych, może ktoś będzie wiedział.;)
Kszychu91 - Pią 21 Lis, 2008

Joint89ZGC, ten material jest przeznaczony na przyszla plyte ndk, poczekaj troche to sie dowiesz
Trawnik004 - Pią 21 Lis, 2008

chyba, że jakimś cudem tę płyte wcześniej ściągniesz z internetu;)
Liroff - Nie 23 Lis, 2008

Nowa płyta robi naprawdę duże wrażenie.. :)
wychowanka - Nie 23 Lis, 2008

Liroff napisał/a:
Nowa płyta robi naprawdę duże wrażenie..

Jestem tego msamego zdania :)

nbs - Nie 23 Lis, 2008

nowa plyta nie wnosi nic nowego do reggae... po prostu takie schematyczne gadanie. ale posluchac mozna, chociaz duzo lepsza jest plyta ndk.
Gum - Nie 23 Lis, 2008

dojrzała, przemyślana, ale dosyć prosta i rzeczywiście nic nowego ale za to w dobrym wydaniu
Trawnik004 - Nie 23 Lis, 2008

całej płyty nie słyszałam, tylko pojedyncze kawałki takie jak ''system'', ''czeki'', ''wojny'' i kilka innych.... i powiem szczerze, że są niezłe. Jedyne co mi się nie podoba to teledysk do piosenki ''każdego dnia''...prawdę mówiąc czegoś innego się spodziewałam.
Monia - Pią 28 Lis, 2008

Jal pierwszy raz Mesajaha usłyszałam to sie podjaralam :wink: hehe jego piosenkami naprawde nie pogardze :-D
Marycha12 - Nie 30 Lis, 2008

Teledysk według mnie do niczego. Ale cała płyta świetna. Uwielbaim jego głos;) Przeogromnie.
Trawnik004 - Czw 11 Gru, 2008

myślę, że Mesajah troche za bardzo robi z siebie gwiazdę... za dużo lansu jak dla mnie;)
AmRaSs - Czw 11 Gru, 2008

Jak dla mnie NDK jako skład prezentuje sie duzo lepiej niz sam Mesajah :) Aczkolwiek i tak nie przeszkadza mi to w słuchaniu i tego i tego :P

@Down

No jednak jest jak dla mnie pewna różnica ;] Wiadomo, ze to nic wielkiego, ale jednak da sie odczuc - przynajmniej w moim wypadku.

Ras Jah BaSS - Pią 12 Gru, 2008

NDK to Mesajah i na odwrót. Słuchasz ndk słyszysz mesajah, słuchasz mesajah słyszysz ndk. Więc po co się rozdrabniać? :?
Sid36 - Pią 12 Gru, 2008

Ymm.. no nie wiem.. co jak co, ale w NDK to każdy udziela się na tym samym poziomie.. w większości piosenek, słychać i Paxona i Mesajaha i Janasa.. więc co jak co nie zgadzam się. Chyba że chodziło Ci o coś innego, a ja Ľle zrozumiałem..
Jiny_Rebel - Sob 13 Gru, 2008

Ras Jah BaSS napisał/a:
NDK to Mesajah i na odwrót. Słuchasz ndk słyszysz mesajah, słuchasz mesajah słyszysz ndk. Więc po co się rozdrabniać? :?

Powiedział co wiedział :-D

Sid36 - Pon 15 Gru, 2008

Hehehe, Jiny :D :D
Kaszyca - Pią 19 Gru, 2008

Płyta Mesajah'a jest wbrew pozorom warta polecenia! Nbs uważa,
że to takie schematyczne gadanie, nic szczególnego
Szczerze, to troszkę popieram bo płyta jakby odbicie NDK :-D
Ale dla mnie najfajniejsze kawałki:
Na 1 miejscu "Możesz być kim chcesz"
Na 2 "Ludzie prości"
Na 3 "Każdego dnia"

ElvenWarrior - Pią 19 Gru, 2008

Ludzie Prości z tym wjazdem Grubsona. Polecam ;)
Jiny_Rebel - Sob 20 Gru, 2008

Zdecydowanie płyta mesajaha najgorsza z tegorocznych produkcji
Saju - Sob 20 Gru, 2008

Jiny_Rebel napisał/a:

Podpisuję się pod tym rękami, nogami i wszystkimi innymi ruchomymi członkami.

gucioche - Sob 20 Gru, 2008

Ja wbrew wszystkim mówie, że płyta mi sie bardzo podoba i nadal mi sie nie znudziła :P
ElvenWarrior - Sob 20 Gru, 2008

Mi się podoba, ale szybko się znudziła. Często zaś wracam do "Naturalnie", całego składu.
Saju - Sob 20 Gru, 2008

ElvenWarrior napisał/a:
Mi się podoba, ale szybko się znudziła. Często zaś wracam do "Naturalnie", całego składu.

O to mi chodzi, żadnego nowego riddimu, przyjemnie może sie słucha, ale nie kupiłbym jej raczej nigdy. Niech się chłopaki postarają bardziej. Może album studyjny z Riddim Bandits będzie ciekawszy. Oby.

Nowy albumik będzie w pełnym składzie, a to się liczy ;)
Majki - Sob 20 Gru, 2008

Jiny_Rebel napisał/a:

Też tak mówie

Sid36 - Sob 20 Gru, 2008

No nie, no nie bije aż tak.. EWR wg. mnie gorsza, Mesajah jakoś daje radę.. zresztą zobaczymy co NDK wypuści.

Moim zdaniem wszyscy napalili się na Mesaję, bo wyrobił sobie zdanie w NDK, a bez ekipy słabo wychodzi.
MaziRasta - Wto 23 Gru, 2008

http://muzyka.onet.pl/0,1885964,newsy.html

Macie njusa xD

raggabandyta - Sro 24 Gru, 2008

ElvenWarrior napisał/a:
Moim zdaniem wszyscy napalili się na Mesaję, bo wyrobił sobie zdanie w NDK, a bez ekipy słabo wychodzi.

z ekipa tez szalu nie ma ;]

ElvenWarrior - Sro 24 Gru, 2008

Cytat:
z ekipa tez szalu nie ma ;]

Ale wychodzi dużo lepiej. Paxon moim zdaniem dużo robi :)

Sid36 - Sro 24 Gru, 2008

To znaczy.. dla tych którzy dopiero co spotkali się z tą muzyką, NDK może byc po prostu mistrzostwem, taka zajawka jakich mało..
Ale dla tych, którzy no od długiego czasu słuchają reggae, to NDK to niekoniecznie ciekawe się wydaje i w sumie to nie dziwie się raggabandyta, bo rzeczywiście, z ekipą szału tez nie ma.. chociaż kiedyś wydawało się że był i to jaki.. :D

Kasiunia1444 - Nie 28 Gru, 2008

Sid36: To znaczy.. dla tych którzy dopiero co spotkali się z tą muzyką, NDK może byc po prostu mistrzostwem, taka zajawka jakich mało..
Ale dla tych, którzy no od długiego czasu słuchają reggae, to NDK to niekoniecznie ciekawe się wydaje i w sumie to nie dziwie się raggabandyta, bo rzeczywiście, z ekipą szału tez nie ma.. chociaż kiedyś wydawało się że był i to jaki.. :D

Tak też tak uważam...
W moim przypadku też tak było NDK szaleństwo
a teraz to żebym się zachwycała to nie... Na pewno są dużo dużo lepsze inne zespoły :D
Pzdr :]

Youek - Nie 28 Gru, 2008

Nie rozumiem czemu ta płyta się ludziom nie podoba. Kupiłem ją wczoraj i jestem bardzo zadowolony. Najważniejsze, że teksty są dobre.
bounty_fire - Nie 28 Gru, 2008

Youek napisał/a:
Nie rozumiem czemu ta płyta się ludziom nie podoba. Kupiłem ją wczoraj i jestem bardzo zadowolony. Najważniejsze, że teksty są dobre.

są gusta i guściki ;)

ElvenWarrior - Nie 28 Gru, 2008

Sugerujesz że my mamy Gusta, a kolega guścik? :P
grajek - Nie 28 Gru, 2008

wg mnie szacun za wycofanie się z fryderyków

grajek napisał/a:

taaa reklamę sobie zrobił i tyle ;p bo i tak by nagrody nie dostał :D

Sid36 - Nie 28 Gru, 2008

też mi się tak wydaje.. ech... :D
Saju - Nie 28 Gru, 2008

grajek napisał/a:

Ja nie miałbym ochoty w ogóle startować we Fryderykach. Dla mnie to towarzystwo wzajemnej adoracji, tzw. ludzie z branży wręczają sobie nagrody... Jeśli robię płytę to chce żeby podobała sie wielu ludziom, a nie garstce osób...
A czy ze strony Mesajaha to było zagranie pod publikę?
Nie mam pojęcia, wątpię bo podał dobre powody, dla których się wycofał.

http://www.zpav.pl/aktual...sci=163&lang=pl

wyjaśnienie organizatorów fryderyków i to nie manolo się wycofał a jego wytwórnia ;D

Saju napisał/a:
Ja nie miałbym ochoty w ogóle startować we Fryderykach. Dla mnie to towarzystwo wzajemnej adoracji, tzw. ludzie z branży wręczają sobie nagrody.

Grammy też rozdają ludzie z branży i nie róbmy z fryderyków które notabene próbują sie podnieść do nagród typu VMA czy EMA :P)

bertek - Nie 28 Gru, 2008

Mesajah robi super muzę.. i niech tak zostanie i nie komentujcie tych "Fryderyków" bo się oczepiliście..
Jiny_Rebel - Nie 28 Gru, 2008

Dziwisz się że się czepili? Zgadnij po co oni to zrobili ? Dla rozgłosu płyty,i dla promocji.Po co w takim razie wcześniej był zgłaszany do tego całego konkursu? Szkoda gadać
Greezle - Nie 28 Gru, 2008

Z tego co zauwazylem na tym forum (bo jestem tu nowy) to czepiacie sie do kazdego wykonawcy, kazdemu macie cos do zarzucenia. A tak na prawde pomyslcie czy sami potrafilibyście zrobic cos rownie dobrego? Mesajah gra bardzo dobra muzyke i bardzo lubie go sluchac. Moze wam "bardziej doswiadczonym" sie po prostu znudzil?
ElvenWarrior - Nie 28 Gru, 2008

Zawsze musicie doszukiwać się drugiego dna. Może po prostu stwierdzili że nie mają szans i się wycofali, bo wstyd zająć np. jakieś miejsce bliżej końca.

ElvenWarrior napisał/a:
Zawsze musicie doszukiwać się drugiego dna. Może po prostu stwierdzili że nie mają szans i się wycofali, bo wstyd zająć np. jakieś miejsce bliżej końca.

w tego typu nagrodach nie podają do wiadomości oficjalnych drugich miejsc i dalszych ;)

my sie nie czepiamy a konstruktywnie krytykujemy chyba ze nam nie wolno ;)

ElvenWarrior napisał/a:

To co zgłosili się od tak:P? Płyty nie przesłuchali? Jak mamy się nie doszukiwać drugiego dna,jak tak to wylansowane po mediach że szok :-D

A ja się czepnąłem chyba tylko mesajaha,bo dla mnie jest to naprawdę słaba płyta nie to co np płyta beobełana

Greezle - Nie 28 Gru, 2008

Ludzie tylko czepiac sie potraficie, docencie to co macie a moze zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi. Gdzie wy widzicie rozglos reggae bo ja jeszcze nie slyszlem nic o tej muzyce w żadnej stacji radiowej ani tv ogolnodostapnej, no moze Jamal na vivie. Wszyscy widza tylko to co zle, to co im sie nie podoba. Moze sie zglosili, a moze ich zaproszono i mysleli ze jest taka kategoria jak reggae, a moze chcieli zeby wiecej ludzi uslyszalo ich przekaz. Wg niektorych "lansuja sie" , "robia cos pod publika". A po co sie nagrywa plyty? Zeby jak najwiecej osob je uslyszalo, moze wiecej takich ludzi jak ja ktorych ta muzyka czegos nauczy?

Greezle napisał/a:
Gdzie wy widzicie rozglos reggae bo ja jeszcze nie slyszlem nic o tej muzyce w żadnej stacji radiowej ani tv ogolnodostapnej

radiowa trójka, radio euro, czasem w teleexpressie migawki ;p tvp kultura :D

Greezle napisał/a:
Moze sie zglosili, a moze ich zaproszono i mysleli ze jest taka kategoria jak reggae, a moze chcieli zeby wiecej ludzi uslyszalo ich przekaz.

chyba wiedzieli w co wchodzą bo we fryderykach kategorii reggae nie było bodajże i pewnie też długo nie będzie bo jak makbetka określiła reggae w empikach się nie sprzedaje :)

robi sie off-top :P

Kasiunia1444 - Nie 28 Gru, 2008

Nikt nie docenia teraz tej muzyki...
Aleee aleee jeszcze docenią mowię wam:p

Greezle napisał/a:
Ludzie tylko czepiac sie potraficie, docencie to co macie a moze zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi. Gdzie wy widzicie rozglos reggae bo ja jeszcze nie slyszlem nic o tej muzyce w żadnej stacji radiowej ani tv ogolnodostapnej, no moze Jamal na vivie. Wszyscy widza tylko to co zle, to co im sie nie podoba. Moze sie zglosili, a moze ich zaproszono i mysleli ze jest taka kategoria jak reggae, a moze chcieli zeby wiecej ludzi uslyszalo ich przekaz. Wg niektorych "lansuja sie" , "robia cos pod publika". A po co sie nagrywa plyty? Zeby jak najwiecej osob je uslyszalo, moze wiecej takich ludzi jak ja ktorych ta muzyka czegos nauczy?

Oporny jesteś.
Rozgłoś reggae? Patrz post bounty'ego jak dla mnie dużo jest tego ostatnio.
Czytałeś oświadczenie mesajah'a i tych od fryderyków?
Mi się z ostatnich płyt nie podoba właśnie mesajah,bo wydał miernotę a tak wielce to było rozbujane .
I ja się nie czepiam już :-D

doooli - Nie 28 Gru, 2008

Modzi sobie nie radzą więc muszę wkroczyć do akcji!!!

Jeden mesajaha kocha inny nie rozumie tego typa.

Ale przestańcie się wciąż o to szarpać! Jest tyle piękniejszych i ciekawszych rzeczy niż ten biedny mesajah! Popatrzcie dookoła ile macie pięknych mixtejpów i nagrywek z claszów na wyciągniecie ręki! :D aaaa jestem szczęśliwy:d

vashyffko - Nie 28 Gru, 2008

Chłopak ma dobry głos, chęci i się stara ale prawdą jest, że musi się wiele nauczyć.

Ludzie, jeżeli raz wyraziliście zdanie na jego temat to się nie powtarzajcie. A fani Mesajah'a niech go usilnie nie bronią bo to wygląda tak (z mojego pktu widzenia) jakby to 14 letnie fanki broniły swojego idola.

Myślę, że jeżeli nie macie nic więcej do dodania to po prostu nie piszcie.

