FORUM RASTA ROOTS REGGAE
Najbardziej Pozytywna Strona w Sieci

Wykonawcy polscy - Kamil Bednarek

Agniecha88 - Wto 03 Lut, 2015
Temat postu: Kamil Bednarek
Czy zgadzacie się z częścią ludzi którzy mówią że Kamil Bednarek wykonuje muzykę regge??
Rasta Żuczek - Sob 14 Lut, 2015

Moim zdaniem Kamil śpiewa raczej dancehall i ragga muffin.
Też się kiedyś nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku,że teksty Kamila Bednarka w około 50% można zaliczyć do reggae,a reszta(np."Chwile jak te","Dancehall Queen" itp.)to ragga i dancehall :)

Lidia87 - Wto 28 Kwi, 2015

To nie do końca reggae wg mnie,ale lubię go:-)
Sheila - Pią 29 Maj, 2015

Pewnie, że gra reggae (choć nie tylko) :-) Bednarek nagrywał z wieloma znanymi muzykami i ci jak widać nie mieli wątpliwości co do niego. Myślę, że jako ludzie identyfikujący się ze środowiskiem muzyki reggae ("peace, love, szacunek itd."), powinniśmy być dumni, że mamy Polaka, który miał okazję pośpiewać z Alborosie, Stephenem Newlandem czy Capletonem :-) a wielu jakoś się do Kamila nie przyznaje i zupełnie nie rozumiem tej negatywnej energii (nie twierdzę, że przedmówcy mają takie nastawienie). Wydaje mi się, że ta niechęć do Kamila (abstrahując od występów w telewizji) bierze się z tego, że on lubi łączyć konwencje w swoich kawałkach.

Nowa płyta jest tego potwierdzeniem, bo jest bardzo różnorodna gatunkowo... jak dla mnie przeważa tutaj ska, ale słychać ciekawą zabawę muzyką, łączenie styli, np. modern rootsu z soulem/r'n'b. Dosłyszałam też elementy funku, latino, hip hopu czy pop rocka. Czy to źle? Osobiście uważam, że nie. I brawa za odwagę :clap: Reggae wychodzi z podziemi.

jajqo - Czw 18 Cze, 2015

ja bardzo lubie Kamila ;) i od początku lubilem jak tylko zobaczaylem go w TV
Patty22 - Pią 19 Cze, 2015

Ja Kamila slyszalam na zywo pierwszy raz na konkursie mlodych talentow na Reggae na piaskach... zanim jeszcze byl w TV i juz wtedy bylo widac ze daleko zajdzie :) w Kwietniu tego roku widzialam Kamila w akcji na koncercie w leicester i jest mega roznica, rozwinal sie niesamowicie, sam Kamil ale jego zespol rowniez... Jak dla mnie chlopaki wymiataja :) i jak dla mnie bez watpienia to Reggae :)
goodvibestyla - Pią 19 Cze, 2015

Po pierwsze reggae a nie regge :) no tak wykonuję taką muzykę,bo to czy się komuś podoba czy też nie to już osobna kwestia,niech chłopak robi to co lubi,każdy powinien tak robić :)
adamek99 - Pon 13 Lip, 2015

Bednarek jakoś mi kompletnie nie pasuje.
euforka - Sro 15 Lip, 2015

jestem fanką Kamila odkąd zobaczyłam go w TV ! :) a teraz jest milion razy lepszy niż na początku swojej kariery
SziSzaymon - Sob 18 Lip, 2015

Wg. mnie lepsze nagrania miał w StarGuardMuffin, ale ostatnia płytka też wyszła mu całkiem nieźle.
Sheila - Nie 19 Lip, 2015

SziSzaymon napisał/a:
Wg. mnie lepsze nagrania miał w StarGuardMuffin, ale ostatnia płytka też wyszła mu całkiem nieźle.

Nieśmiało pozwolę się nie zgodzić ;-) Moim zdaniem dla SGM Kamil pisał o wiele mniej dojrzałe teksty (np. imprezowe Ganja trip, cukierkowe Sometimes czy popadające w banał zwrotki w Ziemi Obiecanej), a i brzmienie zespołu było stosunkowo "płaskie". Dzisiaj Bednarek gra bardziej po jamajsku.

alian - Wto 21 Lip, 2015

Kamil Bednarek ma przede wszystkim świetny głos, który pozwala mu brzmieć jak wykonawcy regge. Nie każdego da się słuchać a regge musi wciągnąć słuchacza 8)
essa - Pon 27 Lip, 2015

Dokładnie. Kamil to ewenement. Niestety, ale nie każdy nadaje się do tego typu muzyki.
kathgar - Czw 20 Sie, 2015

Ja go lubię. Chociaż trochę zajeżdża komercją. Ale przynajmniej teksty ma sensowne.
mateuszlasocki - Pon 24 Sie, 2015

Ja Bednarka też lubię.
Jest jednym lepszych polskich wykonawców.

Pinuss - Wto 22 Wrz, 2015

Ja również go lubię, nie wiem dlaczego tak dużo ludzi się doczepiło do niego, zrobił swoje, poszczęściło mu się i ma teraz to co ma , dlatego jest spoko :P
YasMan - Pon 12 Paź, 2015

kathgar napisał/a:
Chociaż trochę zajeżdża komercją..

Co to znaczy? ;) po czym poznajesz że coś jest trochę a coś innego całkiem komercyjne? :) serio pytam.

YasMan - Pon 12 Paź, 2015

Kamil wystąpi też tutaj: https://www.facebook.com/events/1658427667734039/

Zapraszamy! :)

teonan - Czw 19 Lis, 2015

Co do reggae to mam mieszane uczucia. Jego muzyka to raczej zalatuje mi bardziej popem.
MarioWu - Sro 20 Sty, 2016

Też mam wrażenie, że to pop, a nie reggae.
Matii1101 - Czw 21 Sty, 2016

Dla mnie bezsensu jest gadanie ludzi, że pojawił się w tv, komercja itd... A czemu ma się chować i unikać tego? Może właśnie tam przemówi swoimi tekstami do rozsądku komuś, czemu ma nie 'walczyć' z tym od środka? Nie widać po nim żeby go to jakoś zepsuło, to najważniejsze. Szerzyć ten przekaz powinno się w każdy możliwy sposób, on wybrał właśnie ten, i dobrze :)
Oliveros - Pon 01 Lut, 2016

Moim zdaniem Kamil nie trzyma się jednego gatunku, a raczej je miesza. Gość jest świetny!
placjac - Wto 24 Maj, 2016

Kamil świetnie śpiewa. Jego muzyka umila mi życie :)
taxer - Czw 14 Lip, 2016

Kamil jest kiepski, ale go to nie obchodzi. ;) Co innego sie liczy.
natalia22 - Czw 29 Wrz, 2016

Nie znam chyba nikogo w Polsce, kto robi prawdziwe reggae. Jak już to ragga, czy dancehall.
ganest - Pią 30 Wrz, 2016

Bo nikogo takiego nie ma. Bednarek to też taka gwiazdeczka, która się pewnie niedługo skończy.
bocadilla21 - Pią 17 Lut, 2017

Trzeba przyznać, że chłopak ma swój urok ;)
Djago - Pią 10 Mar, 2017

jaki urok? jego koncerty są tragiczne, kiepskie wydarzenia. nie mówiąc o nim samym, gwiazdeczka i tyle. odkąd zaczął odnosić sukces stał się porażką jak dla mnie. :)
karlasekowa - Pon 24 Kwi, 2017

Nie mam problemu z jego muzyką nawet jakbym nie określiła je dokładnie w stylu reggae. Ale kawałki jego są spoko.