Greezle - Pon 29 Gru, 2008

Ja jakos nie zauwazylem zeby tego bylo wiele, ale jesli tak sadzicie to powiedzcie ile jest jakiegos popu lub muzykie temu podobnej. Kazdy wykonawca takiej czy innej muzyki chce aby docierala ona do jak najwiekszej ilosci sluchaczy. Tak czytalem Jego oswiadczenie i doceniam to co zrobil nie doszukujac sie rzadnych podtekstow. Jeden lubi taka muzyke a drugi lubi inna, jak to zwyklo sie mowic: o gustach sie nie dyskutuje. Ale nie mowcie ze ktos ze robi on cos glupiego co nie ma sensu, jesli tak to nagrajcie cos lepszego bo krytykowac potrafi kazdy. Ja cenie Mesajah za to co robi i jak to robi. Moze nie jest najlepszy ale to nie znaczy ze mamy go przekreslac.

A moja propozycja jest taka zeby przestac robic z tego forum pudelka czy cos w tym stylu i zaczac rozmawiac o muzyce a nie o tym co ktos zrobil i rozpuszczaniu plotek.

Jiny_Rebel - Pon 29 Gru, 2008

O no właśnie chyba gadamy o tym co ktoś zrobił.Od tego forum jest.A gdzie tu widzisz plotki? Sam je zacząłeś rozpuszczać
raggabandyta - Pon 29 Gru, 2008

Greezle, a Ty z EWR jestes ze masz taki nick?! regulamin se poczytaj, a dowiesz sie ze nie wypada sie podpinac pod wykonawcow, bo wprowadzasz w blad innych uzytkownikow.

dla mnie sprawa z Mesajahem jest zajebiscie prosta

Cytat:
OŚWIADCZENIE ZPAV

W nawiązaniu do oświadczenia złożonego w mediach przez MESAJAH wyjaśniamy, iż album „Ludzie prości” został zgłoszony do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2009 w czasie regulaminowym. Zgodnie z Regulaminem Akademii Fonograficznej osoba zgłaszająca „…ma obowiązek określenia kategorii muzycznej, w której wydawnictwa będą się ubiegały o Nagrody” (pkt. II.1.c Regulaminu). W instrukcji zawartej na specjalnych formularzach zgłoszeniowych do Nagród, zgłaszający proszony jest o zakreślenie JEDNEJ z podanych kategorii, w której album ma rywalizować o nominacje.

Na formularzu zgłoszeniowym albumu MESAJAH „Ludzie prości” firma, która zgłosiła album - PINK CROW Records, wskazała trzy kategorie, do której chciałaby, aby album był zaklasyfikowany: HIP-HOP/R&B, MUZYKA ALTERNATYWNA oraz ETNO/FOLK. W takiej sytuacji podczas analizy nadesłanych zgłoszeń Prezydium Rady Akademii sekcji muzyki rozrywkowej, po zapoznaniu się z materiałem muzycznym na ww. albumie, zaklasyfikowało go do kategorii FOLK/MUZYKA ŚWIATA (nazwa kategorii ETNO/FOLK została w tegorocznej edycji zmieniona na FOLK/MUZYKA ŚWIATA), tj. do jednej z kategorii wskazanej przez zgłaszającego.

Po poinformowaniu wydawcy o takiej klasyfikacji firma PINK CROW wycofała album z konkursu FRYDERYK 2009.

http://www.zpav.pl/aktual...sci=163&lang=pl

rozglosu se narobil, przez co szesnastolatki az sikaja po majtkach zeby miec "Ludzi Prostych", sam sie dales nabrac a innym zarzucasz ze plotki rozsiewaja.

a jesli chodzi o sama plyte, to musze sie przyznac ze nawet raz nie dalo sie jej przesluchac, powiem szczerze ze w polowie sie zatrzymalem i juz wiem ze do niej nie powroce... a przeciez miala byc taka super-hiper-fantastyczna, przeciez tak dlugo zwlekano z jej wydaniem zeby wszystko dopracowac na picus glancus, fani z niecierpliwoscia prawie rok czekali zeby uslyszec te arcydzielo MANOLA i co? GOWNO- doslownie 8) , wiec nie Pitol mi ze sie na Mesajaha uwzieli, bo nikt tu bez powodu nie mowi ze jest slabe zeby Ci na zlosc zrobic. jezeli cos jest gowniane to tak to nazywam i tyle, i nie mam zamiaru sie liczyc ze slowami wobec tego gwiazdora popu <Mesajah> i jego nieletnich nieosluchanych, nie znajacych tematu fanow.
nara ziom :P

Majki - Pon 29 Gru, 2008

bertek napisał/a:
Mesajah robi super muzę.. i niech tak zostanie

coś więcej ?

[ Dodano: Pon 29 Gru, 2008 ]
Greezle napisał/a:
. Moze wam "bardziej doswiadczonym" sie po prostu znudzil?

nam, bardziej doswiadczonym po prostu nie przypasował. Reggae to nie tylko NDK I MESAJAh synek.

raggabandyta napisał/a:
Greezle, a Ty z EWR jestes ze masz taki nick?! regulamin se poczytaj, a dowiesz sie ze nie wypada sie podpinac pod wykonawcow, bo wprowadzasz w blad innych uzytkowow.

To sobie zobacz jak sie pisze pseudonim tego GRIZLEE z EWR a potem dopiero oskarżaj mnie o co kolwiek.

Jiny_Rebel napisał/a:
O no właśnie chyba gadamy o tym co ktoś zrobił.Od tego forum jest.A gdzie tu widzisz plotki? Sam je zacząłeś rozpuszczać

Przeczytales caly temat? Chyba nie, a jesli tak to znajdz cos w moich postach co byloby plotka, odpowiadalem tylko na to co pisali inni i zobacz we wczesniejszych postach kto tu ploty rozpuszcza.

Majki napisał/a:
nam, bardziej doswiadczonym po prostu nie przypasował. Reggae to nie tylko NDK I MESAJAh synek.

Wiesz co Majki z tego co zauwazylem na tym forum to potrafisz tylko krytykowac prace innych ludzi. Widze w Tobie tylko zlosc i niechcec do wszystkiego. Prosilbym zebys sie takze tak nie wywyzszal bo nie jestes lepszy, wszyscy jestesmy rowni.

Moderatorzy powinni troche przeczyscic niktore topici bo wiecej w nich sporow niz rozmowy o muzyce.

vashyffko - Pon 29 Gru, 2008

Nie opowiadam się po niczyjej stronie, ale fakt jest faktem, płyta chłopakowi nie wyszła (no, może 3-4 piosenki są okej), ale ludzie, nie brońcie go jakby on nie wiem kim był, bo nie w tym rzecz, i proszę Was powróćcie do tematu, bo ostrzeżeń to chyba nikt nie chce.
bounty_fire - Pon 29 Gru, 2008

Greezle napisał/a:
Przeczytales caly temat? Chyba nie, a jesli tak to znajdz cos w moich postach co byloby plotka, odpowiadalem tylko na to co pisali inni i zobacz we wczesniejszych postach kto tu ploty rozpuszcza.

my tu komentujemy fakty a nie plotkii to nie regepudelek :P
jak widisz plotki to podaj bo ja tu nie widzę :P

albo niech modzi zamkną temat jak o NDK :D

Jiny_Rebel - Pon 29 Gru, 2008

Greezle napisał/a:
Prosilbym zebys sie takze tak nie wywyzszal bo nie jestes lepszy, wszyscy jestesmy rowni.
.

Sam żeś zaczął gadkę że my to bardziej doświadczeni w reggae i w ogóle figo fago.

Greezle napisał/a:

Co do tych plotek to miałem na myśli te twoje rozważania że "a może a może" itd.

raggabandyta - Pon 29 Gru, 2008

Greezle napisał/a:
Wiesz co Majki z tego co zauwazylem na tym forum to potrafisz tylko krytykowac prace innych ludzi.

zastanawiam sie jaka prace, jezeli cos jest slabe to nie oczekuj ze inni beda krzyczeli zgodnym chorem "Brawo Mesajah, nie wyszla Ci ta plytka ale i tak doceniamy Twoja prace, wszyscy wydamy iles tam zlotych na Twoj krazek zeby nie zrobic Ci przykrosci". Twoje niedoczekanie chlopcze. nie wydam zlamanego grosza na gniota, a tych co robia gnioty bede krytykowal, zeby inni, mniej uswiadomieni nie popelnili bledu i nie wspierali ow gniotow, bo przez to pozniej dany delikwent widnieje na okladce czasopism typu bravo i struga wielkiego guru Rasta w pl przed plastykowymi malolatkami, bardzmy powazni

doooli - Pon 29 Gru, 2008

A po Nefre nie jedziecie:(
Dżin z butelki - Pon 29 Gru, 2008

Cytat:

hehe
Mi tam albo coś przypasi, albo nie. Po co się rozdrabniać?

Saju - Pon 29 Gru, 2008

Greezle napisał/a:
Z tego co zauwazylem na tym forum (bo jestem tu nowy) to czepiacie sie do kazdego wykonawcy, kazdemu macie cos do zarzucenia. A tak na prawde pomyslcie czy sami potrafilibyście zrobic cos rownie dobrego? Mesajah gra bardzo dobra muzyke i bardzo lubie go sluchac. Moze wam "bardziej doswiadczonym" sie po prostu znudzil?

Nie mam nic do Mesajaha. Jako wokalista i nawet tekściarz jest naprawdę dobry. JEDYNE co mnie razi w albumie to użycie dobrze znanych riddimów, Bobone np na swojej płycie ma całkiem nowe podkłady...zresztą - niech każdy słucha co lubi a nie wmawia komuś na siłę żeby "odczepić się od Mesajaha bo jest super". Ok niech bedzie to Wasze zdanie, ale jak ktoś ma inne to nie bulwersujcie się tak.

A po co wmawiac komus na sile ze ktos i jego musyka sa do du***?
Sid36 - Pon 29 Gru, 2008

A kto tu komu wmawia ?
Nie ogarniam.. każdy ma swoje zdanie i je pisze.. Ty masz swoje i gdzie problem... ?
Tak się składa, że większośc pisze, negatywnie o Mesajahu.. ale zobacz, że ta większośc to raczej osoby które na tym forum są już długo, co znaczy że od długiego czasu słuchają reggae i co znaczy, doskonale zdają sobie sprawę jak wypada Mesajah przed innymi wykonawcami. Banalny łańcuch..

AciD - Pon 29 Gru, 2008

Dajcie świeżakom obyć się z muzyką. W końcu każdy z nas od czegoś zaczynał. Jedni Od Boba Marleya, inni od Vavy. W końcu po osłuchaniu się z muzyką sami dostrzegą co jest dobre a co nie. Najlepiej to widać na przykładzie tematu o NDK. Najpierw świeżaki się podniecały tym zespołem po czym po osłuchaniu się nieco stwierdzały, że może i owszem kiedyś NDK było fajne, ale teraz to słuchają czegoś innego :)
A Fryderyki to wbrew pozorom ceniona nagroda w środowisku muzycznym. Przecież jest kilka kapel metalowych które tą nagrodę zdobyły i są z tego dumne. Czy sprzedaż ich płyt wzrosła? Chyba nie. Choć przyznać trzeba, że jest to dobry sposób na promowanie swojej twórczości. A to że ktoś chce trafić do jak największej ilości ludzi? Co w tym złego? Jedni pracują w sklepie, inni przy budowie, a jeszcze inni żyją z nagrywania płyt. Za coś żyć trzeba :)

vashyffko - Pon 29 Gru, 2008

doooli napisał/a:

Bo nastolatki na forum nie bronią tego zespołu? Bo nie śpiewają o paleniu? ;P

ElvenWarrior - Pon 29 Gru, 2008

Sprawdz najpierw czy są jakiekolwiek na forum ;)
Jahwor - Pon 29 Gru, 2008

Ja się najpierw jarałem Mesajah ,a teraz stwierdzam ,że na tle innych wykonawców reggae nie jest kimś wybitnym ,można rzec ,że przeciętniak. To,że głos ma charakterystyczny to trzeba mu przyznać,ale nic więcej.
grajek - Wto 30 Gru, 2008

Cytat:
o nastolatki na forum nie bronią tego zespołu? Bo nie śpiewają o paleniu? ;P

przesłuchałem już parę piosenek z nowej płyty mesajaha i tak się jakoś złożyło, że nie trafiłem jeszcze na ani jedno odniesienie do marihuany. Coś w tym jest.

Poza tym, widzę, że tutaj bardzo wiele osób ma zamknięte horyzonty i przyjmuję nagłupszą zasadę na świecie, że raz wypowiedzianego zdania już nie zmienią, choćby się mylili.

Jeśli np nie trafia do was kawałek "toczycie wojny", gdzie np zwrotka Paxona(Tak wiem, że teraz mówimy o Mesajahu, ale wobec NDK całego są idenyczne zarzuty) mnie bardzo urzeka.

albo chociażby cały kawałek "Ludzie Prości" który do mnie jako do artysty trafia idealnie.

Jeśli nie widzicie w tych kawałkach (np. w tych, bo na razie, tylko "Każdego dnia" mi się nie podobało, bo jakoś nie lubię love songów) nic szczególnego uwagi, to w takim razie śmiem uważać, że (jeśli naprawdę cenicie teksty w piosenkach) kłócicie się tu tylko dla zasady.

vashyffko - Wto 30 Gru, 2008

Ooo przepraszam, Toczycie Wojny to jest najlepszy kawałek na tej płycie :)
Majki - Wto 30 Gru, 2008

Greezle napisał/a:
Wiesz co Majki z tego co zauwazylem na tym forum to potrafisz tylko krytykowac prace innych ludzi. Widze w Tobie tylko zlosc i niechcec do wszystkiego. Prosilbym zebys sie takze tak nie wywyzszal bo nie jestes lepszy, wszyscy jestesmy rowni.

Wiesz co synek? Mam prawo do krytyki takie samo jak ty do sikania w majty z zachwytu. Jeśli coś mi sie nie podoba to nie będe krzyczał jak już ktoś mądry napisał :
raggabandyta napisał/a:
"Brawo Mesajah, nie wyszla Ci ta plytka ale i tak doceniamy Twoja prace, wszyscy wydamy iles tam zlotych na Twoj krazek zeby nie zrobic Ci przykrosci".

Coś nie odpowiada to nie czytaj, proste.

Widzisz we mnie tylko złość.... a przybiłeś mi piątkę gdzieś na fescie albo gadałeś wogole ze mną ? Nie, wiec synek nie mów mi o złości, którą we mnie widzisz, bo mnie osobiście na oczy nie widziałeś wiec nie wiesz nic o mnie, wnioskujesz po tym, że mowie że coś mi sie nie podoba.

Czy się wywyższam nie wiem, ale nie krzycze na całe gardło : "JOOOOŁ JESTEM ELO RASTA ZIOMEK, SPRAWDZ MNIE CHŁOPAKU, SPALMY SOBIE PO GIBIONIE" Nosz cholera jasna. Nie znasz mnie, pisze to po raz drugi, wiec mnie nie oceniaj, seen? tak samo ja mógłbym, napisać : "Widze w tobie muzyczne bezguście bo jarasz sie byle czym a nie doceniasz dobrego jamajskiego, lub polskiego reggae czy raggamuffin" Pisze tak? Nie, wiec wara ode mnie chłopak.

A po co wmawiac komus na sile ze ktos i jego musyka sa do du***?

a to nie muzyka sie czasami pisze? Ja nikomu nic nie wmawiam, mam swoje zdanie i nie sikam w majty bo ktoś jest na okładce bravo.

bounty_fire - Wto 30 Gru, 2008

grajek napisał/a:
Poza tym, widzę, że tutaj bardzo wiele osób ma zamknięte horyzonty i przyjmuję nagłupszą zasadę na świecie, że raz wypowiedzianego zdania już nie zmienią, choćby się mylili.

Jeśli np nie trafia do was kawałek "toczycie wojny", gdzie np zwrotka Paxona(Tak wiem, że teraz mówimy o Mesajahu, ale wobec NDK całego są idenyczne zarzuty) mnie bardzo urzeka.

ależ ja jestem otwarty ;p co do wojen jest to jeden z trzech najlepszych kawałków na płycie jak dla mnie jeszcze jest to moc slowa i ludzie prosci

ale ta plyta ginie w tym roku na tle innych produkcji :)

Sid36 - Wto 30 Gru, 2008

Majki, Bracie. Jak najbardziej masz rację. I z całym szacunkiem do Ciebie.
Ale chłopak jest nowy, niech się zaklimatyzuje.. jeszcze nie poznał tej muzyki, jeszcze nie słyszał dobrych jamajskich kawałków, nie słyszał legendarnych polskich zespołów.. dajmy mu czas. Tak samo każdemu nowemu kto się tutaj pojawił :)
Posłucha trochę, wgłębi się w muzykę.. to i stwierdzi to samo co my, jestem tego pewien :)

Co do słów raggabandyty.. a no mądre, oj mądre :)

Terek - Wto 30 Gru, 2008

Trzeba "młodym" tłumaczyć pewne rzeczy, bo niedługo rzeczywiscie bedzie tu regepudelek z takim poziomem rozmow... wiec chlopaki tlumaczcie tylko kulturalnie (Majki nie rzucaj sie tak - na spokojnie hehehehe) ;)

Sajmon dobrze wszystko ujął...

Świeżakom trzeba zarzucić coś z klasyki... niech sie zapoznają, rozochocą, a za rok wrócimy do tematu i zobaczymy czy nadal beda tego samego zdania co są dzisiaj ;)

AciD - Wto 30 Gru, 2008

Terek napisał/a:
Trzeba "młodym" tłumaczyć pewne rzeczy, bo niedługo rzeczywiscie bedzie tu regepudelek z takim poziomem rozmow... wiec chlopaki tlumaczcie tylko kulturalnie

Terek napisał/a:
Świeżakom trzeba zarzucić coś z klasyki... niech sie zapoznają, rozochocą, a za rok wrócimy do tematu i zobaczymy czy nadal beda tego samego zdania co są dzisiaj

Sid36 napisał/a:
Ale chłopak jest nowy, niech się zaklimatyzuje.. jeszcze nie poznał tej muzyki, jeszcze nie słyszał dobrych jamajskich kawałków, nie słyszał legendarnych polskich zespołów.. dajmy mu czas. Tak samo każdemu nowemu kto się tutaj pojawił :)
Posłucha trochę, wgłębi się w muzykę.. to i stwierdzi to samo co my, jestem tego pewien

No przecież mówiłem :)
A "świeżaki" nie powinny się zaraz obrażać, że ktoś jedzie po ich ulubionym wykonawcy. Trzeba mieć troche szacunku dla ludzi, którzy na temacie znają się lepiej, a nie bluzgać zaraz po sobie ;)

I żeby nie było off-topa:
Płyta ginie w tegorocznych produkcjach jakie nam polskie środowisko reggae zafundowało. Te 30 zł (od razu mówię, że nie wiem ile kosztuje płyta bo jej nie kupiłem) wolałbym zainwestować w coś bardziej ambitnego... hmm... Ragana? BobOne? Coś by się znalazło napewno

lukaszbrt - Wto 30 Gru, 2008

Cytat:

nefre mówi że sanszajn i jest sanszajn to po co jechać jak wiadomo OCB :D

a co do Mesajah to geniusz to nie jest, ale kawałki są niektóre dobre, np. Wojny strasznie się cieszę że na płycie jest, bo chodĽ stare to nadal mi się bardzo podoba!

ogólnie płyta wcale zła nie jest, teksy choć proste to z konkretnym przesłaniem i może dzięki temu ludzie bardziej skumają o co chodzi

zastanawiam się czy ludzie oceniają płytę Mesajah czy tylko jego poczynania pozamuzyczne?

płyty wychwalać nie będę że super itp bo tak nie jest ale też nie będę jej krytykował, bo na tle ostatnich polskich produkcji wypada dobrze

raggabandyta - Wto 30 Gru, 2008

lukaszbrt napisał/a:
zastanawiam się czy ludzie oceniają płytę Mesajah czy tylko jego poczynania pozamuzyczne?

madre pytanie. po czesci wypowiadam sie o plycie przez pryzmat poczynan pozamuzycznych. chodzi o to ze wypromowal sie bardzo dobrze, szkoda ze jego muzyka sie nie obronila, bo gdyby sie obronila to z ta promocja bylaby plyta roku, a tak... niestety- GNIOT.
dla porownania Ragana nie ma az takiej promocji jak Mesajah, a ich krazek za kazdym razem gdy go slucham powala mnie na kolana. Bob1, tez bije na glowe Mesajaha ktory wg mnie jest raczej w dolnej czesci stawki wydanych w tym roku produkcji. a co do Boba to musze przyznac ze z 4 przesluchaniem przekonalem sie bardzo do tej plyty

Miszoł - Wto 06 Sty, 2009

[quote="lukaszbrt"]
Cytat:
ogólnie płyta wcale zła nie jest, teksy choć proste to z konkretnym przesłaniem i może dzięki temu ludzie bardziej skumają o co chodzi

Ogolnie tutaj jest link http://ostrowtv.pl/film/433 do mojego wywiadu z NDK. Co prawda Mesajah wydal mi sie najbardziej w porzadku z calego soundu ale zwroccie uwage co oni odpowiadaja na pytanie o przeslanie rasta.

Ras Jah BaSS - Wto 06 Sty, 2009

No właśnie. Bo trudno być rasta, właściwie to zawsze znajdzie się ktś lub coś, co udowodni nam że do rasta jeszcze daleko.
Miszoł - Wto 06 Sty, 2009

Ja z ogolu rozmowy z nimi przed i podczas wywiadu doszedlem do wnioskow ze oni rzucaja tesktami typu "Zwycięski Lew na was ryczy", "spalic Babilon" itd. bo to chwytliwe teksty a generalnie nie wierza w ich sens, i chyba za bardzo przycmila ich Marihuana. Chcialbym zeby tak nie bylo bo zanim mialem okazje troche ich poznac jezdzilem na koncerty caly podjarany gdyby wydali wiecej niz jedna plytke tez bym ja pewnie kupil... a tu kiszka :) Moze ktos mial podobne doswiadczenia? :D
AciD - Wto 06 Sty, 2009

Ludzie skończcie wrzucać jakiekowlwiek materiały o działalności NDK, Mesajaha i całej ekipy, które nie są związane z ich nowymi projektami płytowymi. Po tym wywiadzie... ech... po prostu szkoda miejsca na serwerze i tyle :) jedyny sensowny argument jaki przychodzi mi do głowy ;)
lukaszbrt - Wto 06 Sty, 2009

człowieka należy postrzegać przez pryzmat jego czynów, a artystę przez pryzmat jego twórczości, jeśli ktoś na płycie prezentuję przesłanie z którym się zgadasz i które dociera do Ciebie, to olej to jaki ktoś jest na co dzień, bo nie w jego powszednim zachowaniu zawiera sie przesłanie, które ma za zadanie Ciebie pobudzić, pamiętajmy, że muzyka to przede wszystkim MUZYKA, a jedynie kolorowe gazetki/brukowce/pudelki i inne ludzkie wymysły bardziej zajmują się życiem "gwiazd" niż ich twórczością, gdy słuchasz czegoś, to artysta nie jest w tym czasie obok Ciebie, masz do czynienia wyłącznie z jego twórczością i przy tym zostańmy
szopa - Wto 06 Sty, 2009

lukaszbrt napisał/a:
człowieka należy postrzegać przez pryzmat jego czynów, a artystę przez pryzmat jego twórczości, jeśli ktoś na płycie prezentuję przesłanie z którym się zgadasz i które dociera do Ciebie, to olej to jaki ktoś jest na co dzień, bo nie w jego powszednim zachowaniu zawiera sie przesłanie, które ma za zadanie Ciebie pobudzić, pamiętajmy, że muzyka to przede wszystkim MUZYKA, a jedynie kolorowe gazetki/brukowce/pudelki i inne ludzkie wymysły bardziej zajmują się życiem "gwiazd" niż ich twórczością, gdy słuchasz czegoś, to artysta nie jest w tym czasie obok Ciebie, masz do czynienia wyłącznie z jego twórczością i przy tym zostańmy

Pięknie ujęte! :clap:

AciD - Sro 07 Sty, 2009

lukaszbrt
A skoro jest tak jak mówisz to dlaczego wszyscy na tym forum rostrząsają czy np. Luta puścił oczko mówiąc coś czy nie, że wypił piwo a kreuje się na niewiadomo jakiego rasta, czy inne typu pierdoły. Skoro mamy oceniać wykonawców tylko po ich twórczości to czemu takie sprawy są poruszane na tym forum. Moim zdaniem artysta to jego osoba + jego twórczość. Nie wyobrażam sobie żeby np. Kazik Staszewski śpiewał to co śpiewa a poglądy jakie ma i jakie przedstawia w różnych czasopismach zupełnie różniły się od tego o czym śpiewa. Podobnie z Maleńczukiem. Nie byłby tym kim jest gdyby nie przeżył tego co przeżył. Dalej można wymieniać... Cobain, Eddie Vader, Bob Marley itd.
Artysta to jego osoba i twórczość. Bo to jaki on jest i co przeżył wpływa na to co robi i jak przedstawia swój pogląd na świat.

lukaszbrt - Sro 07 Sty, 2009

Cytat:
A skoro jest tak jak mówisz to dlaczego wszyscy na tym forum rostrząsają czy np. Luta puścił oczko mówiąc coś czy nie, że wypił piwo a kreuje się na niewiadomo jakiego rasta, czy inne typu pierdoły. Skoro mamy oceniać wykonawców tylko po ich twórczości to czemu takie sprawy są poruszane na tym forum.

spytaj się tych, którzy to wypisują, ja niestety nie mam na nich wpływu

PS też chciałbym to wiedzieć!!!

AciD napisał/a:
Moim zdaniem artysta to jego osoba + jego twórczość.

prosta matematyka:

artysta = osoba + twórczość /-osoba
twórczość = artysta - osoba

czyli to samo co pisałem, muzyka to przede wszystkim muzyka, a życie osobiste wykonawcy to dodatek, który nie zawsze musisz przyjmować, a w zasadzie nie powinieneś, no bo powiedz po co Ci to? Ktoś może nam imponować muzyką i wtedy słuchamy jej z ogromną chęcią, a może stanowić autorytet jako osoba i wtedy szanujemy nie tylko czyjąś twórczość, ale tez jego samego

AciD napisał/a:
Kazik Staszewski śpiewał to co śpiewa a poglądy jakie ma i jakie przedstawia w różnych czasopismach zupełnie różniły się od tego o czym śpiewa. Podobnie z Maleńczukiem. Nie byłby tym kim jest gdyby nie przeżył tego co przeżył. Dalej można wymieniać... Cobain, Eddie Vader, Bob Marley itd.
Artysta to jego osoba i twórczość. Bo to jaki on jest i co przeżył wpływa na to co robi i jak przedstawia swój pogląd na świat.

a ja napiszę jeszcze raz, przede wszystkim muzyka! Czyjeś życie to dodatek, jeśli jest ono odwzorowane w tekstach, wtedy na pewno ciekawi Cię jeszcze bardziej i nabiera nowych wartości.
Na polskim jest podobnie: 10 minut omawia się życie pisarza i 5 godzin samą lekturę, natomiast gdy są w niej zawarte wątki autobiograficzne wtedy, te 10 minut stanowi esencję, z której bardzo często się bierze do tych 5 godzin

AciD - Sro 07 Sty, 2009

Dobra, przekonałeś mnie :) Poważnie. Jednak można się na tym forum czegoś nauczyć :)
Reggae93 - Sob 16 Sty, 2010

http://www.pinkcrow.pl/pl/news/view/id/184 "naprawmy" lkolano Mesajaha ;p
GrasOne - Sob 16 Sty, 2010

Ja nie będę taki zgryĽliwy i napiszę, że życzę zdrówka Manolo :)
Emwu96 - Nie 17 Sty, 2010

a ten blog NDK to jeszcze funkcjonuje ?
mary_reggae - Nie 17 Sty, 2010

Emwu96 napisał/a:
a ten blog NDK to jeszcze funkcjonuje ?

juz daaaaaaawno go nie ma ;d tzn nie ma wiecej odcinkow ;d a szkoda bo bylo z czego sie posmiac ;d

Emwu96 - Wto 19 Sty, 2010

no szkoda,
zajebisty byl :P

raggabandyta - Wto 19 Sty, 2010

Reggae93 napisał/a:

a ja bylem na tej imprezce ;) , to bylo w Ostrodzkim Smoku- bodajze Zaduszki Reggae czy cos takiego, od razu zdementuje plotki, ze to nie ja bylem tym agresorem :)

no ale, powiedzmy sobie szczerze, od razu zrzutka na operacje? ja rozumiem ze moze bolec, ale Manolo chyba zarabia jakies tam pieniadze wiec niech se odlozy, ja moge wydac 20zl na koncert dla jakiegos dziecka chorego na bialaczke, badz na proteze dla dziecka bez nogi/reki badz tego i tego, ale zeby
Cytat:
aby Mesajah znowu z ognistą pasją porywał publiczność

bo
Cytat:
od kilku lat Mesajah nie harcuje na scenie tak jak kiedyś

to jest grooooooooooooooovba przesada

Zbychowiec - Wto 19 Sty, 2010

Cytat:
O co chodzi z tym kolanem ? Bywalcy koncertów NDK wiedzą, że od kilku lat Mesajah nie harcuje na scenie tak jak kiedyś. Przy ziemi trzyma go kontuzja kolana, której doznał podczas biby na Mazurach, kiedy to zły człowiek wdarł się na scenę i zaatakował głoszącego miłość i pokój nawijacza NDK.

tak się bawimy na Mazurach :D

Hejen - Wto 19 Sty, 2010

raggabandyta napisał/a:
Reggae93 napisał/a:

a ja bylem na tej imprezce ;) , to bylo w Ostrodzkim Smoku- bodajze Zaduszki Reggae czy cos takiego, od razu zdementuje plotki, ze to nie ja bylem tym agresorem :)

no ale, powiedzmy sobie szczerze, od razu zrzutka na operacje? ja rozumiem ze moze bolec, ale Manolo chyba zarabia jakies tam pieniadze wiec niech se odlozy, ja moge wydac 20zl na koncert dla jakiegos dziecka chorego na bialaczke, badz na proteze dla dziecka bez nogi/reki badz tego i tego, ale zeby
Cytat:
aby Mesajah znowu z ognistą pasją porywał publiczność

bo
Cytat:
od kilku lat Mesajah nie harcuje na scenie tak jak kiedyś

to jest grooooooooooooooovba przesada

Jeśli nie jest ubezpieczony, a tak zapewne jest, to zrzutka raczej może być potrzebna. Zwykła artroskopia kolana to jakieś 2 tys. zł, ale to w wypadku typowo piłkarskiej kontuzji więzadła. Jeśli kontuzja bardziej skomplikowana, to wiąże się to z rekonstrukcją więzadła lub czymś bardziej skomplikowanym oraz długą, kilkumiesięczną rehabilitacją, co wynosi, podejrzewam, jakieś 10 tys. zł.

Jiny_Rebel - Sro 20 Sty, 2010
Temat postu: ...
Była ta akcja w videoblogu z tego co pamiętam.Mesajah śmigał w gipsie
GrasOne - Sro 20 Sty, 2010
Temat postu: Re: ...
Jiny_Rebel napisał/a:
Była ta akcja w videoblogu z tego co pamiętam.Mesajah śmigał w gipsie

Potwierdzam, bo też to widziałem :)

GrasOne - Sro 20 Sty, 2010

JolaKlRasta - Czw 21 Sty, 2010

Ahhh biedny Manoluś :(
Ale ten jego zarościk jest taki fajny w dotyku...
A w Lubięcinie na Reggulatorze można było zauważyć, że lekko kuleje... :(

Zbychowiec - Czw 21 Sty, 2010

heh a poznajecie dziewczynę z końca filmu zamieszczonego przez GrasOne'a?? :D
JolaKlRasta - Czw 21 Sty, 2010

etiopPajeczno napisał/a:
JolaKlRasta napisał/a:
Ahhh biedny Manoluś :(
Ale ten jego zarościk jest taki fajny w dotyku...

naprawdę dotykałaś jego buzi z zarostem??
8)
zazdroszczę, mnie się nawet nie udało dotknać poły jego płaszcza...
~

Tak dotykałam :D :D w lipcu w Lubięcinie :D :D cuuudnie było ahhh :)

Rudebwoy - Czw 21 Sty, 2010

Haha, żałuję, że nie dotknąłem zarostu jak widzieliśmy się w Mandali razem ze Stressem i Pablo27. Haha.
Leśny_Dr._Endu - Czw 21 Sty, 2010

A mój ojciec zdjęcie z Wałęsą. Co nas to? :-D
~

Kszychu91 - Czw 21 Sty, 2010

Zbychowiec, Pewnie ze poznajemy, ale jej tu juz z nami nie ma :<

JolaKlRasta napisał/a:
Tak dotykałam :D :D w lipcu w Lubięcinie :D :D cuuudnie było ahhh :)

Propsuje Cię!

Danzal - Czw 21 Sty, 2010

Leśny_Dr._Endu napisał/a:
A mój ojciec zdjęcie z Wałęsą. Co nas to?

miałbym wyje**** na Wałęsę gdybym miał zdjęcie z zarostem Manola ;x W ogóle miałbym wtedy na wszystko wyje i mógłbym się wieszać bo chyba nic więcej bym w życiu nie osiągnął...

Leśny_Dr._Endu - Czw 21 Sty, 2010

Ale zarost pana Leszka też jest milusi!
AciD - Czw 21 Sty, 2010

Ja się pytam gdzie są moderatorzy w takich chwilach? :D
Karu - Pią 22 Sty, 2010

Chciałabym zobaczyć minę Mesajaha po przeczytaniu ostatniego kawałka rozmowy ;)
Może zamiast muzyki powinien zacząć promować swoją buĽkę, skoro wzbudza aż takie zainteresowanie ?

AciD - Pią 22 Sty, 2010

Łoś napisał/a:
Sporo czasu minie nim pogodzą się z tym, że oni nie dotykali jego zarostu..

Moze zamiast organizowac koncerty charytatywne na rzecz kolana Mesajaha, powinien on zastanowic sie nad zlicytowaniem mozliwosci dotkniecia swojego zarostu ;) Napewno znajdzie sie sporo fanek ktore oddalyby za to ostatnie swoje oszczednosci ;)

Karu - Pią 22 Sty, 2010

AciD, Nie tylko za dotknięcie zarostu. Na jednym z koncertów gdzie występował również Mesajah, słyszałam coś o " ruchu jego bioder" od jednej dziewczyny :wink:
Natty Nyah - Pią 22 Sty, 2010

Karu napisał/a:
słyszałam coś o "ruchu jego bioder" od jednej dziewczyny :wink:

i wydało się, że z tym kolanem wcale nie jest tak Ľle...
a zamiast usuwać posty o brodzie warto przenieść temat do hyde parku, dla potomnych!

Kszychu91 - Pią 22 Sty, 2010

AciD napisał/a:
Moze zamiast organizowac koncerty charytatywne na rzecz kolana Mesajaha, powinien on zastanowic sie nad zlicytowaniem mozliwosci dotkniecia swojego zarostu ;)
:D :clap: :clap:
GrasOne - Pią 22 Sty, 2010

"Kolano Mesajah " Klub łykend:
GrasOne - Wto 26 Sty, 2010

Cytat:
Pamiętacie informację o koncercie charytatywnym na rzecz Mesajah z Natural Dread Killaz ? Wytwórnia Pink Crow ma bardzo dobre informacje ! Cała akcja udała się wręcz wyśmienicie ! Koncert w klubie Weekend pozwolił Mesajahowi przejść operację odbudowy stawu kolanowego.

Zabieg przebiegł bez najmniejszych kłopotów. Manolo czuję się wyśmienicie i już nie może się doczekać, by wrócić do pełni formy. A jest przed czym zbierać siły, ponieważ w ciągu najbliższych tygodni na rynku pojawi się najnowszy krążek grupy!!!

Więcej informacji wkrótce!

?ródło: www.pinkcrow.pl

Leśny_Dr._Endu - Wto 26 Sty, 2010

No i git :-D Poskacze może chłopak w końcu bo na serio miał problemy z tym kolanem.
Karu - Wto 26 Sty, 2010

GrasOne napisał/a:
A jest przed czym zbierać siły, ponieważ w ciągu najbliższych tygodni na rynku pojawi się najnowszy krążek grupy!!!

A to ciekawe, tylko że ile już razy słyszeliśmy ten tekst?

MesajahMyLove - Sro 27 Sty, 2010
Temat postu: Re: Mesajah
Mesajah jest zajebiście przystojny seksowny i wooogle jest idealny ! a jego dredy mmmm ;D
o głosie już nie wspomnęęę !

jeżeli zna ktoś kawałki z nowej płyty mesajaha i ndk to proosze o podanie . z góry dziękuje. bless

Kszychu91 - Sro 27 Sty, 2010
MesajahMyLove napisał/a:
Mesajah jest zajebiście przystojny seksowny i wooogle jest idealny ! a jego dredy mmmm ;D

jeżeli zna ktoś kawałki z nowej płyty mesajaha i ndk to proosze o podanie . z góry dziękuje. bless

Jeśli prowokacja, to autor/ka musi mieć głęboko posuniętą schizofrenie pisząc takie rzeczy :>

Rasta_KSL - Pią 05 Lut, 2010

Mesajah jest ok, zna ktos jego inne kawalki niz
Kazdego dnia
Ladna i cwana
?

-michaelz- - Pią 05 Lut, 2010
MesajahMyLove napisał/a:

Skoro jest taki idealny itd i z tego co widzę wyjatkowo za nim przepadasz to czemu nie znasz kawałków z jego płyty :O Wogóle, z choinki sie urwałaś :D

Sid36 - Pią 05 Lut, 2010

Jak czytam te posty to po prostu...
Rasta_KSL, nie stary, poszukaj go w nefre, tam gra na gitarze.

Kszychu91 - Pią 05 Lut, 2010

Rasta_KSL, Kup płytę to sie dowiesz i wyłacz vive
Sławooo - Pią 05 Lut, 2010

Rasta_KSL,
Tracklista "Ludzie prości" :
poza tym "Tylko raz dane"
gościnnie na krążku "Diss na rząd" w kawałku "Babilon szuka"
pewnie znajdziesz dużo więcej jak dobrze poszukasz.

Lena - Sro 03 Mar, 2010

Mi na operacje kolana nikt się nie zrzucił :D
ogólnie Mesajah jest spoko :D
fajny głos, przesłanie średnie.
ale kilka kawałków jest całkiem niezłych :)

lukaszbrt - Sob 06 Mar, 2010

Zakończcie temat płyty NDK bo i ten topic zamkną

Sid: otóż to !

Rasta_z_Gubina - Pon 05 Kwi, 2010

Tak właściwie to NDK to był mój 1 reggae soundsystem którego słuchałem.Nadal słucham a propo Manola to ma zajebista nawijkęęęę.
ChilloutMan - Pon 05 Kwi, 2010

Rasta_z_Gubina napisał/a:
Tak właściwie to NDK to był mój 1 reggae soundsystem którego słuchałem.Nadal słucham a propo Manola to ma zajebista nawijkęęęę.

stary jesteś jak brat normalnie ja trak samo NDK pierwszy zespół i dale słucham i też uwielbiam nawijke mesajaha :D

Sid36 - Pon 05 Kwi, 2010

ChilloutMan napisał/a:
Rasta_z_Gubina napisał/a:

stary jesteś jak brat normalnie ja trak samo NDK pierwszy zespół i dale słucham i też uwielbiam nawijke mesajaha :D

nie ma się czym chwalić, naprawdę :wink:
no ale nie prowokuję... :wink:
(przepraszam, musiałem napisać)

ChilloutMan - Pon 05 Kwi, 2010

Nie na co dzień spotyka się osobę co zaczynała reggae tak jak ty ;]
Gosiaaaak - Pon 05 Kwi, 2010

Aż muszę posłuchać Mesajaha, skoro tak wychwalacie, bo szczerze powiedziawszy, nigdy nie słyszałam :)
artur0156 - Pon 05 Kwi, 2010

Gosiaaaak napisał/a:
Aż muszę posłuchać Mesajaha, skoro tak wychwalacie, bo szczerze powiedziawszy, nigdy nie słyszałam :)

naprawdę polecam !!! gość jest zarąbisty... dobrze że jest w ndk ;D

xxwerkaxx - Wto 06 Kwi, 2010

Przed chwilą znalazłam nagranie z koncertu NDK 2009
Mesajach dał niezły pokaz :)

http://www.youtube.com/wa...feature=related\
http://www.youtube.com/wa...feature=related

I jeszcze jeden link z głosem NDK w tym Mesajaha :)

http://www.youtube.com/watch?v=UdTRpIvc508

Pozdrawiam :-D

Leśny_Dr._Endu - Wto 06 Kwi, 2010

Ło matko, dzięki za nowości: )
eloszka - Sro 07 Kwi, 2010

Świetny głos,przesłanie płynace z tekstów.Mam nadzieje że to nie ostatnia jego solowa płytka.
bounty_fire - Sro 07 Kwi, 2010

eloszka napisał/a:
Mam nadzieje że to nie ostatnia jego solowa płytka.

a ja tak :-D :-D

Agish89 - Sro 07 Kwi, 2010

Spoko piosenki, ale moim zdaniem nie jest najlepszy :)
Vyzn-R - Czw 08 Kwi, 2010

generalnie maja swietne utworki imprezowe... tez zaczynałem od NDK i Vava ale z ndk chyba juz wyrosłem :) Nadal słucham ale juz jakos tak z mniejszym entuzjazmem podchodzę do nich :)
artur0156 - Sob 10 Kwi, 2010

a nie wiecie kto to jest Julio Rengifo Diaz ? śpiewa razem z ndk piosenkę "pusta kiermana". pszypuszczam że jest to ojciec albo brat manola i paXona,
Rudebwoy - Nie 18 Kwi, 2010

artur0156 napisał/a:
a nie wiecie kto to jest Julio Rengifo Diaz ? śpiewa razem z ndk piosenkę "pusta kiermana". pszypuszczam że jest to ojciec albo brat manola i paXona,

To ich ojciec, pozdrawiam.

to_znowu_ja - Pon 19 Kwi, 2010

Słyszałam, że Mesajah ma wystąpić w Gryfinie podczas dni Gryfina (3 maja)
Pisze o tym ze względu na to, że większość forumowiczów pochodzi z okolic pomorza... 8)
Tutaj jest o tym troche więcej: http://www.dnigryfina.gdk...impreza_id=2010

Leśny_Dr._Endu - Pon 19 Kwi, 2010

to_znowu_ja napisał/a:
Pisze o tym ze względu na to, że większość forumowiczów pochodzi z okolic pomorza...

Nie powiedziałbym: )gra ktoś jeszcze? Bo sam Mesajah to cienizna.

iwka_3 - Pon 19 Kwi, 2010

Leśny_Dr._Endu napisał/a:
to_znowu_ja napisał/a:
Pisze o tym ze względu na to, że większość forumowiczów pochodzi z okolic pomorza...

Nie powiedziałbym: )gra ktoś jeszcze? Bo sam Mesajah to cienizna.

http://www.dnigryfina.gdk...impreza_id=2010 - program imprezy

positivwarrior - Sro 21 Lip, 2010

"Każdego dnia dziękuję Bogu, że Mesajaha nam dał", hihihi :D Ma bardzo przyjemną barwę głosu i ogólnie świetną solową płytę ;D
Rastamarjan - Sro 21 Lip, 2010

positivwarrior Zgadzam się, a do tego jest bardzo pozytywnym, zabawnym i wartościowym człowiekiem. Polecam obejrzeć NDK blog na youtube. Przybliża on charakter i sylwetki członków NDK ^^ Bless :D
delmonti - Sro 21 Lip, 2010

Rastamarjan napisał/a:
Polecam obejrzeć NDK blog na youtube
Jak kto chce dowiedzieć się jak poprawnie rolować jointy i obijać narzekając na ciągły brak kasy to zdecydowanie polecam :wink:
Rastamarjan - Sro 21 Lip, 2010

ciekawa opinia, odniosłem zupełnie inne wrażenia niż Ty, ale wiadomo każdy ma swoje :wink: co do rolowania jointów to w żadnym odcinku nie prowadzili instrukcji jak poprawnie rolować jointa :-D jedynie pokazywali jak wygląda legalizacja w Holandii w 23 odcinku :P
nie powiedziałbym też, że się obijają bo praktycznie w każdym odcinku pracują nad materiałem muzycznym, co do narzekań na brak kasy, przyznam, że były ale tylko sporadyczne wzmianki( dosłownie 2-3 razy). Może Ciebie to nie dotyczy, ale kompletny brak kasy jest czasem uciążliwy, jak nie można nawet gdzieś wyjść z jakimś kumplem na piwko czy coś ;)

SensiRastaf - Sro 21 Lip, 2010

Troche Rastamarian ma rację. Kłopoty z hajsem ma dużo ludzi ale zacząłem się zastanawiać na co oni ten hajs wydają? No bo mało to raczej nie zarabiają. No ale do końca nie wiemy jak jest. I ważne że Mesajah fajnie śpiewa i ma dobre teksty:)
Titte - Czw 22 Lip, 2010

Mesajah mrrr:D

Moze duzo placa za mieszkanie, albo splacaja costam, kogo to obchodzi? :wink:

ElvenWarrior - Czw 22 Lip, 2010

mnie to obchodzi, bo pierd**i o biedzie ten, który nigdy biedy nie widział ;)
Rastamarjan - Czw 22 Lip, 2010

dokładnie, nie ma co już rozprawiać na ten temat :)
Elijah_S - Czw 22 Lip, 2010

żałośni jesteście, przejmujecie sie jak o nich jak troskliwi fani ze nie mają hajsu a pewnie wiekszosc wydają na jaranie.
maarceel - Czw 22 Lip, 2010

Ze skrajności w skrajność. Z tego co zauważyłam z Mesajahem jest tak że się go kocha/ lubi (bardzo), albo nienawidzi.
Myślę, że Mesajah jest chwilową fascynacją dla wielu osób, bo na dłuższą metę nie da się tego słuchać. (Jak dla mnie)

Karul - Pią 23 Lip, 2010

Mesajah jak Mesajah :) Jednym jego nuty się podobają, innym nie. Osobiście uważam, że jest pozytywną osobą, nie nawija ani dla hajsu ani dla sławy, po prostu kocha to co robi. Jak widzę, większość z was (nie wszyscy) mówi jacy to oni są rasta, żyją pozytywnie a już napinka o to że innym się podoba a innym nie.
maronko - Sob 24 Lip, 2010

Karul napisał/a:
już napinka o to że innym się podoba a innym nie.

'Napinka' jest o głupotę, bo większość tych 'wielkich' słuchaczy reggae zna NDK, Vavamuffin i EWR a Mesajah i Luta to najwięksi rasta i robią najlepsze reggae i w ogóle są słit.

Karul napisał/a:
Jak widzę, większość z was (nie wszyscy) mówi jacy to oni są rasta, żyją pozytywnie

I zdecydowana większość ludzi deklarujących się jako 'rasta' na tym forum uważa, że rasta to żyć pozytywnie, słuchać fajnego reggae, palić zioło, mieć koszulki z Marleyem, nosić koraliki w 3 kolorach i w ogóle JEB__ SYSTEM!.

Karul napisał/a:
Jak widzę, większość z was (nie wszyscy) mówi jacy to oni są rasta, żyją pozytywnie

I zdecydowana większość ludzi deklarujących się jako 'rasta' na tym forum uważa, że rasta to żyć pozytywnie, słuchać fajnego reggae, palić zioło, mieć koszulki z Marleyem, nosić koraliki w 3 kolorach i w ogóle JEB__ SYSTEM!.

Karul napisał/a:
już napinka o to że innym się podoba a innym nie.

'Napinka' jest o głupotę, bo większość tych 'wielkich' słuchaczy reggae zna NDK, Vavamuffin i EWR a Mesajah i Luta to najwięksi rasta i robią najlepsze reggae i w ogóle są słit.

Karul napisał/a:

Zibipb - Sob 24 Lip, 2010

Cytat:

I zdecydowana większość ludzi deklarujących się jako 'rasta' na tym forum uważa, że rasta to żyć pozytywnie, słuchać fajnego reggae, palić zioło, mieć koszulki z Marleyem, nosić koraliki w 3 kolorach i w ogóle JEB__ SYSTEM!

:clap: :clap: :clap: MĄDRZE PRAWISZ :clap: :clap: :clap:

rasunnamed009 - Sob 24 Lip, 2010

stary raz wystarczyło, dotarło do wszystkich....
znowu się zaczyna, radzę zamknąć temat bo się piekło zrobi, a moderatorom i tak już dość roboty z tym spamem

Jiny_Rebel - Sob 24 Lip, 2010
Temat postu: ...
Znów rozpoczyna się rycie bani,tym razem w tym temacie :-D Współczuje modą/modom ( 8) ) ,jest roboty na tym forum :-D :)

~Wygaśnie !! :D

GrasOne - Sob 24 Lip, 2010

Utwór "Tiki tiki" promuje najnowszy album orkiestry salsowej Jose Torres y Salsa Tropical. Krążek zatytułowany "Torres Salsa Carnaval" trafi na rynek 6. lipca 2010.
Gościnnie w tym utworze wystąpił Manolo z Natural Dread Killaz, ale również możemy zobaczyć Paxona

Zibipb - Sob 24 Lip, 2010

Na początku zwrotka Manola mi się wcale nie podobała, ale po kilkukrotnym przesłuchaniu stwierdzam, że song jest dobry, zwrotka Mesajaha nie najgorsza, radosna. Ogólnie na+.
Majki - Nie 25 Lip, 2010

<naciska guzik i zapala sie czerwony x> jestem na nie.
ElvenWarrior - Sob 31 Lip, 2010

http://danielek7.wrzuta.p...im_kazdego_dnia
KołopszcycRegga - Czw 14 Paź, 2010

hahhahahahahahah :wink: 8) :clap:
mloda - Pią 15 Paź, 2010

Majki, :clap:
artur0156 - Nie 19 Gru, 2010

http://www.youtube.com/watch?v=qvTWNRW9Tbs
nie wiecie czy mozna ta piosenke sciagnac w wersji mp3 ??

Zibipb - Nie 19 Gru, 2010

w wersji studyjnej chyba nie.

A propos Mesajah już pracuje nad 2 solo, nie wiecie może?

artur0156 - Nie 19 Gru, 2010

gdzieś w jakimś komentarzu na YT pod jakąś jego piosenką czytalem że w styczniu ma być ale nie znalazłem jakiego kolwiek potwierdzenia tej wiadomosci w necie
ZanimUmre - Sro 05 Sty, 2011

Ja uważam, że Mesajah jest spoko. Są kawałki w których każdy wers jest ważny i nie można go ominąć...
fascinated - Pią 07 Sty, 2011

Ja osobiście bardzo go lubię, ale faktycznie, na dłuższą metę piosenki się nudzą. Chociaż ostatnio z pewnym sentymentem wróciłam do jego płytki, oczywiście stwierdzając, ze piosenki naprawdę są swietne, zwłaszcza "System" i "Wojny" :)

Jedyne co mi przeszkadza w jego piosenkach, to nadmierna ilość chórków. ;/

Miłek - Pią 07 Sty, 2011

Mowicie ze jego solowa plyta jest slaba.
A ja mysle wrecz przeciwnie :) Bardzo mi sie podoba a kawalkow takich jak Ludzie prosci z Grubsonem, Kazdego dnia sa naprawde dobre

THEdaVidYOO - Nie 09 Sty, 2011

a propos grubsona- płytka pod koniec stycznia! ;)
maron191 - Wto 18 Sty, 2011

Manolo pisze bardzo mądre teksty .
widać że gość wie o czym śpiewa .

werbel27 - Wto 18 Sty, 2011

Mesajah to jest jedna z najbardziej pozytywnie naladownach osob w POlsce :clap: a poza tym genialna muzyka, ktora mozna sluchac na dluzsza mete :-D wielkie gratulacje w strone Mesjaha :clap:
Pitu - Sob 05 Lut, 2011

mam pytanie. na jakiem riddimie jest kawałek SYSTEM?? może ktoś dać na niego jakieś namiary? bardzo mi zależy i z góry wielkie dzięki, bo sam już tego długo szukam i nic nie znalazłem...:/
Specialek - Sob 05 Lut, 2011

Pitu z tego co wyczytałem z wkładki, to riddim autorstwa Manola. Najlepiej będzie jak się z nim skontaktujesz ;)
RastaGofer - Sob 05 Lut, 2011

fascinated napisał/a:
Jedyne co mi przeszkadza w jego piosenkach, to nadmierna ilość chórków. ;/

Też mi to trochę 'przeszkadza'.
Ale trzeba przyznac że teksty niosą ogromny przekaz i są po prostu genialne ;)

A co do tego że po jakimś czasie się nudzą - możliwe, jednak ja słucham tak żeby się nigdy nie znudziło. Poza tym nawet jak się tak zdarzy - z jaką radością śpiewa się jego "znudzone" kawałki na koncertach. :D

Pitu - Sob 05 Lut, 2011

haha to juz wszytko jasne dlaczego go nie znalazłem:/ trzeba jednak przyznać, że to kawał dobrego riddimu;)
tak po za tym dzięki za pomoc;)

Ras Forumowicz - Sob 05 Lut, 2011

Fajny wykonawca. Podoba mi się to ,że w przeciwieństwie do NDK nie śpiewa tylko o marihuanie. Teksty ambitne. Trochę podobne riddimy do siebie. Ogólnie bardzo pozytywnie :-D
maron191 - Nie 06 Lut, 2011

Nie to żebym coś pisał , ale Manolo jest z NDKami . Są zespołem .Aha i jeszcze jedno , NDK nie nawijają tylko o marihuanie . Odsyłam do ich utworów . :-D
RastaGofer - Nie 06 Lut, 2011

maron191 napisał/a:
Aha i jeszcze jedno , NDK nie nawijają tylko o marihuanie . Odsyłam do ich utworów .

Otóż to :D
A Integracja? A Wciąż to samo? ObudĽ w sobie lwa? I wiele, wiele innych. Gdzie tam coś o marihuanie?
Za dużo Good Sensi :D

Pitu - Nie 06 Lut, 2011

Książe Forumowiczu, radzę zgłębić się bardziej w teksty NDKów, bo one również mają wielki sens;)
bounty_fire - Nie 06 Lut, 2011

na oklepanych schematach, nic odkrywczego tam nie ma ;) Dla mnie z biegiem czasu NDK stali się dla mnie asłuchalni ;]
Pitu - Nie 06 Lut, 2011

ja tam wciąż uwielbiam tę energię płynącą z ich utworów (jasne jest, że nie musi ona płynąć do każdego;P)
Alexand3r - Nie 06 Lut, 2011

jeśli nie spoczniesz na laurach - przejdzie Ci i wtedy wspomnisz nasze słowa :wink:
rasunnamed009 - Sob 03 Wrz, 2011

Cytat:
Od solowego debiutu mijają 3 lata, aby uczcić tę "pełną" rocznicę, artysta jeszcze w tym roku wypuści na rynek "Jestem Stąd". Premiera materiału zaplanowana jest na 26.11.11 i odbędzie się podczas 8 edycji One Love Sound Fest. Za strefę muzyczną nagrywanych kawałków odpowiadają: House of Riddim, Riddim Bandits, Marek Bogdański z Dreadsquadu oraz Grand Papa Dziad (GPD), którzy od lat z artystą się przyjaĽnią i koncertują wspólnie z nim oraz formacją Natural Dread Killaz. Na krążku nie zabraknie także znakomitych gości. Usłyszymy między innymi Kamila Bednarka, miloMailo, Dogasa ze składu Wice Wersa oraz Yanaza i brata paXona, czyli trzon NDK. Album wyda LionStage.

dookey - Sob 03 Wrz, 2011

No to ekstra. One Love co raz bardziej kusi, a kasy na bilet wcią :-D ż brak
GrasOne - Sob 17 Wrz, 2011

po więcej info na ten temat - http://www.siedziejesie.p...e-nowa-plyte-2/
Ras Forumowicz - Sob 17 Wrz, 2011

Ja nie mówię o NDK Ľle, chociaż to trochę nie mój styl. Niektóre teksty są ok, ale zdecydowanie za dużo o marihuanie. Pitu część jest dobra. Ogólnie nie mówię Ľle na ich temat, ale niektóre piosenki dla mnie są nie do wytrzymania. Uważam, że jest wielu lepszych tekściarzy. :) Mówiąc "tylko" przesadziłem, ale nie o to mi chodziło. Po prostu złego słowa użyłem. maron191 wiem, właśnie dlatego porównałem go do tego zespołu. bounty fire dla mnie trochę też. Od nich zaczynałem, a teraz już nie jestem w stanie słuchać większości piosenek z 1 płyty. Sorry, że odkopałem, bo to chyba dawno temu już pisałem. Czekam na płytę. Jestem strasznie ciekawy materiału. Zobaczymy jak będzie :-D
Rastamarjan - Nie 27 Lis, 2011

Siema ludzie, jak tam wygląda sprawa z płyta Mesajaha 'jestem stąd'?? Miała być premiera 26.11 ,a ja tej płyty nigdzie wypatrzeć nie potrafię ;s
ShowOff - Nie 27 Lis, 2011

Rastamarjan napisał/a:
Siema ludzie, jak tam wygląda sprawa z płyta Mesajaha 'jestem stąd'?? Miała być premiera 26.11 ,a ja tej płyty nigdzie wypatrzeć nie potrafię ;s

Podbijam.
Wiadomo coś, bo bylbym sklonny do kupna?
:)

RastaGofer - Nie 27 Lis, 2011

Miała być dostępna na One Love... Albo Ľle szukałam, albo jej nie było. Przyzwyczaiłam się do tego, że NDK potrafią wydawać płyty 2 lata po nagraniu, więc Mesajah mnie wcale nie zdziwił.
moniafren21 - Pon 28 Lis, 2011

co z nową płytą mesajah? jestem stąd! wiem ze premiera byla na one love a cos na youtube czy gdzies jest?! bless
bounty_fire - Pon 28 Lis, 2011

za 2 lata będzie potwierdzone info
Rastamarjan - Wto 29 Lis, 2011

xD aluzja do 'Ile lat' NDK xP
kaboom! - Wto 29 Lis, 2011

dokładnie, wydał by chociaż jakieś oświadczenie a tak nikt nic nie wie
Madzia071 - Sro 30 Lis, 2011

zasłyszałam, że chłopcy mieli małe problemy z wytwórnią, dlatego krążek ma się opóĽnić do początku 2012, ale nie jestem w 100 % pewna co do wiarygodności.. ;)

nie moge sie doczekać już tej płyty ! :clap: :-D

ShowOff - Sro 30 Lis, 2011

Czyli lepiej sie na nic nie nastawiac w najblizszym czasie i czekac na spontanie.
:wink:

Kamilo95 - Czw 01 Gru, 2011

A wiecie co z płytą Pezeta ? miała wyjść pod koniec paĽdziernika i również przycichło o niej.
ShowOff - Czw 01 Gru, 2011

Kamilo95 napisał/a:
A wiecie co z płytą Pezeta ? miała wyjść pod koniec paĽdziernika i również przycichło o niej.

21 lutego 2012.

http://www.youtube.com/wa...nel_video_title

"Co mam powiedzieć" dosyc fajne, ale ten drugi utwor (gora), to juz nie stary Pezet.

RastaGofer - Czw 01 Gru, 2011

Madzia071 napisał/a:
zasłyszałam, że chłopcy mieli małe problemy z wytwórnią, dlatego krążek ma się opóĽnić do początku 2012, ale nie jestem w 100 % pewna co do wiarygodności..

Ta, oni mają wiecznie jakiś problem z wytwórnią. Teraz jest, że do początku 2012, skończy się na tym, że płyta na półkach pojawi się w 2021.

Kresik - Czw 01 Gru, 2011

ShowOff, to nie temat o rapie tylko o Mesajah -.-
ShowOff - Czw 01 Gru, 2011

Kresik napisał/a:
ShowOff, to nie temat o rapie tylko o Mesajah -.-

Sorki, odpowiedzialem koledze tylko.

RastaGofer napisał/a:
Ta, oni mają wiecznie jakiś problem z wytwórnią. Teraz jest, że do początku 2012, skończy się na tym, że płyta na półkach pojawi się w 2021.

Zeby chociaz do 21 grudnia 2012 sie wyrobili. :-D
No, ale oczekujmy.

MrPigmej - Czw 01 Gru, 2011

Po ostatniej rozmowie z Manolem, powinna być na początku 2012.
RastaGofer - Czw 01 Gru, 2011

Pewnie i tak oficjalnie będzie gdzieś hen w odległej krainie. ^^
Kamilo95 - Pią 02 Gru, 2011

RastaGofer, tego się nie pozbędziesz, płyty są wydawane póĽniej aby więcej do tego czasu przyszlo osób na koncerty gdzie będą grali nowe kawałki
Madzia071 - Czw 08 Gru, 2011

...
Madzia071 - Czw 08 Gru, 2011

pozostaje nam tylko czekać, oby jak najkrócej :D

ale mogliby chociaż jakis jeden kawałek z tej płytki wypuścić nagrany, tak dla smaku :D

Schirru - Sro 21 Gru, 2011

http://www.lionstage.com/...a-nowego-albumu
ShowOff - Sro 21 Gru, 2011

Zajebisty kawałek.
Jaram się i oczekuję nowej płyty.

GrasOne - Czw 22 Gru, 2011

Bardzo ładny utworek :) W ogóle na OL Mesajah zagrał sporo kawałków z nowej płyty
milaaa - Czw 22 Gru, 2011

Nom, ten utwór jest bardzo fajny..!! :)
Ja też się nie mogę doczekać nowej płyty Mesajaha.... :-D

ShowOff - Czw 22 Gru, 2011

Obowiązkowo na liście moich krążków.
Czekam z niecierpliwością.

Madzia071 - Sro 28 Gru, 2011

za każdym razem jak oglądam te filmiki z One Love to aż żal dupe ściska że nie mogłam tam być, tymbardziej ze bilety były w kieszeni. ;<

płyta będzie genialna !

rastalilka - Czw 29 Gru, 2011

Premiera nowej płyty - 15.02.2012 :-)
Trzeba czekać...

Madzia071 - Wto 10 Sty, 2012

po piątkowym koncercie Manola, musze przyznać że płytka rozjebie system ! ;]
Dylewicz - Pon 16 Sty, 2012

Okładka nowej płyty Mesajaha

SensiRastaf - Pon 16 Sty, 2012

Okladka bardzo fajna:) Ale na plycie czuje że się zawiodę... Zawsze jak na coś czekam to póĽniej się na tym zawodzę, ale zobaczymy:P
Loczek - Pon 16 Sty, 2012

nie zawiedziesz się ;) po koncertach wnioskuję, że będzie dobrze ;)
Miłek - Pon 16 Sty, 2012

Okladka mi sie podoba ale nie czekam z niecierpliowscia
johnnyh - Pon 16 Sty, 2012
Temat postu: x
no okladla dobra;d fajny rower
GrasOne - Pon 16 Sty, 2012

Pierwszy singiel jeszcze w styczniu. Premiera płyty 15 lutego :)
Jummma - Wto 17 Sty, 2012

Nie oczekuję nic dobrego, nawet okładka mi się nie podoba, może zostanę pozytywnie zaskoczona. Byłoby miło, więc czekamy..
TobijJahu - Wto 17 Sty, 2012

No,no już zrobiłem miejsce na półce na ta płytkę :) Może ktoś wie co z płytą Basa ,? To będzie muzyczna uczta :)
Emwu96 - Wto 17 Sty, 2012

Jak sie czyta Mesajah - Mesjasz? Mesadża?
TobijJahu - Sro 18 Sty, 2012

Emwu96,
Mesajah jak się przedstawia mówi " mesajah" albo " mesaja "

LionStage_Rafal - Czw 19 Sty, 2012

Dzisiaj w programie Pozytywne Czwartki absolutna premiera pierwszego singla Mesjaah z nadchodzącej płyty Jestem Stąd, ponadto promomix tego krążka, również wybrzmi w dzisiejszym programie.

Zapraszam jak zawsze na fale Akademickiego Radia LUZ na 91,6 FM (Wrocław i okolice) lub na www.radioluz.pwr.wroc.pl/listen.pls

Start o 21

więcej info na www.facebook.com/PositiveThursdays

GrasOne - Czw 19 Sty, 2012

Słyszałem promo nowej płyty Mesajaha i na prawdę ta produkcja jest godna polecenia, ale singiel, pt. "Ogień", nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia :)
Madzia071 - Pią 20 Sty, 2012

ja czuję lekki niedosyt .. brakuje mi troche dancehallu, ale ogólnie płytka zapowiada się mega ;)
Dylewicz - Pią 20 Sty, 2012

http://www.youtube.com/watch?v=7hwJ0culab4
Promix nowej płyty Mesajaha.
Chyba z nagrywanej audycji ale co tam :wink:
Nie wiem co o tym sądzić, zapowiada się coś zupełnie innego, niż zawsze, z strony NDK i Mesajaha.
Nowy singiel -> http://www.youtube.com/wa...feature=related

kulA - Pią 20 Sty, 2012

promomiks nierówny, pewne kawałki niezłe, pewne słąbe, ale przewidywalny i taki ndkowo-mesajahowy, bez zaskoczenia, trochę takie odgrzewanie kotleta

a co do singla to ta maniera i sposób śpiewania typu "babilan" mnie denerwuje i kawałek słabiutki

LionStage_Rafal - Pią 20 Sty, 2012

Promomix płyty Mesajah - Jestem Stąd

http://soundcloud.com/lio...m-st-d-promomix

Wiciu0802 - Pią 20 Sty, 2012

Elegancko ! Czekam na płytę :)
Miłek - Pią 20 Sty, 2012

szalu nie ma
DNSKPE - Pią 20 Sty, 2012

a mi się bardzo podoba :) czekam czekam czekam :D
Wolek97 - Pią 20 Sty, 2012

Miłek napisał/a:
szalu nie ma

oj mylisz się, jest i to duży ;) ale o gustach się nie dyskutuje, jedni lubią klasyki a inni modern
pozdro !

johnnyh - Pią 20 Sty, 2012
klasa sama w sobie
kulA - Pią 20 Sty, 2012

Wolek97 napisał/a:
Miłek napisał/a:
szalu nie ma

oj mylisz się, jest i to duży ;) ale o gustach się nie dyskutuje, jedni lubią klasyki a inni modern
pozdro !

ja lubię modern i co z tego? zgadzam się z cytatem, szału nie ma

bounty_fire - Pią 20 Sty, 2012

po za Question Riddim to ja tam szału nie słyszę :) Dobrze, że dzień póĽniej wychodzi płytka I-Octane'a :)
rasunnamed009 - Pią 20 Sty, 2012

tak ja poprzednicy, więc nie bede powielał. Choć niektórymi kawałkami Manolo zaskoczył
GrasOne - Wto 24 Sty, 2012

Mesajah - Ogień
<span><a href="http://soundcloud.com/lionstage/mesajah-ogie">Mesajah - Ogień</a> by <a href="http://soundcloud.com/lionstage">Lionstage</a></span>

Track lista Jestem Stąd:
1.WIADOMOŚĆ
2.DO PRZODU (JAK MESSI)
3.SWOJĄ DROGĄ
4.ŚWIAT NIEGODZIWY
5.JESTEM KAŻDYM
6.ŻYCIE W MIEŚCIE
7.JESTEM STĄD
8.DO RANA
9.UWIERZ MI
10.SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA
11.OGIEŃ
12.WIERZĘ W CIEBIE
13.MOŻE DOCZEKAMY

Pre order Jestem Stąd:
http://www.rapportal.pl/portal/news/PREORDER1/

Wolek97 - Wto 24 Sty, 2012

jeżeli ktoś ma zamiar zakupić ten krążek to radziłbym w dzień wydania, kto wie czy Tusk nie zabroni... ; / więc lepiej dmuchać na zimne bo ci wszyscy pajace są jedną wielką niewiadomą !
Igorbwoy - Wto 24 Sty, 2012

a co pa preorder do tuska, bo nie łapię?

taka zachęta do zakupienia krążka i uświadomienie innym o polityce w jednym, wiem że nie na miejscu, ale ciśnienie mi podnosi jak pomyślę co się dziś dzieje w polityce ; /
cyrk i tyle !!

bounty_fire - Wto 24 Sty, 2012

Wolek97 napisał/a:
jeżeli ktoś ma zamiar zakupić ten krążek to radziłbym w dzień wydania, kto wie czy Tusk nie zabroni... ; / więc lepiej dmuchać na zimne bo ci wszyscy pajace są jedną wielką niewiadomą !

nie ściągniesz z neta pirata bo Tusk ci zabroni?

nom jeżeli wejdzie ACTA to tak ; P

z tym Tuskiem to tak pół w przenośni bo to nie zależy tylko i wyłącznie od niego

Rastamarjan - Sro 25 Sty, 2012

W wywiadach Manolo zapowiadał progres, dojrzalszą kompozycję, jednak po przesłuchaniu promo i singla trochę się zawiodłem..bo stylistyka i technika jest niemal kropla w krople jak pierwsza solowa płyta Manola i Ile lat NDK..Ale co innego przesłuchać promo co innego całą płytę, dlatego jeszcze się wstrzymam z ostateczną oceną ;) czekam na premierę :)
Wolek97 - Sro 25 Sty, 2012

A mi się podoba co tworzy ten artysta, ma swój styl i go za to cenię i za żadne skarby niech go nie zmienia ; )
Rastamarjan - Sro 25 Sty, 2012

Mi też się podoba ten artysta i to jakim jest człowiekiem, także po za sceną, ale uważam, że nie robi wielkich postępów, mam na myśli postępy na miarę Ras Luty choćby :D bless
Wolek97 - Sro 25 Sty, 2012

no tak zgodzę się, Rasluta to ten z wyższej półki

ale Manolo'wi dużo do niego nie brakuje... ;)

TobijJahu - Czw 26 Sty, 2012

Wolek97,
Moim zdaniem reprezentują ten sam poziom :) ale o gustach się nie dyskutuje :P

Powiem tylko tyle, że w kawałkach Ras Luty brakuje mi tylko tego tytułowego ognia , to tyle :)

Wolek97 - Czw 26 Sty, 2012

nie mowa tu o gustach, lecz o doświadczeniu, muzyka Manola łatwiej do mnie trafia ale zdaje sobie z tego sprawę że ras luta jest bardziej obcykany w tych klockach ;)
izzma - Czw 26 Sty, 2012

Po przesłuchaniu promomixu mam wrażenie, jakbym to już wcześniej słyszała. Pytanie tylko, czy zachowanie jednego stylu będzie wadą czy zaletą.
Ja na razie nastrajam się pozytywnie i czekam na krążek ;)

Loczek - Czw 26 Sty, 2012

Tak, Ras Luta to istny prowodyr polskiego reggae. Uważam, że Manolo powinien być taki sam.
bounty_fire - Czw 26 Sty, 2012

i jeszcze panowie debiutowali legalnie ze swoimi formacjami (NDK i EWR) w podobnym czasie ;] Solowo też :D

więc o jakim większym doświadczeniu mówimy?

johnnyh - Pią 27 Sty, 2012
izzma napisał/a:
Po przesłuchaniu promomixu mam wrażenie, jakbym to już wcześniej słyszała. Pytanie tylko, czy zachowanie jednego stylu będzie wadą czy zaletą.
Ja na razie nastrajam się pozytywnie i czekam na krążek ;)

no tutaj jest wlasnie ta sprawa ze mesajah zachowuje ten sam styl ale to jest w tym zaje_iste bo ma swoj wlasny niepowtarzalny styl;d b ania sama ci chodzi takze nie ma co narzekac;p

Oldi - Pią 27 Sty, 2012
Temat postu: Re: x
johnnyh napisał/a:
izzma napisał/a:
Po przesłuchaniu promomixu mam wrażenie, jakbym to już wcześniej słyszała.

no tutaj jest wlasnie ta sprawa ze mesajah zachowuje ten sam styl ale to jest w tym zaje_iste bo ma swoj wlasny niepowtarzalny styl

Życząc wykonawcy jak najlepiej, doceniając rosnący poziom wykonawczy, a zarazem czekając aż dojrzeje, polemizuję z tym jaki to własny styl artysta wypracował? (uważam że jeszcze nie ma własnego stylu, a w ogóle może 3 wokalistów w PL styl ma a reszta albo się jeszcze uczy, albo nasladuje, albo nie umie spiewać reggae i nazywa to własnym stylem). Przytoczę przykład piosenki, którą w wykonaniu "innym" słyszeliśmy chyba wszyscy. Niech to będzie taki mały quiz, znajdĽcie "oryginał" :)
http://www.youtube.com/watch?v=WbTuQ4S4jQc

bounty_fire - Pią 27 Sty, 2012

Oldi napisał/a:
Przytoczę przykład piosenki, którą w wykonaniu "innym" słyszeliśmy chyba wszyscy. Niech to będzie taki mały quiz, znajdĽcie "oryginał" :)

czyli kto jest artystą wykonującym oryginał? Gentleman? Turbulence? Anthony B? Lutan Fyah? Nie tym tokiem idziesz ;)

Oldi - Pią 27 Sty, 2012

bounty_fire napisał/a:

czyli kto jest artystą wykonującym oryginał? Gentleman? Turbulence? Anthony B? Lutan Fyah? Nie tym tokiem idziesz ;)

Jak dla mnie to jest takie mocne naśladowanie Gentelmana że o własnym stulu jeszcze nie może byc mowy.
Ale być może idę nie tym tokiem :)

Specialek - Sob 28 Sty, 2012

No tak, nagranie kawałka na riddimie, na którym powstał jakiś "hicior" musi być naśladowaniem autora tego hitu. Normalnie strach nagrywać na starszych riddimach ;)
SensiRastaf - Czw 02 Lut, 2012

Promo zajebiste. Kawałek z bednarkiem fajnie buja:)
Kresik - Czw 02 Lut, 2012

Styl Mesajah bardzo przypomina mi Anthony B - i dobrze zdecydowanie mi to pasuje;d
johnnyh - Czw 02 Lut, 2012
Kresik napisał/a:
Styl Mesajah bardzo przypomina mi Anthony B - i dobrze zdecydowanie mi to pasuje;d

nie wiedziałem jak to ująć w słowach ale wyraziłeś właśnie to co czuję ;d dzięki stary ;d

Kresik - Czw 02 Lut, 2012

johnnyh, eee nie ma sprawy hehe ;d
bounty_fire - Czw 02 Lut, 2012

to ja mam coś z uszami ;] prędzej to bym porównał do Buju Bantona ;]
SensiRastaf - Czw 02 Lut, 2012

Nie do Buju Bantona to nie... Prędzej do Antka ale to też nie to.
rude_girl - Czw 16 Lut, 2012

Przyznawać się, słyszał już ktoś całą płytkę Manola i może się wypowiedzieć, jak odczucia ? :>
SensiRastaf - Czw 16 Lut, 2012

Płyta chyba się nie pojawiła jeszcze ;/
Wolek97 - Czw 16 Lut, 2012

Jest już ;]

trochu ludziu sie na fb chwali ;]

Schirru - Czw 16 Lut, 2012

http://www.lionstage.com/...yty/jestem-stad
Wolek97 - Pią 17 Lut, 2012

to proszę was bardzo pierwszy świeżutki kawałek wrzucony na YT jeszcze gorący

smacznego ;]
Mesajah do rana

Miłek - Sob 18 Lut, 2012

Utrzymuje swoje wczesniejsze zdanie. Szalu nie ma, oraz progresu tez nie zauwazylem.
mariiusz - Nie 19 Lut, 2012

Moim skromnym zdaniem płyta dość dobra, w szczególności kawałki; Swoją drogą i Może doczekamy :) :clap: Teraz nic tylko czekać na koncerty w Małopolsce. Bless :)
SensiRastaf - Nie 19 Lut, 2012

Mi się bardzo podoba!!! Lepsza od pierwszej.
moniafren21 - Nie 19 Lut, 2012

Płytka jest mocna! Dupy nie urywa jednak człowiek się buja! Mesajah-Anthony B, coś w tym jest;]
Etops - Nie 19 Lut, 2012

Bardzo dobra płyta :) !

Uważam że o wiele lepsza niż pierwsza :wink:

R@st@ - Nie 19 Lut, 2012

Zgadam się z tobą bardzo dobra płyta. :-D
Kamilo95 - Nie 19 Lut, 2012

Jestem po odsłuchaniu płytki i jest spoko , Kawałek "do przodu" wymiata
rastalilka - Nie 19 Lut, 2012

PŁYTA NAJLEPSZA JAKĄ KIEDYKOLWIEK SŁYSZAŁAM :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
bounty_fire - Pon 20 Lut, 2012

szału nie ma progresu też nie słyszę. Na jedno kopyto jak pierwsza płyta w moim odczuciu
Dorian - Pon 20 Lut, 2012

Kresik napisał/a:
Nie żartuj sobie...
rasunnamed009 - Pon 20 Lut, 2012

po promo myślałem ze bedzie lepiej, ale jednak nie
rude_girl - Wto 21 Lut, 2012

a mi się podoba :) może płyta podobna do poprzedniej, ale to jest styl Manola i w to mi graj :)
Dylewicz - Wto 21 Lut, 2012

rasunnamed009 napisał/a:
po promo myślałem ze bedzie lepiej, ale jednak nie

A u mnie odwrotnie :wink:
Po demo nie miałem jakiś oczekiwań, a tu proszę, jest lepiej niż myślałem :clap:

TobijJahu - Wto 21 Lut, 2012

Plyta w domu, na półce obok Mrr i Sgm :) SUPER!!!
R@st@ - Wto 21 Lut, 2012

Ja szukałam w empiku i wogółe nie było.
Wolek97 - Wto 21 Lut, 2012

w empikach na razie nie ma... ale empik z tego słynie więc pozostaje allegro
rasunnamed009 - Wto 21 Lut, 2012

u kogo w empiku nie ma u tego nie ma, widziałem dzis za 37 zyla stoi
Sila Spokoju - Czw 23 Lut, 2012

Witam Witam,

Dopadłem płytkę w poniedziałek 20 lutego, ale nie chcąc sobie psuć wrażeń odczekałem do wczorajszego wieczoru. Odpaliłem jointa, nałożyłem słuchawki i nacisnąłem play. Już pierwsza piosenka na płycie zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Track drugi - pierwszy natłok myśli "ale lipa", ale wgłębiając się dalej w ten utwór dosłyszałem ciekawe dĽwięki i jak zwykle ma to miejsce w piosenkach reggae życiowy przekaz. Utwór numer 3, znany mi już wcześniej, który już wtedy bardzo mi się spodobał, a teraz w dobrej jakości był po prostu nieziemskim wrażeniem dla mych uszu i duszy. Track 4 - zdumiewający, ale jakże bardzo życiowy. Na pewno zagości na dłużej w radiu w samochodzie jak i w odtwarzaczy mp3. Nie omawiając piosenki nr. 5 przejdę do kolejne tj. "Życie w Mieście". Mhmm cóż to był za utwór, niewiarygodne przedstawienie świata, który nas otacza. Słuchając tego kawałku cieszyłem się, iż "nie muszę brać udziału w tym karnawale"
Swoje mini wypracowanie zakończę dywagacją na temat utworu 10 - "Szukając Szczęścia". Imo jest to najlepszy utwór na całej płytce. Nawijka Mesajaha to coś niesamowitego, a Bednarek zrobił też dobrą robotę w tym kawałku.
I jedynke co mogę rzec to są poniższe słowa:
"A ja się dystansuje!
Naciskam play, chill'uje!
Zamykam oczy i w swoim pokoju kontempluję!
Doceniam to co czuję!
Szczęściem koloruję!"

Szczerze polecam wszystkim płytkę, bo jest naprawdę niesamowita !

Bless ludziska ;)

lisek99990 - Pią 24 Lut, 2012

Zgodzę się z poprzednikiem "Szukając Szczęścia" najlepszy track na płytce:)
RastaGofer - Pią 24 Lut, 2012

W sumie jestem pozytywnie zaskoczona tą płytą :)
Nie spodziewałam się jakiegoś wielkiego "bum", a tu proszę.
Osobiście jaram się jak Rzym za Nerona.

kubaosiolek - Pią 24 Lut, 2012

ani nie jestem zawiedziony ani zaskoczony dla mnie to identyczna kontynuacja pierwszej płyty więc jeśli ktoś polubił pierwszą to nie widzę powodu aby nie lubić drugiej a jak ktoś się zraził do pierwszej to druga zapewne tego nie zmieni
LionStage_Rafal - Sro 07 Mar, 2012

A tymczasem jest już teledysk do utworu Ogień

http://www.youtube.com/watch?v=dDVpnVb4n1o

Matte - Sro 07 Mar, 2012

Ja płytkę zakupiłem zaraz po premierze :D

Według mnie najlepsze kawałki to Świat niegodziwy i Może doczekamy. Najbardziej mi przypadły do gustu. Całokształt wypadł świetnie. 100razy lepiej od poprzedniej :D

Oprawa graficzna płytki też mi się podoba.

Ogółem to bardzo fajnie wydane pieniądze :D

Jetosek - Sro 07 Mar, 2012

Matte napisał/a:
Oprawa graficzna płytki też mi się podoba.
pewnie , rower for ever :)
rude_girl - Sro 07 Mar, 2012

LionStage_Rafal napisał/a:

Teledysk gorący w swej prostocie, czy jakoś tak :D :)

GrasOne - Sob 10 Mar, 2012

rude_girl napisał/a:
LionStage_Rafal napisał/a:

Teledysk gorący w swej prostocie, czy jakoś tak :D :)

Można też rzec, genialny w swej prostocie ;)

BakunaBatata - Sob 10 Mar, 2012

Dla mnie ta płyta to dokładnie to, czego spodziewam się po dużej części kolejno wychodzących dzisiaj polskich albumów reggae. Czyli jak dla mnie: oklepany schemat, czyste granie na jedną nutę i profesjonalny mastering - inaczej NUDA! :wink:

Co mnie razi - maniera wplatania w teksty, teksty reggae przekleństw. Tym bardziej w przypadku tego wykonawcy, do którego zupełnie to nie pasuje! "Ogień", który jako jedyny z płyty wpadł mi w ucho, nie obszedł się bez silnie zaakcentowanego
Cytat:
zapier***** dla sku******

Reggae to wg. mnie nie ta bajka. Jeśli już tworzymy płytę na której każdy dĽwięk jest setki razy obrobiony by być słodkim jak lalka barbie, to jaki jest cel brukania tych dĽwięków takimi słowami? (o które to chyba słowa dla wielu w głównej mierze chodzi?). Panie Mesajah, nie tędy droga...!

Płytka "Ludzie Prości" bardziej mi się podobała.

Nefer - Sob 10 Mar, 2012

BakunaBatata napisał/a:
Dla mnie ta płyta to dokładnie to, czego spodziewam się po dużej części kolejno wychodzących dzisiaj polskich albumów reggae. Czyli jak dla mnie: oklepany schemat, czyste granie na jedną nutę i profesjonalny mastering - inaczej NUDA! :wink:

Co mnie razi - maniera wplatania w teksty, teksty reggae przekleństw. Tym bardziej w przypadku tego wykonawcy, do którego zupełnie to nie pasuje! "Ogień", który jako jedyny z płyty wpadł mi w ucho, nie obszedł się bez silnie zaakcentowanego
Cytat:

Reggae to wg. mnie nie ta bajka. Jeśli już tworzymy płytę na której każdy dĽwięk jest setki razy obrobiony by być słodkim jak lalka barbie, to jaki jest cel brukania tych dĽwięków takimi słowami? (o które to chyba słowa dla wielu w głównej mierze chodzi?). Panie Mesajah, nie tędy droga...!

tu nie sposób sie nie zgodzić to prawda ze troche przesadził z wulgarnym słownictwem
jednak czasami brak kulturalnych słów aby opisać to co nas otacza mimo to przekaz bardzo pozytywny i jakże prawdziwy :)

SensiRastaf - Sob 10 Mar, 2012

BakunaBatata napisał/a:
Co mnie razi - maniera wplatania w teksty, teksty reggae przekleństw. Tym bardziej w przypadku tego wykonawcy, do którego zupełnie to nie pasuje! "Ogień", który jako jedyny z płyty wpadł mi w ucho, nie obszedł się bez silnie zaakcentowanego Cytat:
Partykuła:D
BakunaBatata - Sob 10 Mar, 2012

Która pasuje tam jak pięść do nosa :)
BlueBoy - Sob 10 Mar, 2012

Mnie plytka jak zwykle zaskoczyla.Bardzo mi sie podoba.Przeszukalem wszystkie Empiki i mam!:)

Jedyne do czego mam zaszczerzenie albo moze to i tak mialo byc ale nie wydaje mi sie.Na plytce tam gdzie Manolo dziekuja ludzia mam napisane "Wassię" bez spacjii dla niekumatych:)Ale mysle ze nie mozna sie o to czepiac bo pieknie wszystko zaspiewane

BleeeeSS Bracia i Siostry

LionStage_Rafal - Czw 15 Mar, 2012

Dzisiaj w programie Pozytywne Czwartki gość specjalny. Pojawi się Mesajah, z którym porozmawiam o jego najnowszej płycie Jestem Stąd, która miała swoją premierę dokładnie miesiąc temu, czyli 15 lutego. Będzie również szansa na wygranie tego krążka podczas trwania programu.

Można również czynnie udzielać się podczas trwania programu na radiowym gadu gadu: 8704567

Dodatkowo specjalnie na tą okazję Mesajah przygotował kilka utworów, które wykona na żywo w całkowicie nowych aranżacjach wraz z kilkoma członkami zespołu.

Zapraszam na fale Akademickiego Radia LUZ na 91,6 FM (Wrocław i okolice) lub na http://www.radioluz.pwr.wroc.pl/listen.pls

Start jak zawsze od 21

Set lista na http://www.facebook.com/PositiveThursdays

Zapraszam

Wolek97 - Pon 19 Mar, 2012

dobra płyta zaliczona, teraz tylko muszę polować na koncerty niedaleko mnie żeby zobyć na tej płycie autograf ;p
Pepsi103 - Czw 12 Kwi, 2012

Najlepsza płyta i najlepszy wokalista ;) W jego tekstach owszem są bluzgi (jednak według mnie czasem dobrze to opisuje nasz świat) a porównywanie go do Luty nie ma najmniejszego sensu. Ten drugi raz śpiewa fajnie, przekaz ale czasem coś odwala i w tym teledysku z prosto nie pamiętam nazwy śpiewał "dla frajerów KULA..", tak samo odwalił na tej nowej płycie EWR.. Także dla mnie Mesajah rządzi i nie ma konkurenta ;)
Wolek97 - Czw 12 Kwi, 2012

Pepsi103 napisał/a:
są bluzgi

ale on potrafi z głową tych bluzgów używać i z umiarem.... w przeciwieństwie do nie których raperów "mada-faków" ;D

bounty_fire - Pon 23 Kwi, 2012

http://www.t-mobile-music..._do_lat_15.html

dla mnie bardzo trafna recenzja :) Muzycznie jest ok ale reszta no może jestem za stary po prostu :)

Ras Forumowicz - Pon 23 Kwi, 2012

Moim zdaniem nie trafna. Może przez mój wiek (jak wiadomo najlepsze kryterium do oceny gustu muzycznego). Część piosenek rzeczywiście (moim zdaniem kiepska). Tego typu tekstów o policji nienawidzę, chórków też. W sumie nie podobają mi się kawałki "Do przodu" i "Do rana". Reszta ok. Są momenty, które rażą właśnie chórkami, czy tekstami ale ogólnie jest dobrze. Wiadomość i Jestem Stąd moim zdaniem świetne
Rastaman1 - Czw 03 Maj, 2012

Mesajah - Ludzie prości
http://www.youtube.com/watch?v=jUlotS3IB0M

Raggaludzik - Czw 03 Maj, 2012

To prawda że niektóre teksty mesajah są komiczne i idiotyczne czasem, jak stękanie jego, ale styl i flow sprawne i absorbuję prawie w całości.
Rastaman1 - Sob 05 Maj, 2012

Mesajah - Każdego dnia
http://www.youtube.com/watch?v=WbTuQ4S4jQc

Wolek97 - Nie 06 Maj, 2012

Mesajah:
"Już jutro - 7 maja we wrocławskim klubie Łykend kręcimy teledysk do utworu "Do Rana" z mojej płyty "Jestem Stąd" z tego miejsca chciałbym Was zaprosić do udziału w tym obrazie :) . Zaczynamy od godziny 16:00 i kręcimy do bólu"

czekam ! ;D

Ras Forumowicz - Nie 06 Maj, 2012

Super. Teledysk do najgorszego kawałka :clap:
Wolek97 - Nie 06 Maj, 2012

Ras Forumowicz napisał/a:
Super. Teledysk do najgorszego kawałka

mi się tam bardzo podoba, dobrze można się przy nim pobawić ;d

Rastaman1 - Sro 09 Maj, 2012

Mesajah, Lykend 27,04,2012
http://www.youtube.com/watch?v=o7uBeWd60xE

Wolek97 - Sro 09 Maj, 2012

cenię sobie tego człowieka
przemawia do mnie ;)
wile można sobie uświadomić

kubon - Czw 10 Maj, 2012

Wolek97 napisał/a:
cenię sobie tego człowieka
przemawia do mnie ;)
wile można sobie uświadomić

dokładnie. swego czasu wiele dla mnie zrobił swoimi tekstami i swoją osobowością, tym jaki jest. nigdy nie powiem o nim złego słowa. poznałem go osobiście, troche z nim pogadalem, jak jest gdzieś na śląsku i gra koncert a mnie zauważy to nei zachowuje sie jak wiekszosc 'slawnych ludzi' i igonoruje bo ma takich na pęczki tylko rozpoznaje mnie, pierwszy sie wita, uśmiechnie, zagada. jest najnormalniejszym na świecie, dobrym człowiekiem. Pzdr dla Manola. Rób dalej swoje ;)

Raggaludzik - Czw 10 Maj, 2012

Teksty ma płytkie co one ci dały, skoro to powielany schemat?
Wolek97 - Czw 10 Maj, 2012

może i powielany schemat... ale jego te jego "schematy" najbardziej przemawiają do mnie, takie jest moje zdanie ;)
DNSKPE - Czw 10 Maj, 2012

Raggaludzik napisał/a:
Teksty ma płytkie co one ci dały, skoro to powielany schemat?

a co to musi mieć głęboki przekaz tak żeby słuchacz musiał to rozkminiać przez tydzień? :P

Raggaludzik - Czw 10 Maj, 2012

Jeśli jest nie udolny umysłowo i brak mu inteligencji to dla takich może to dobre teksty, ale dla mnie to są bazgroły gimbusa... no sorry ale mało ambitne..
Wolek97 - Czw 10 Maj, 2012

no nie chcę się kłócić ale nosi mnie jak widzę co piszesz,
piszesz tak albo dlatego że ci po prostu nie wpada w ucho jego twórczość, albo dlatego żeby przed kimś zabłysnąć... ale nie wiem przed kim...

a tak w ogóle. to o gustach się nie dyskutuję
ja i tak będę miał swoje zdanie

pozdrawiam gorąco :)

kubon - Czw 10 Maj, 2012

Raggaludzik napisał/a:
Jeśli jest nie udolny umysłowo i brak mu inteligencji to dla takich może to dobre teksty, ale dla mnie to są bazgroły gimbusa... no sorry ale mało ambitne..

reggae to prosta muzyka, prosty przekaz. Teksty Manola zawierają przekaz czy tego chcesz czy nie. Nie są może i na poziomie super-hiper tekściarza ale chyba nie o to w reggae chodzi...Teksty płytkie i bez przekazu to możesz sobie posłuchać w większości w radiu czy w tv. wiec zanim powiesz o tekscie ze jest 'plytki' to zastanów się czy aby na pewno... a jeżeli twierdzisz ze nie jesteśmy zbyt inteligentni skoro tego sluchamy to nawet mi sie nie chce z tb gadać. pogadaj ze znajomymi o wyzszym poziomie inteligencji.

Simonu - Czw 10 Maj, 2012

kubon, chyba Ľle go troszkę zrozumiałeś, nie ma się co denerwować i wszczynać jakiś forumowych kłótni ;)

Co do samej osoby Mesajaha, to lubię go jako artystę i jako człowieka, to właśnie NDK było między innymi moimi początkami :)
Teksty, teksty - wielu artystom można zarzucić, że krótko siedział nad kartką, ale bez przesady - piosenka to nie tylko tekst, to też podkład, a tutaj jest raczej przyzwoicie - co prawda gdyby nie tekst nie byłoby piosenki i odwrotnie.
Mnie osobiście teksty Mesajaha jako tako podchodzą i nie mam większych zażaleń, chociaż czasem jakieś "pierdo**" albo "chu*" mogłoby ominąć jego numery szerokim łukiem ;)

also - Pią 11 Maj, 2012

Simonu napisał/a:
kubon, chyba Ľle go troszkę zrozumiałeś, nie ma się co denerwować i wszczynać jakiś forumowych kłótni ;)

Co do samej osoby Mesajaha, to lubię go jako artystę i jako człowieka, to właśnie NDK było między innymi moimi początkami :)
Teksty, teksty - wielu artystom można zarzucić, że krótko siedział nad kartką, ale bez przesady - piosenka to nie tylko tekst, to też podkład, a tutaj jest raczej przyzwoicie - co prawda gdyby nie tekst nie byłoby piosenki i odwrotnie.
Mnie osobiście teksty Mesajaha jako tako podchodzą i nie mam większych zażaleń, chociaż czasem jakieś "pierdo**" albo "chu*" mogłoby ominąć jego numery szerokim łukiem ;)

Skoto czuł taką potrzebę, aby użyć sobie tego czy owego epitetu to czemu nie? Teksty mają być zerca, a jak jemu tak serce podpowiada...no! Ja się tam cieszę, że mamy tak ,,mało ambitnego''Mesajaha.
:D

Rastaman1 - Pią 11 Maj, 2012

Mesajah "Pal w Sobie Ten Ogień"- Live @ One Love 2011 Wrocław
http://www.youtube.com/watch?v=MMc3RzyJJH0

Rastaman1 - Sob 12 Maj, 2012

Mesajah - Szukając Szczęścia feat. Kamil Bednarek
http://www.youtube.com/watch?v=eukvYgdVr6k

also - Sob 12 Maj, 2012

Rastaman1 napisał/a:
Mesajah - Szukając Szczęścia feat. Kamil Bednarek
http://www.youtube.com/watch?v=eukvYgdVr6k

Kozacka jest ta nutka

Rastaman1 - Sob 12 Maj, 2012

also pewnie
Rastaman1 - Pon 14 Maj, 2012

KONCERT - MESAJAH

olaolka - Pią 25 Maj, 2012

brawo dla chłopaków,świetna nuta :clap:
Rastaman1 - Pią 25 Maj, 2012

Antone ft. Mesajah/Mln/Lady Nina/Ice - Graj Dalej [PMX remix]
http://www.youtube.com/watch?v=SPHD7X_3IQk
KONCERT REGGAE - MESAJAH, Lady Nina, Mc Calu - reportaż 9 marca 2012
http://www.youtube.com/watch?v=nevnKN8KCK8
Mesajah & Riddim Banditz - Jestem Stąd - CK MUZA LUBIN
http://www.youtube.com/watch?v=muaFW_N_YSk

Wolek97 - Sob 26 Maj, 2012

ale to już każdy pewnie słyszał ;)
Simonu - Czw 31 Maj, 2012

Nowiutki świeżutki klip do utworu " Do Rana":

http://www.youtube.com/watch?v=Wf44KiJW5l8

Matte - Czw 31 Maj, 2012

Klip całkiem fajny, ale sam utwór do rana mi się średnio podoba :P. Najsłabszy utwór z płyty
Wolek97 - Pią 01 Cze, 2012

Matte napisał/a:
Klip całkiem fajny, ale sam utwór do rana mi się średnio podoba :P. Najsłabszy utwór z płyty

najsłabszy? zależy pod jakim kątem się spojrzy na ten kawałek ;)
co do przekazu to się zgodzę, cienko
ale wydaję mi się że został on stworzony po to aby rozkręcić publikę
;)

Drasticzny - Pią 01 Cze, 2012

dla niekumających sztuki szybkiego nawijania, to nie jest łatwe, wymaga odpowiedniego doboru słów, jest tam wers coś tam: od rana jedziemy z tym na harpagana, to szybkie słowa że tak powiem szybkie sylaby, dlatego to gubi sens.. jest okej a co do liryki to na całej płycie jest podobna nędzna i tragiczna..
Matte - Pią 01 Cze, 2012

Wolek97 napisał/a:
Matte napisał/a:

najsłabszy? zależy pod jakim kątem się spojrzy na ten kawałek ;)
co do przekazu to się zgodzę, cienko
ale wydaję mi się że został on stworzony po to aby rozkręcić publikę
;)

Zapewne taki jego cel. Może na koncercie sprawdzi się lepiej. Mesajah nawija dobrze < nie oceniamy liryki >. Aczkolwiek wkurzają mnie te mixy głosowe. Przez to kawałek mi nie przypadł do gustu :D

Simonu - Nie 24 Cze, 2012

Świetna kompilacja Mesajaha z Gentelmanem na Wroclove - genialny występ :)

http://www.youtube.com/wa...feature=g-all-u

Specialek - Pon 26 Lis, 2012

Teledysk do kawałka z Bednarkiem

kornelija1988 - Pon 26 Lis, 2012

Uwielbiam ten kawałek!:)teledysk też ok..tak oglądam i się rozmarzyłam ,chciałabym żeby lato już było,ciepło,słoneczko ahh :-D :-D
GrasOne - Wto 27 Lis, 2012

Pozytywny klip, bardzo mi się podoba
BlueBoy - Wto 27 Lis, 2012

Swietny klip do swietnego utworu;) Ah Manolo urodzinki musiały wyglądać bosko;)
olo1994 - Czw 29 Lis, 2012

Klip naprawdę dobry :)
Mega dawka pozytywnych emocji :)

Lionheart - Sob 08 Gru, 2012

Manolo to czołówka nawijaczy Ragga w Polsce razem z Jr.Stressem i Cheebą przy czym ta dwójka jest zdecydowanie lepsza tekstowo od lidera Naturalsów.
Gdyby ograniczył wulgaryzmy i poprawił tekstowo - rymy czasownikowe i zarazem częstochowskie,kawałki typowe dla gimnazjum(ironia,bo sam jestem w gimnazjum),wszystkie kawałki praktycznie o jednym,że wierzy w ludzi,wierzy że będzie lepiej i również jak na świecie jest źle. Poza tym są smaczki takie jak Jestem Stąd(nadal rymy częstochowskie takie jak widzi/brzydzi(przypominam,że widzi to znowu czasownik,Na plus jedynie refren w którym mamy 4 rymy na -cji - pomijam teraz fakt czasowników) czy Do Rana i Świat Niegodziwy

Muzycznie jest coraz lepiej. Na Jestem Stąd mamy nowe brzmienia typu D'n'B,ale niestety większość podkładów brzmi tak samo.

Mimo wszystko jestem wielkim fanem NDK(bo to tyczy się nie tylko Mesajaha) i to jest nadal według mnie czołówka polskiej sceny Ragga.

bounty_fire - Pią 21 Gru, 2012

http://www.youtube.com/watch?v=OiXBpNg3v8o

no to mamy reggae one shot ;] Chórek propsuje, reszta już nie do końca do mnie trafia ;)

Lionheart - Pią 21 Gru, 2012

Swoją drogą płyta wyszła na początku tego roku,a dopiero teraz ją bardziej reklamują.
Urban City im przyszło z pomocą,a może również ze względu na nową płytę ich ziomka MiloMailo,który pojawił się na Ile lat i właśnie Jestem Stąd,ale to pewnie wiecie.

maniaq - Czw 17 Sty, 2013

http://www.youtube.com/watch?v=xZTKX0KhA_o

Fajny wywiad!:)

Bartthew - Czw 14 Lut, 2013

Zakupiłem najnowszą płytkę Mesajaha i powiem, że się nie zawiodłem. Nie powiem, nie wszystkie kawałki przypadły mi do gustu, ale ogólnie wynika to z mniejszego przesłuchania (wiecie, jak spodoba mi się jakiś utwór to wałkuję go bez końca :D ) - więc jestem pewien, że to się jeszcze zmieni. Zakupy nie żałuję. Mogę polecić tą płytkę każdemu. No teraz jedynie pozostaje czekać na najnowszą płytę, która została już zapowiedziana. :D
RastaRAV - Nie 24 Lut, 2013

maniaq zgadzam się świetny wywiad :-D
beyourself - Wto 26 Lut, 2013

Świetna płyta, świetne kawałki.. to jest właśnie Manolo :)
Simonu - Wto 14 Maj, 2013

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

ŁOJOJ! "Ten Kraj!" czyli najnowszy klipik od Mesajah'a i Grizzuli - spoko teledysk, nawet Dur-men się załapał! :D

Eorl - Wto 14 Maj, 2013

Płytka zapowiada się ciekawie, chociaż w tym kawałku nie spodobał mi się zbytnio Manolo ze swoim KraaAAaaAAj ;D
regemaniak - Wto 14 Maj, 2013
Temat postu: koncert mesajaha
Siemanko właśnie ogarnąłem, że Mesajah gra koncert we Wrocławiu, z tego co pisali to wstęp za 5zł i piwo gratis więc będę na pewno:D tutaj macie linka i jak coś dozo we Wro!

https://pl-pl.facebook.com/pages/Hermesjada-WSH-2013/445568448847829

Bandito - Sro 22 Maj, 2013

Witam was ludzie jak się miewacie ?
adijos93 - Pon 30 Gru, 2013

Witam, Jest może ktoś kto posiada płytę Ludzie Prości w dobrym stanie technicznym i jest chętny bym ją odkupił za normalną cenę?? (a nie jak na alledrogo 150 zł bo to już przegięcie.)
angie166 - Pon 30 Gru, 2013

Nie mam tej płyty :( a jak bym miała, to bym jej nie sprzedała :D A tak poza tym to wie ktoś kiedy wyjdzie płyta NDKów ?

pewnie 2014, bo paxona ponoć do wakacji 2014

P.S. Mesajah będzie na sylwestrze z Polsatem w Gdyni jednym z artystów ;)
angie166 - Wto 31 Gru, 2013

od 21.55 będzie jego występ na polsacie :D Jestem bardzo ciekawa tego :D
angie166 - Sro 01 Sty, 2014

Wie ktoś czy mozna obejrzec gdzies w necie ten polsatowy wystep Mesajah ? :) Jak ktoś ma nagrane to mógłby wrzucic?
Katras - Sro 01 Sty, 2014

Byłem, widziałem i się cieszę, mimo MEGA krótkiego występu. Zaśpiewał tylko połówkę "Szukając szczęścia" i "Każdego dnia". Szkoda, bo może gdyby był tam dłużej, to ta impreza byłaby ciekawsza. Ale co zrobić, komercja wolała przeforsować mało wartościową (według mnie) muzykę i piosenkarzy. A ludzie którzy stali obok mnie gapili się na mnie jak na dziwaka, gdy śpiewałem razem z Mesajahem :)
KissMee - Sob 04 Sty, 2014

12.01 będzie w Gdańsku na WOŚP-ie :D
adijos93 - Nie 05 Sty, 2014

pomorze ma za dobrze ostatnio :wink: ....
GrasOne - Pon 10 Mar, 2014

malinowakinia - Wto 11 Mar, 2014

Meeega jest ta nowa nuteczka :-)
angie166 - Wto 11 Mar, 2014

malinowakinia nuteczka stara zapewne z czerwca 2013, klip nowy :D
zuziab16 - Pon 21 Kwi, 2014

http://www.youtube.com/watch?v=KzNxKKAPIds - film z trasy koncertowej Mesajaha 'Brudna Prawda ' . Łapcie :>